Pescuit Stationar

Acum este 04 Oct 2024, 18:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 08 Feb 2012, 10:07 
Neconectat

Membru din: 09 Feb 2011, 20:14
Mesaje: 98
APS Fir Intins Arad este o asociatie de pescuit sportiv care elibereaza permise de pescuit sportiv in arad ptr judetul arad respectiv apele pe care le are in administrare incepand cu 15.03.2011 !ca sa pescuiesti pe teritoriul Romaniei tr sa fi membru al unei asociatii de pescuit sportiv care la randul ei plateste ptr tine la ANPA taxa pe ape ,deci permisul de pescuit in sine contine CARNETUL DE MEMBRU (la asociatia de pescuit care vrei tu ) + CHITANTA (care dovedeste plata) +TICHETUL ANPA (un carton de dimensiunea unei carti de vizita pe care ANPA il da asociatiei dupa ce sa facut plata catre aceasta a sumei reprezentand taxa pe apa in functie de categoria sociala adica pensionari,elevi/studenti sau intreg ) . cu carnetul de membru poti beneficia de anumite reduceri pe apele private pe care societatea le detine dar nu e valabil decat in cadrul asociatiei de pescuit care la eliberat,in schimb cu tichetul ANPA poti merge oriunde in tara la pescuit pe apele nationale dar va tr sa platesti o diferenta de bani de 5ron/saptamana 7ron/luna sau 12ron/an ca sa pescuiesti pe apele altei asociatii de pescuit care detine apele pe care tu mergi la pescuit....precizez nu esti obligat sa fi membru la mai multe asociatii ca sa poti pescui pe apele lor ci pur si simplu esti membru al uneia singure care iti place tie iar ptr a pescui in alte judete pe alte ape pur si simplu platesti sumele de bani pe care eu le-am pus mai sus si primesti o chitanta pe care o pui in permisul tau si cu care faci dovada platii in caz de control ....taxele ptr permise pe 2012 la APS Fir Intins arad sunt urmatoarele : 10ron/an pensionari , 40ron/an elevi,studenti , 60ron/an intreg si se poate pescui pe mures de la intrare in judet Ilteu si pana la granita inferioara Nadlac ,Crisul alb 2-Valea deznei-rau Cigher(gura de varsare) ,toate baltile din judetul Arad care nu sunt private ,de asemenea avem canalul Turnu pe toata lungimea lui pana la granita cu Ungaria ,balta Cornesti 1 (35km de Arad spre Timisoara),va fi la Pecica o balta exclusiv ptr membrii,in Hunedoara muresul Raul Mare inferior2,Lac Hateg-lac subcetate(intre lacuri) + suntem in negocieri ptr baltile Manastur(mailat)+alte proiecte .....sper ca v-am lamurit cat de cat!

Am sa mai scriu o data aici tarifele si actele necesare eliberarii de permis de pescuit sportiv :

-pensionari=10ron/an acte necesare: buletin,poza tip buletin,cupon pensie
-elevi/studenti=40ron/an acte necesare:poza tip buletin,adeverinta scoala
-obisnuit=60ron/an acte necesare:buletin,poza tip buletin

....Fir Intins tuturor si asteptam noi membrii in asociatia noastra !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 10 Feb 2012, 21:12 
Neconectat

Membru din: 26 Dec 2011, 23:14
Mesaje: 93
Permisul e ok,dar ce faceti si ce ati facut cu banii incasati?Populari,controale?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 13 Feb 2012, 09:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Bravo, Razvan! O sa trec sa imi vizez permisul.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 13 Feb 2012, 11:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
horatiu scrie:
Permisul e ok,dar ce faceti si ce ati facut cu banii incasati?Populari,controale?


va salut cu respect,controale s-au facut pe tot parcursul anului si se fac si in continuare,sa lasat cu dosare penale cu amenzi ,acum asteptam ca timpul sa se imbunatateasca sa facem si o populare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 14 Feb 2012, 22:10 
Neconectat

Membru din: 10 Oct 2011, 19:52
Mesaje: 287
Va salut baieti.
O intrebare pentru fishy34:
Eu locuiesc in Periam, jud TM. Frecventez cateva locuri care se afla deja, din cate stiu eu, in judetul Arad. E vorba despre cateva locuri care daca te uiti de pe dig sunt aproape in drept cu localitatea Satu Mare. Ai scris ceva despre Ilteu mai sus. E o localitate? Unde se afla ? E dupa Satu Mare, undeva pe malul muresului? Adica vreau sa stiu daca pescuiesc pe locurile alea aproape de Satu Mare daca deja imi trebuie carnet de membru la "Fir Intins" sau daca pot sa pescuiesc cu carnetul de membru de la AP Aranca din Sannicolau Mare care au tronsonul pana la Periam Port. Am intrebat in stanga in dreapta si nimeni nu a stiut sa ma lamureasca.
Ma intereseaza strict tronsonul ala de 2-3km intre statia de pompare de la Periam Port si pana aproape de Satu Mare.

In caz ca imi trebuie, carnet "Fir Intins", unde e sediul in Arad ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 14 Feb 2012, 22:32 
Neconectat

Membru din: 10 Oct 2011, 19:52
Mesaje: 287
Gata, m-am lamurit. AP Aranca are si tronsonul Periam-aval Nadlac.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 15 Feb 2012, 23:10 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Neamtule, Ceea ce ai intrebat tu, era deja lamurit de fishy34, dar probabil ca nu ai avut rabdare sa citesti tot. Te ajut eu, citandu-l din nou pe initiatorul topicului, doar cu fragmentul care te interesa.
Iata-l:
Citat:
... cu carnetul de membru poti beneficia de anumite reduceri pe apele private pe care societatea le detine dar nu e valabil decat in cadrul asociatiei de pescuit care la eliberat,in schimb cu tichetul ANPA poti merge oriunde in tara la pescuit pe apele nationale dar va trebui sa platesti o diferenta de bani de 5ron/saptamana 7ron/luna sau 12ron/an ca sa pescuiesti pe apele altei asociatii de pescuit care detine apele pe care tu mergi la pescuit....precizez nu esti obligat sa fi membru la mai multe asociatii ca sa poti pescui pe apele lor ci pur si simplu esti membru al uneia singure care iti place tie iar ptr a pescui in alte judete pe alte ape pur si simplu platesti sumele de bani pe care eu le-am pus mai sus si primesti o chitanta pe care o pui in permisul tau si cu care faci dovada platii in caz de control

Eu zic ca mai clar de atat nu se poate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 19 Feb 2012, 22:04 
Neconectat

Membru din: 10 Oct 2011, 19:52
Mesaje: 287
Nu, pentru mine nu a fost foarte clar pentru ca nu prea cunosc bine zona aia si nu stiu exact unde se afla localitatile. De ciit am citit tot.
Oricum, m-am lamurit. Imi trebuie carnet de membru la AP Aranca care are zona aia din judetul Arad care ma intereseaza pe mine. E specificat foarte clar pe site-ul anpa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 19 Feb 2012, 22:22 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Tot n-ai inteles. Se vede ca esti neamt. :lol: Scuze glumeam!
Carnet de membru poti sa-ti iei si din Botosani, Constanta sau ... Ohaba de Sub Piatra, ca nu asta conteaza unde esti membru. Permisul de pescuit este unic si este valabil in toata tara. Pe apele administrate de anumite asociatii insa, (cazul tau APS Aranca Sanicolaul Mare) trebuie sa platesti in plus o "taxa de acces" al carui pret ti-a fost comunicat de colegul fishy34.
Inca odata scuze pentru gluma! Imi permit ca intre colegi de forum.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Fir Intins Arad o asociatie de pescari pentru ...pescari
MesajScris: 23 Feb 2012, 22:55 
Neconectat

Membru din: 10 Oct 2011, 19:52
Mesaje: 287
Poi eu am inteles foarte bine numai ca pentru mine conteaza cine are acel tronson de apa ca nu imi convine sa dau bani pe taxe de acces la inca o asociatie.
Stiu foarte bine cum e cu permisul, eu ma refeream strict la tronsoane date in administrare si taxe percepute de asociatii.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.068s | 12 Queries | GZIP : Off ]