Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 03:48

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:51 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
adi suciu scrie:
Veronica Ispas scrie:
Adi nu ma cert cu tine , pt ca inca mai cred ca intre noi pescarii de competitie trebuie sa fie prietenie si respect.
Eu am incercat intodeauna sa organizez corect un concurs , sa fiu impartiala , sa va simtiti bine in Salaj , sa va ajut daca pot, indiferent din ce judet ati fi fost si sa promovez Varsoltul. Nu cred ca am inselat sau am mintit pe cineva !
Daca nu ti-a placut sau nu-ti place ce am incercat sa fac eu .....esti invitatul meu sa faci tu mai bine ! Sau poate il lasati pe Popescu sa faca ...ca este sub nasul vostru !


Stii bine ca m-am simtit intotdeauna bine pe Varsolt si o sa vin cu placere de fiecare data acolo !!!!!!!!!!!!......dar asta nu ma impiedica sa nu vad anumite "magarii" care se fac si sfori care se trag de diverse grupuri de interese .
De ce nu ai propus nici o finala A pe Varsolt ????????? ..de ce se "evita" acesta locatie pentru finala A ????? ca sa nu cada Benzar in B ???????? pentru ca-l bate Vuculescu , Crainic , Malita , Orosz , Barsan , Aschioape , Cret , Borlean , Rancu , Bodocan , Popa Dragos , Lupei ....sa-i mai insir pina la 15 :lol: :lol: :lol: :lol: .
Te apreciez pentru ce faci , dar te voi aprecia de 10 ori mai mult cind vei face ceea ce crezi tu ca e bine si nu ceea ce ti se dicteaza sa faci !!!!!!!!!!!!.
Te pup ;) ;) ;) ;)


Adi nu am evitat nimic. Am vazut ca NU se vrea nimic pe Varolt si m-am conformat ! Nu vroiam sa ma acuzati ca vreau sa-l fac din nou campion pe campion ! :P Indiferent ce crezi sau credeti nu fac jocurile nimanui , doar respect si nu musc mana care mi-a fost intinsa mie si fetelor mele in ultimii 4 ani !
Pentru Zsolt am toata dragostea din lume ! As vrea sa aiba tara asta inca 3-4 ca si el ! Si la pescuit si la suflet de pescar ! Si ramana vb intre noi , nu cred ca Zsolt se teme de cineva intr-un concurs! Nici de Walter ! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:56 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alintudose scrie:
lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora

e clar ca sunteti favoriti la titlu ca altfel nu preferati doripesco
deci acum in favoarea cui se organizeaza?[/quote]

la intrebarea asta e greu sa raspunzi??? :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 16:59 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
adi suciu scrie:
Veronica Ispas scrie:
Adi nu ma cert cu tine , pt ca inca mai cred ca intre noi pescarii de competitie trebuie sa fie prietenie si respect.
Eu am incercat intodeauna sa organizez corect un concurs , sa fiu impartiala , sa va simtiti bine in Salaj , sa va ajut daca pot, indiferent din ce judet ati fi fost si sa promovez Varsoltul. Nu cred ca am inselat sau am mintit pe cineva !
Daca nu ti-a placut sau nu-ti place ce am incercat sa fac eu .....esti invitatul meu sa faci tu mai bine ! Sau poate il lasati pe Popescu sa faca ...ca este sub nasul vostru !


Stii bine ca m-am simtit intotdeauna bine pe Varsolt si o sa vin cu placere de fiecare data acolo !!!!!!!!!!!!......dar asta nu ma impiedica sa nu vad anumite "magarii" care se fac si sfori care se trag de diverse grupuri de interese .
De ce nu ai propus nici o finala A pe Varsolt ????????? ..de ce se "evita" acesta locatie pentru finala A ????? ca sa nu cada Benzar in B ???????? pentru ca-l bate Vuculescu , Crainic , Malita , Orosz , Barsan , Aschioape , Cret , Borlean , Rancu , Bodocan , Popa Dragos , Lupei ....sa-i mai insir pina la 15 :lol: :lol: :lol: :lol: .
Te apreciez pentru ce faci , dar te voi aprecia de 10 ori mai mult cind vei face ceea ce crezi tu ca e bine si nu ceea ce ti se dicteaza sa faci !!!!!!!!!!!!.
Te pup ;) ;) ;) ;)

cine e Aschipape????? :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 18:47 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
stanciutoni scrie:
alintudose scrie:
lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora

e clar ca sunteti favoriti la titlu ca altfel nu preferati doripesco
deci acum in favoarea cui se organizeaza?

la intrebarea asta e greu sa raspunzi??? :lol: :lol: :lol:[/quote]
Nu e greu.
Ca la Ciuslea. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 18:59 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Ca sa lamurim niste lucruri.
1. Scuze d-lui Benzar SR , am confundat postarea lui Torro cu a tatalui , deoarece stiam ca este la incasat in Spania si ultima postare a fost de pe radupris. Nu am raspuns la telefon fiindca eram in trafic si nu cunosteam numarul. Ieri am donat familiei militienilor 200 ron spre casa... ;) Nu vreau sa implic numele sau , a fost o confuzie.
2. Taxa de participare este de 650 ron/echipa , include antrenament oficial joi , 3 manse vineri-sambata-duminica. Asta implica o finala in Romania , o zi de antrenament si 3 manse in 2 zile din partea organizatorilor. Daca nu se acopera costurile , cum i-am spus lui Toni , diferenta o suport eu. Pana aici sunt comentarii ? Este destul de clar? :P
3. Rugamintea mea este sa lasam polemicile deoparte si sa nu sarim peste gard. Am si eu partea mea de vina , din confuzie , ca daca stiam ca posteaza Zsolt tratam altfel replica. Cuvintele "bafta" , "succes" , "kit rupt" , "sa moara viermii" si alte asemenea erau in top. Poate inca vreo doua , sa aiba de drum la intoarcere. :lol: :lol: :lol: :lol:
Deci , sa lasam cearta si sa ne concentram la ce are de facut fiecare. Sigur va fi cea mai mare cantitate de peste dintr-un concurs oficial , dintr-o mansa , etc... Multe recorduri vor fi doborate.
Suciu , las-o pe Vera , n-o sa te mai pupe si nu capeti calendar cu lotul feminin. Norocul tau ca am eu vreo 10... :lol:
Inca ceva , aveti un topic nou... Cupa Apulum. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 19:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
ION scrie:
Domnule Scurtu , daca tot ne-ati prezentat o finala de-a d-voastra poate ne spuneti si ce cantitate de peste se prindea ... ma refer la o cantitate medie pe concurent si cantitatiile cu care s-au castigat mansele.


Tu chiar crezi ca dupa atatia ani (25 de ani) eu mai tin minte si cantitatile de peste prins??
Ma bucur ca mai tin minte ce monturi am folosit,ce bat si ce greseala am facut in mansa II-a din cauza careia am pierdut titlul terminand pe locul V.

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 20:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
nutzu_z scrie:
Meri mult nea Jean pentru informatii!. Platica se lua la match?


Nutzu,

Pot sa-ti spun ca nu cred ca cineva in acel concurs sa fi avut un bat match.
Platica manca f. bine la bat fix si platicile erau destul de frumoase,asa ca nu mi-am pus problema sa pescuiesc altfel decat la bat fix.

In mansa a IV-a, de SHEFFIELD ,in care era obligatoriu sa pescuiesti la peste 15 m. de mal stiu sigur ca Zoli Kosa a prins o platica de cca.1kg.,dar pescuind neregulamentar ,adica pluta lui statea pe lat,desi nu era permis sa fie vre-un plumb pe fundul apei.
In plus in acea mansa obligatorie de SHEFFIELD se stricase vremea ,incepuse sa bata vantul si ploua marunt.
Daca si eu pescuiam cu plumbajul pe fundul apei(nelegal)in acea mansa as fi prins mai bine,dar nu voiam sa castig titlul furand....sau ca si alti concurenti ce au pescuit sub limita de 15m.

Personal cred ca mai e platica si babusca destula in acest lac ca nu avea cum sa dispara si ca va fi un concurs frumos.Posibil ca pescuind la match sa prinzi platici mai mari ,depinde insa cate platici mari vei prinde ca sa nu fi batut de cei ce pescuiesc la bat fix sau poate rubeziana.

Pescuind sa zicem in prima mansa cu match-ul poti avea avantajul,ca dupa tine altul pescuind in acelas stand cu bat fix sau rubeziana sa dea aproape ca in fantana,locul neffind momit aproape de mal e mai mult ca sigur ca platica va migra spre locurile nadite ale altora.

Daca mai e peste ca atunci cand am pescuit eu acolo cred ca se va prinde cel mai mult cu un bat fix,dar asta e doar parerea mea.Am mai scris ca eu aveam atata platica adunata pe nada mea(home made)de pescuind cu un waggler (la bat fix)f. sensitiv am prins si cateva platici pe dinafara cu un carlig rosu subtire(Cormoran)nr.16.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 20:04 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alintudose scrie:
stanciutoni scrie:
alintudose scrie:
lumea s-a cam plictisit sa li se organizeze totul in favoarea altora

e clar ca sunteti favoriti la titlu ca altfel nu preferati doripesco
deci acum in favoarea cui se organizeaza?

la intrebarea asta e greu sa raspunzi??? :lol: :lol: :lol:

Nu e greu.
Ca la Ciuslea. ;)[/quote]
deci acum a venit si randul vostru :lol: :lol: :lol: :lol:
atunci cine s-a plictisit si cine se va plictisi?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 20:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
adi suciu scrie:
Veronica Ispas scrie:
Adi nu ma cert cu tine , pt ca inca mai cred ca intre noi pescarii de competitie trebuie sa fie prietenie si respect.
Eu am incercat intodeauna sa organizez corect un concurs , sa fiu impartiala , sa va simtiti bine in Salaj , sa va ajut daca pot, indiferent din ce judet ati fi fost si sa promovez Varsoltul. Nu cred ca am inselat sau am mintit pe cineva !
Daca nu ti-a placut sau nu-ti place ce am incercat sa fac eu .....esti invitatul meu sa faci tu mai bine ! Sau poate il lasati pe Popescu sa faca ...ca este sub nasul vostru !


Stii bine ca m-am simtit intotdeauna bine pe Varsolt si o sa vin cu placere de fiecare data acolo !!!!!!!!!!!!......dar asta nu ma impiedica sa nu vad anumite "magarii" care se fac si sfori care se trag de diverse grupuri de interese .
De ce nu ai propus nici o finala A pe Varsolt ????????? ..de ce se "evita" acesta locatie pentru finala A ????? ca sa nu cada Benzar in B ???????? pentru ca-l bate Vuculescu , Crainic , Malita , Orosz , Barsan , Aschioape , Cret , Borlean , Rancu , Bodocan , Popa Dragos , Lupei ....sa-i mai insir pina la 15 :lol: :lol: :lol: :lol: .
Te apreciez pentru ce faci , dar te voi aprecia de 10 ori mai mult cind vei face ceea ce crezi tu ca e bine si nu ceea ce ti se dicteaza sa faci !!!!!!!!!!!!.
Te pup ;) ;) ;) ;)

:shock: :shock: :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 21:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2012, 18:21
Mesaje: 112
Localitate: Rousse,Bulgaria
Bravo Benzar :D :D


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.073s | 12 Queries | GZIP : Off ]