Pescuit Stationar

Acum este 30 Sep 2024, 23:27

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: rosia montana
MesajScris: 20 Dec 2011, 07:42 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
noi singuri ne putem informa , Cataline . si atunci cand suntem pusi in situatia luarii unei decizii sa stim cu ce se mananca . nu ma refer la votare ci in general . in momentul de fata nu imi vine altceva in minte decat incurajarea taranului de rand prin cumpararea produselor de la el. multe lucruri depind de taranul de rand. vezi ca tot ei au fost bagati in fata si la rosia desi sunt convins ca daca au o vacuta si cateva gaini stau infinit mai bine decat somerul de la oras. ne meritam soarta intradevar dar copiii nostri sunt nevinovati iar plecatul afara nu este o solutie pe termen lung.
cititi va rog si despre codex poate va foloseste la imaginea de ansamblu. nu sunt sf-uri decat prin natura faptului ca tin de viitorul nostru.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rosia montana
MesajScris: 20 Dec 2011, 14:24 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Pai da Nitule, ne informam, perfect de acord cu tine, dar eu am spus ca oricum nu putem face nimic pentru ca nu suntem in stare sa ne "inchegam" decat la pomeni si mocangeli (vezi chindiile cu 2 sarmale moca si tigaile la "super oferta" ).
Cat despre tarani ... numai de bine... eu am bunicii la tara aproape de Bucuresti, ma uit la ei cum trudesc la aproape 80 de ani si ma gandesc ca eu nu sunt instare sa fac la 30 ceea ce fac ei la aproape triplul varstei mele. Sa le dea Dumnezeu zile si sanatate ca de la ei mancam si noi o rosie, un castravete, porc sau gaina....in sezon nu cumpar 1 kg de rosii din piata si atunci cand o fac tot de la babuta de pe trotuar (care ia amenzi de la garcea la greu ca nu areloc in piata de tigani speculanti)...

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rosia montana
MesajScris: 20 Dec 2011, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
catalin232 scrie:
Pai da Nitule, ne informam, perfect de acord cu tine, dar eu am spus ca oricum nu putem face nimic pentru ca nu suntem in stare sa ne "inchegam" decat la pomeni si mocangeli (vezi chindiile cu 2 sarmale moca si tigaile la "super oferta" ).
Cat despre tarani ... numai de bine... eu am bunicii la tara aproape de Bucuresti, ma uit la ei cum trudesc la aproape 80 de ani si ma gandesc ca eu nu sunt instare sa fac la 30 ceea ce fac ei la aproape triplul varstei mele. Sa le dea Dumnezeu zile si sanatate ca de la ei mancam si noi o rosie, un castravete, porc sau gaina....in sezon nu cumpar 1 kg de rosii din piata si atunci cand o fac tot de la babuta de pe trotuar (care ia amenzi de la garcea la greu ca nu areloc in piata de tigani speculanti)...

FOARTE corect!
Situatie generala in toata tara!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 12 Queries | GZIP : Off ]