Pescuit Stationar

Acum este 05 Oct 2024, 00:19

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 09:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 15:42
Mesaje: 577
Localitate: Lugoj
Fratilor, doamna sau domnisoara a pus o simpla si motivata intrebare. Cred ca ar trebui tratata ca atare. Nu o cunosc, dar are tot dreptul sa nu ne cunoasca si sa ceara lamuriri. Cred ca ati cam exagerat putin. Mie personal chiar imi place magazinul, se vede ca s-a muncit pentru realizarea lui. Felicitari si probabil ca dupa un timp vei putea avea preturi concurente la transport. Pot sa te pun in legatura cu cumnatul meu, care e sales manager la DPD daca doresti!

O zi buna!

_________________
If you give a person a fish, they'll fish for a day. But if you train a person to fish, they'll fish for a lifetime!
Alin Boldea evident!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 10:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Apropo de transport acum si Fisela a facut 4,9 ron transportu in toata tara ... ;)

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 10:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 17:37
Mesaje: 366
Localitate: Constanta
adi petrisor scrie:
APROAPE TOATE SUNT CHINEZARII.... :lol: :lol: :lol: :lol:


De chinezariile astea ce zice lumea? :)
http://www.prestoninnovations.co.uk/
http://www.korum.co.uk/

putine lucruri se mai fac in afara Chinei azi...

_________________
Vezi cati nimeni trec pe strada? Milioane de nimeni...

http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 17:42 
Neconectat

Membru din: 30 Ian 2012, 08:51
Mesaje: 18
@ adi petrisor
Da ,aproape toate se fabrica in China, chiar si autoturisme volkswagen. :shock:
Chiar si calculatorul de pe care ai scris se fabrica in China :lol: :lol: :lol:
,,chinezarii'' se fac pe,,vapoare'' si le cumperi din ,,europa'' :o :o Cumperi produsul il folosesti odata si apoi il arunci la gunoi
OK?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 17:44 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:07
Mesaje: 566
nu spun ca magazinul e naspa ...e chiar ok ...fiecare se descurca cum poate ...Simona pare ok ,numai ca nu stiu daca a nimerit unde trebuie ,asta pentru ca aici pe site sint foarte multi concurenti care sint interesati de cu totul altceva ...uite de exemplu eu fac reclama gratuita la shimano cu toate ca singura reducere obtinuta a fost la depozitul din Ungaria ....si le fac reclama pentru ca le folosesc si sint chiar bune ! de exemplu pina una alta am 9 matcuri shimano si 12 mulinete shimano....platite ....si ca un viitor sponsor sa ma faca sa folosesc altceva e foarte greu ! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 18:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
@DITA-eu nu vreau sa ajung decat acolo unde ai scris tu..nu am nimic cu doamna ba mai mult am primit mp cum ca ar fi Elena de la tubertini si ca se ascunde sub o alta identitate,oricum pe mine unul ma doare capul ,nu iau si nu critic pe nimeni dar nu cred ca acesta doamna sau domnisoara merita un astfel de tratament,eu m-am uitat si la preturi si mi se par cat decat ok,dar asta e o alta problema,bafta doamna la vanzare oricum o fi parerile celor de aici.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 18:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Dita scrie:
@ Jean Scurtu
Va salut domnul Jean,daca ati pescuit pe Olt la Slatina sa stiti ca s-a schimbat mult topografia Oltului. :shock:
Acum pe Olt sunt numai baraje,si odata cu constructia lor au aparut si scoicile aduse de pasari din Kazastan(a fost un documentar pe un post tv cu speciile invadatoare) si are dreptate Simona ca se taie firul sau se uzeaza f.repede. :cry:
In legatura cu plutele fiecare pescuieste cu ce considera ca il avantajeaza,dar la noi majoritatea si le confectioneza singuri. ;)
Cand ati pescuit la Slatina probabil ca erau vreo cateva sute de pescari, acum sunt cateva mii, din pacate peste nu mai este deoarece sunt cateva sute de setcari autorizati.(mama lor de conducatori corupti) :twisted:
In legatura cu magazinul Fisherking intradevar au numai produse originale,fara chinezarii, iar preturile sunt la fel ca in toata tara :x
Sanatate si fir intins!



Nu numai pe Olt sunt scoici,pietre,betoane si alte "agatatori".Locul unde pescuiesc eu ,canalul ROLLOVER PASS,PENINSULA BOLIVAR ,TEXAS impreuna cui localitatile din toata peninsula in vara anului 2008 a fost devastat de uraganul Ike ce a adus tot felul de lucruri rezultate din demolarea caselor din peninsula.
In plus in apa sarata e normal sa existe tot felul de scoici ce la fel de mormal pot taia firul.

Daca ai fi citit mai atent cele scrise de mine, ai fi putut remarca ca eu niciodata nu pescuiesc cu firul textil legat direct de momeala artificiala(in speta jig-uri).intotdeauna folosesc un leader fluorocarbon ,fir de care probabil ai auzit ca pe langa avantajul ca e mai putin sesizat de pesti(avand un indice de refractie apropiat de al apei)decat un mono normal sau un textil,are si avantajul rezistentei marite la abraziune.

Cat despre firul textil "STRONG" de care vorbea SIMONA probabil ca e f. bun si "prostii' americani nu stiu aceasta ca sa-l comercializeze aici si vor trebui sa il cumpere din Romania(din link-ul aratat de mine se poate vedea usor ca acest fir textil f. bun,"STRONG" nu se gaseste in state,ceea ce mie imi spune destule).
Dar daca pescarii romani sunt multumiti de acest fir textil,ar fi cam aiurea ca eu sa spun sa nu-l foloseasca.

Daca va uitati mai atent la CABELA'S sau BASS PRO SHOP'S veti vedea ca la cele mai multe din produsele ce le vand sunt trecute si comentariile celor ce le-au folosit deja,asa ca noii cumparatori pot sa aiba o idee a ceea ce va cumpara.

Vorbind de spinning ,la care se foloseste cel mai mult firul textil,ma mira faptul ca in magazinul acesta on line nu se prea gasesc lansete americanie,lansete dupa care se bat majoritatea pescarilor f. buni de rapitori din Romania(G.LOOMIS,LAMIGLAS,ST.CROIX,etc.)
Cu mai multi ani in urma ,la comanda multor pescari romani am trimis multe scule de pescuit in tara si cred ca am putut sa-mi fac o parere de cerintele romanilor.

Oricum ,cum am mai spus,e bine ca apar mai multe magazine de pescuit ca in acest fel pescarul bine informat va avea de unde sa aleaga ceea ce vrea sa cumpere.

I doresc succes SIMONEI si magazinului in care lucreaza,sau e actionara si imi pare f. rau de situatia actuala a pescuitului in Romania,referitor la poluare,braconaj +pescuitul asa zis "industrial".

Se spune ca fiecare tara isi merita conducatorii,pacat ca daca romanii nu sunt multumiti nu iau exemplu "primaverii arabe",ca doar vine primavara.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 18:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Dita scrie:
@ Jean Scurtu
Va salut domnul Jean,daca ati pescuit pe Olt la Slatina sa stiti ca s-a schimbat mult topografia Oltului. :shock:
Acum pe Olt sunt numai baraje,si odata cu constructia lor au aparut si scoicile aduse de pasari din Kazastan(a fost un documentar pe un post tv cu speciile invadatoare) si are dreptate Simona ca se taie firul sau se uzeaza f.repede. :cry:
In legatura cu plutele fiecare pescuieste cu ce considera ca il avantajeaza,dar la noi majoritatea si le confectioneza singuri. ;)
Cand ati pescuit la Slatina probabil ca erau vreo cateva sute de pescari, acum sunt cateva mii, din pacate peste nu mai este deoarece sunt cateva sute de setcari autorizati.(mama lor de conducatori corupti) :twisted:
In legatura cu magazinul Fisherking intradevar au numai produse originale,fara chinezarii, iar preturile sunt la fel ca in toata tara :x
Sanatate si fir intins!


Imi pare rau computerul meu a cam "incurcat borcanele",postand numai citatul lui DITA,desi eu am raspuns in mesajul anterior la acest citat

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Ultima oară modificat de Jean Scurtu pe 02 Mar 2012, 18:46, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 18:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Dita scrie:
@ adi petrisor
Da ,aproape toate se fabrica in China, chiar si autoturisme volkswagen. :shock: ...
OK?


Si nu numai in China.... ai auzit de VW Paratti...sau VW Suran...sau VW Saveiro... VW Karmann... ... Auto Latina verisorilor!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: www.fisherking.ro
MesajScris: 02 Mar 2012, 19:43 
Neconectat

Membru din: 29 Feb 2012, 18:19
Mesaje: 33
Localitate: SLATINA
adi petrisor scrie:
@DITA-eu nu vreau sa ajung decat acolo unde ai scris tu..nu am nimic cu doamna ba mai mult am primit mp cum ca ar fi Elena de la tubertini si ca se ascunde sub o alta identitate,oricum pe mine unul ma doare capul ,nu iau si nu critic pe nimeni dar nu cred ca acesta doamna sau domnisoara merita un astfel de tratament,eu m-am uitat si la preturi si mi se par cat decat ok,dar asta e o alta problema,bafta doamna la vanzare oricum o fi parerile celor de aici.

NU SUNT ELENA ISPIR DE LA TUBERTINI DAR SI EA ESTE O FATA SUPER OK CHIAR DACA NU ARE TREABA CU PESCUITUL DOAR CU UNELTELE


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.090s | 12 Queries | GZIP : Off ]