Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 06:27

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 26 Ian 2011, 07:08 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
la cata MUNCA SI MIGALA necesita o singura pluta nu cred ca merita sa fie comercializate la niste preturi pe care cei care le folosesc sa le considere decente. si atunci ...doar hobby.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 26 Ian 2011, 09:22 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
Ca sa vinzi plute si sa castigi ceva trebuie sa cumperi materiale multe engros si sa ai scule sa poti scoate pe banda rulanta ;) eu unul lucrez doar in sez mort sa treaca timpul ca in sezon nu mai ma gaseste nimeni acasa :) :) Asa cum bine a intuit si nea Vasile o pluta facuta ma ajunge scump :( si nu are rost sa ....plus ca daca daca as vrea plute bune fara sa mai muncesc pot cumpara direct de la Florin si as iesi mai ieftin :D ;) una e sa cumperi m cubi de lemn si llitri de vopsele ;) si alta e sa cumperi 2 ,3 placi sa faci 100 de plute pe luna cat face altul intr-o zi ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 28 Ian 2011, 12:18 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
petronel scrie:
Ca sa vinzi plute si sa castigi ceva trebuie sa cumperi materiale multe engros si sa ai scule sa poti scoate pe banda rulanta ;) eu unul lucrez doar in sez mort sa treaca timpul ca in sezon nu mai ma gaseste nimeni acasa :) :) Asa cum bine a intuit si nea Vasile o pluta facuta ma ajunge scump :( si nu are rost sa ....plus ca daca daca as vrea plute bune fara sa mai muncesc pot cumpara direct de la Florin si as iesi mai ieftin :D ;) una e sa cumperi m cubi de lemn si llitri de vopsele ;) si alta e sa cumperi 2 ,3 placi sa faci 100 de plute pe luna cat face altul intr-o zi ;)

as cumpara cateva pt colectie.pt ca un pescar are si asa cceva cu care nu pescuieste.
la orice pret macar cateva

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 28 Ian 2011, 18:42 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
as cumpara cateva pt colectie.pt ca un pescar are si asa cceva cu care nu pescuieste.
la orice pret macar cateva[/quote]
Timi o pluta nu e buna doar ca are design, ;) trebuie sa fie utila si sa primesti semnal bun ;) plutele nu sant de uitat sant pt pescuit si pt asta le fac :lol: cum am zis nu vand dar daca ai rabdare pana in iunie cand ajung acasa am sa-ti fac cadou vreo 5 .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 28 Ian 2011, 21:51 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
petronel scrie:
as cumpara cateva pt colectie.pt ca un pescar are si asa cceva cu care nu pescuieste.
la orice pret macar cateva

Timi o pluta nu e buna doar ca are design, ;) trebuie sa fie utila si sa primesti semnal bun ;) plutele nu sant de uitat sant pt pescuit si pt asta le fac :lol: cum am zis nu vand dar daca ai rabdare pana in iunie cand ajung acasa am sa-ti fac cadou vreo 5 .[/quote]


Petronele , tu ai un hoby : sa faci plute ...si le faci bine . Si noi avem un hoby : sa le cumparam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...si crede-ma ca nu ies niciodata dintr-un magazin de pescuit fara macar o pluta in mana ...cit de mica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 29 Ian 2011, 08:26 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
[quote="adi suciu"


Petronele , tu ai un hoby : sa faci plute ...si le faci bine . Si noi avem un hoby : sa le cumparam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...si crede-ma ca nu ies niciodata dintr-un magazin de pescuit fara macar o pluta in mana ...cit de mica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
Adi am si eu acelasi hobby :lol: :lol: :lol: ,nu ma pot abtine.... am plute cu care nu ajung sa pescuiesc vreodata si tot cumpar daca imi place ceva si am eu ,,un loc,, unde las si ultimul ban pe plute ;) Plus ceva damblageala la cap sa fac seturi, modele diferite ,gramaje diferite pe aceiasi culoare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 29 Ian 2011, 09:25 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
petronel scrie:
as cumpara cateva pt colectie.pt ca un pescar are si asa cceva cu care nu pescuieste.
la orice pret macar cateva

Timi o pluta nu e buna doar ca are design, ;) trebuie sa fie utila si sa primesti semnal bun ;) plutele nu sant de uitat sant pt pescuit si pt asta le fac :lol: cum am zis nu vand dar daca ai rabdare pana in iunie cand ajung acasa am sa-ti fac cadou vreo 5 .[/quote]
5 seturi ma gandesc :lol: :lol: ca or fi :lol:

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 29 Ian 2011, 12:03 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
timi scrie:
petronel scrie:
as cumpara cateva pt colectie.pt ca un pescar are si asa cceva cu care nu pescuieste.
la orice pret macar cateva

Timi o pluta nu e buna doar ca are design, ;) trebuie sa fie utila si sa primesti semnal bun ;) plutele nu sant de uitat sant pt pescuit si pt asta le fac :lol: cum am zis nu vand dar daca ai rabdare pana in iunie cand ajung acasa am sa-ti fac cadou vreo 5 .

5 seturi ma gandesc :lol: :lol: ca or fi :lol:[/quote]
Nu ,nu plute nu seturi :D Trecand la lucruri serioase ....chiar stau prost cu timpul si nici nu iau materiale cat de curand :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 04 Feb 2012, 21:51 
Neconectat

Membru din: 06 Ian 2010, 10:36
Mesaje: 226
Pe timp de iarna ne facem de treaba :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Plutele mele
MesajScris: 04 Feb 2012, 22:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
minunate desi la gramajele mai mari as fi folosit o antena putin mai groasa ;) ;) ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.106s | 12 Queries | GZIP : Off ]