Pescuit Stationar

Acum este 21 Sep 2024, 04:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 07:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
PETER scrie:
Daca nu va fi conditionata apartenenta la AGVPS, atunci va participa si echipa "Pescar Clujean".
Altfel nu poate fi numit Campionat National !


peter nu incerca sa faci din dacie bmw..stii foarte bine ca de cand e lumea asa sa procedat te-ai trezit tu acuma sa spui defapt si anul trecut sa spui ca nu e campionat national ca nu ati participat..crezi ca pe cineva intereseaza si doare ca voi nu ati participat..crezi ca plag cei de la agvps ca nu v-au vazut...doar voi ati suferit ca nu ati facut o partida de pescuit frumoasa la sarlesti.daca vrei sa-ti pui ambitia in continuare nu ai decat dar mai bine fa cumva si hai cu echipa la finala....crezi ca pe cineva intereseaza ca eu muncesc de-mi sar ochii iar colegul meu de birou cu salar dublu se uita la mine?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 07:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
truia scrie:
Petrisor, Toni are absoluta perfecta dreptate!

Mentionez din start ca prezenta echipei pe care o conduc va fi strict conditionata de o organizare profesionala si impartiala si de aplicarea unui regulament corect!
Posteaza deci te rog un regulament complet ( ai tot timpul din lume pana in mai!!) fara ciuntiri sau adaptari in stilul la "Romania merge si asa!".
Si noteaza te rog ca organizatorii si concurentii sunt doua multimi disjuncte, asa ca hotaraste-te ce vrei sa fii: organizator sau concurent??
Printre altele trebuie specificata si componenta echipei (adica din cine se compune, ce face fiecare membru si mai ales ce nu trebuie sa faca!)...
Sincer ..vreau sa pescuim corect, fara nervi si fara presupuneri, fara sa am n persoane la mine in stand care sa-si dea cu presupusul.... hai s-o facem cum trebuie!...


truia esti prietenul meu si-ti spun urmatoarele lucruri..
cum poti sa-mi ceri sa aleg intre a concura si a fi organizator?
vrei sa te ocupi tu?daca anul trecut am fi facut cum am spus eu nu era nici un scandal..ai fost martor cand cand i-am spus la tica sa nu renuntam la pufi?ai fost..ei dragule nu vreau sa-mi pun ambitia cu nimeni si nu vreau sa fac tampenii daat fiind faptul ca stiam ce va urma,suntem la inceput,nu vreau sa sari in aer nu e o ambitie ...eu voi posta regulamentul pana in luna ianuarie la sfarsit,vreau sa hotaram impreuna sa nu mai fie tam tam..dar atentie noi nu suntem Anglia..Italia..noi suntem Romania si trebuie sa ne adaptam la conditiile noastre,as dori fiecare capitan al echipei sa se logheze si sa intre pe site sa posteze o parere doua.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 08:41 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
1 Nadirea grea se poate face numai cu cosulet de 30x30 si 500gr!HA!HA!HA! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2 Nu-i voie cu pufi,numai cu pufarina!HA!HA!HA! :lol: :lol: :lol: :lol:
Acusi intreb si eu de ce nu se face la Doripesco?Sau tie frica Petrisor ca iei bataie ca la fasole? :o :o :o :roll: :roll:
Cips fips a aprobat la feeder,pescuitul cu pellete pe ac sau atasat! E timpul sa dam si la crap! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 09:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
chubi scrie:
1 Nadirea grea se poate face numai cu cosulet de 30x30 si 500gr!HA!HA!HA! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2 Nu-i voie cu pufi,numai cu pufarina!HA!HA!HA! :lol: :lol: :lol: :lol:
Acusi intreb si eu de ce nu se face la Doripesco?Sau tie frica Petrisor ca iei bataie ca la fasole? :o :o :o :roll: :roll:
Cips fips a aprobat la feeder,pescuitul cu pellete pe ac sau atasat! E timpul sa dam si la crap! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


mi se falfaie de tine indiferent cine esti..indiferent ;)...sau te crezi pe la judecatorii ;)
nu mai interveni la subiectele mele te rog frumos.

macar apreciaza oamenii care nu si-au bagat nasul in proiectele voastre chiar daca unii au facut maioneza din voi..si stii tu la ce ma refer.


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 30 Noi 2011, 09:25, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 09:10 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
cu :) bolo si cosulet e voie? :oops:

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
timi scrie:
cu :) bolo si cosulet e voie? :oops:


la cat esti de dus tu ai fi in stare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 10:15 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
n-o amu stateai oleaca ca le ginesc :lol:

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Adi ..o sa-ti raspund la problemele ridicate:

1) AJVPS ... toti componentii echipei au carnete de membru la diverse asociatii afiliate la AGVPS... dar nu vom concura pentru nici una din aceste asociatii pentru ca nu merita! asta e tot...ai inteles?...si e perfect in regulamentele in rigoare...

2) Cum pot sa-ti cer sa alegi intre organizator si concurent???... foarte simplu...este o regula absolut elementara de deontologie profesionala!!! ..atata timp cat organizatorii fac regulamentul ( care este si modificat caci te incapatanezi de ani de zile sa nu aplici regulamentul standard CIPS-FIPS!!) ... cat organizatorii se ocupa de arbitraj, de cantarire si de eventualele litigii nu poti fi si una si alta in acelasi timp...pur si simplu nu se poate!!!... Stiu ca esti sufletul si promotorul numarul unu al pescuitului la feeder in Romania dar chiar si asa nu este corect.... nu poti fi cel care centreaza si in acelasi timp da si cu capul!!!!... oricat ai fi tu de corect si de onest ( nimeni nu contesta asta!!!) exista un conflict clar de interese care trebuie absolut obligatoriu eliminat!!!

Daca iti aduci aminte pe vremuri... cand se mai tine cont de astfel de lucruri... la concursurile organizate de Energo nu participa nici un membru al echipelor Energo sau Sensas... care la vremea respectiva mi s-a parut un lucru absolut corect!...bineinteles ca acum nu se mai aplica asa ceva nici unde...

Si sincer sa fiu.. idei de genul.. "cine esti tu nu-mi pasa si mi se rupe daca participi sau nu" ar trebui eliminate din start..sau cel putin atata timp cat fiecare participa pe banii lui si fara nici o recompensa materiala in cazul in care castiga ceva... tricouri, medalii ( vorba lui Bentu) ..de acord! dar parca prea suna a casa pionierilor!... ce drac de campionat national e asta in care nu se da nici macar o mulineta premiu castigatorului?... si in consecinta ce credibilitate are o asociatie care se vrea reprezentativa ptr tara care nu e in stare sa fac asa ceva?... nu va jucati cu participantii ca riscati sa va faceti campionatul national pe plan judetean ( adica intre echipele voastre din Arad!!) cu 2-3 echipe...si atunci reiau si eu intrebarea lui Peter..pe care nici macar nu-l cunosc:
Ce drac de campionat national mai e si asta??

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 12:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
eu am infiintat acest campionat iar singur nu pot,daca nu ma ajuta cineva,nimeni nu sa oferit cu nimic toate benerele au fost facute pe spatele meu care au costat si alea vreo 1000 ron mi le-a facut Brola,cu cei de la aventuri de sepci tricouri si articol eu am vorbit,voi ati venit si ati criticat,nimeni nu ma sunat sa-mi sugereze ceva,la fel va fi si anul asta daca voi fi singur, referitor la regulament o sa-l discut cu voi si-l facem sa fie bine eu vreau cat mai multe echipe la finala ok?te rog frumos posteaza regulamentul CIPS la feeder tradus pe site daca nu-ti cer prea mult sa putem discuta putin.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER 2012
MesajScris: 30 Noi 2011, 18:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Da Adi... cum am mai zis tu esti promotorul pescuitului la feeder in Romania...fara tine nu s-ar fi facut nimic...ai facut eforturi exceptionale si te-ai daruit 100%..asa este si nimeni nu poate zice nimic!!! (nici macar Tudose!! :lol: :lol: :lol: ).... si ai fost singur precum zici.... d'asta au fost si greseli..criticate of- course ca sa le vedem , sa invatam din ele si sa nu le mai repetam!
Sincer sa fiu tu ai facut totul de unul singur...si tot sincer iti spun ca nu este posibil asa ceva!!...adica ai nevoie de ajutor si de sprijin... pana la coada este un campionat national si trebuie tratat ca atare... sunt sigur ca sunt oameni car ar pune umarul la o astfel de organizare... trebuie numai identificati si cooptati in echipa organizatoare.... pana la urma nu este corect sa faci anumite lucruri pe banii tai!
Mai departe... repet ca este imposibil sa fii si concurent si organizator... in primul rand nu este corect si in al doilea rand risti sa nu faci nici unul din lucruri bine!!! ( adica nici organizarea si nici pescuitul sa nu-ti iese cum trebuie!).... cam acelasi lucru se petrece cu o echipa in care managerul e si membru al echipei... nu face nici una nici alta la maxim!!!

Eu zic ca tu ar trebui sa fii concurent!...caci esti de departe cel mai experimentat pescar la feeder si sigur printre cei mai valorosi!!!... asa ca ar trebui numit un fel de comitet de organizare... 5-6 persoane care se vor oferi voluntare sa faca acest lucru (din pasiune si dedicatie pentru pescuitul in Romania) care sa se ocupe de aspectele strict organizatorice si administrative...poate vom constata cu surprindere ca vor gasi mai multi sponsori si vor crea conditii mai bune de concurs decat in alote dati!... Uite ce propun eu: dati-l afara pe Nica din echipa Aradului si puneti-l pe el seful comitetului de organizare.... are multa experienta si suficiente relatii peste tot pentru a duce treaba asta la bun sfarsit!
Sunt sigur ca Degeratu va fi un organizator corect si impartial... si gata cu controversele! ;)

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.094s | 12 Queries | GZIP : Off ]