Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 04:44

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 03 Mar 2012, 21:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Veronica Ispas scrie:
.... Si ramana vb intre noi , nu cred ca Zsolt se teme de cineva intr-un concurs! Nici de Walter ! ;)


Sa inteleg ca Walter asta e cel mai periculos dintre pescari???...n-am vazut niciunul cu ochii vineti sau capul plin de cucuie printre staff-ul lui...parea mai degraba pasnic!! :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 04 Mar 2012, 08:30 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
truia scrie:
Veronica Ispas scrie:
.... Si ramana vb intre noi , nu cred ca Zsolt se teme de cineva intr-un concurs! Nici de Walter ! ;)


Sa inteleg ca Walter asta e cel mai periculos dintre pescari???...n-am vazut niciunul cu ochii vineti sau capul plin de cucuie printre staff-ul lui...parea mai degraba pasnic!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Dragule poti spune ca printre cei mai periculosi adversari dintr-un concurs ! Da , e pasnic ....dar....bun ...rau ! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 04 Mar 2012, 08:36 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
deja s-au postat mesje cu iz interzis u18! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 04 Mar 2012, 20:26 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Ma retrag anul acesta de la finalele individuale, din cauza pistei finalei B si a timpului mult prea scurt dintre finale.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 08:43 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
stanciutoni scrie:
alintudose scrie:
clar ca sunteti favoriti la titlu ca altfel nu preferati doripesco
deci acum in favoarea cui se organizeaza?
[/color]
la intrebarea asta e greu sa raspunzi??? :lol: :lol: :lol:

Nu e greu.
Ca la Ciuslea. ;)[/quote]
deci acum a venit si randul vostru :lol: :lol: :lol: :lol:
atunci cine s-a plictisit si cine se va plictisi?[/quote]
Dar sper sa nu patim ce ati patit voi la Ciuslea. :lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 09:06 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alintudose scrie:
Dar sper sa nu patim ce ati patit voi la Ciuslea.

ar fi bine sa nu patiti, ca altfel poti sa inchizi forumul pe timp de iarna......iti urez succes ;) :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 11:30 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
stanciutoni scrie:
sa vina baietii cu cat mai multe bologneze,ca oricum nu au ce face cu ele


Tony, problema e, nu ca baietii nu pot veni cu oricate bologneze....ci ca nu au voie sa le foloseasca!!! ;) decat intr-o mansa din 3 ;)
Eu as veni in campionatul romanesc, poate mai des....dar eu vreau sa fiu lasat sa pescuiesc cum vreau, la ce distanta si cu ce stil de pescuit cred eu, ca mi se potriveste cel mai bine pe acea pista.
AM INTELES acum 17 ani cand sa introdus obligativitatea pescuitului pe Stiluri....am respectat-o...dar pana cand mai trebuie asa, inca 100 de ani!!!.
Bun nu vrem sa transformam o finala nationala sau B, in Obletareala!!!dar pentru asta este suficient sa scoti obletele din concurs pentru macar 2 manse.
Am primit acum ceva vreme o explicatie la motivul pentru care Bolo a fost introdusa iar apoi scoasa din nou, din campionat.Cica : Palcau a pescuit cu bolo de 7m chiar sub bat si nu a fost corect ca ne-a batut pe noi cu rube...care pescuiam la 13m!!!!Dar pentru numele lui Dumnezeu!!! daca pestii erau la 7m si Palcau a castigat(cred ca asta a durut mai mult, decat stilul)!!!tu ce cauta-i la 13m cu rubesiana!!!!ca apoi sa te plangi ca ...pista nu are peste!!! si alta motive din astea.
Cel mai elocvent este ce se intampla la CM sau CE.Precum ati vazut multi dintre voi acolo se combina de multe ori, in functie de pista,...2 sau chiar 3 stiluri, pe 2 sau chiar 3 paturi de nada, aflate la distante diferite.
Parerea mea, este ca pentru a progresa si mai mult, trebuie(este timpul) sa trecem la un regulament cat mai apropiat de regulamentul FIPS.Cu cat o lungim mai mult cu atat tot noi vom pierde mai mult.Lasati LIBERTATEA individului de a alege...pentru a progresa mai mult.
Ironia soartei face ca...finalele femei,U-23 sa se desfasoare al doilea an consecutiv pe un rau....iar ei nu pot folosi tehnica bolo, in 2 din cele 3 manse.

p.s. Tony nu trebuie sa te simti vizat....pur si simplu mi-am legat postarea de raspunsul tau ;) Eu cred ca este o problema de interes general ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 11:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Andrei Ghioghiu scrie:
Ma retrag anul acesta de la finalele individuale, din cauza pistei finalei B si a timpului mult prea scurt dintre finale.


O sa fiu cinic, dar crezi ca plange cineva? Se pot retrage 20 si tot aia este. Cu atat mai bine in sistemul actual.

Pana cand nu se transforma sistemul astfel incat sa se incurajeze o cat mai larga participare, sa depinda de cat mai multi participanti si spectatori (audienta) - adica sa inceapa sa produca bani, sunt interese ca sa fie cat mai putini concurenti. Daca se poate, max.6, cati trebuie sa mearga la internationale.

Asa ca, ma repet, plange cineva??? Doare pe cineva ca nu ne-am putut strange mai mult de 13 la interjudet Arad, anul trecut??? Sa nu mai vrobesc de alte interjudetene unde nu au fost nici 6 . ..
O sa dea vina unii pe saracie - nu e adevarat! E un factor marunt. Vina principala o constituie structura de organizare actuala.

Am mai scris, se pot atrage fonduri, sponzorizari ptr. sistemul competitional. Se poate populariza competitia. Trebuie sa se ocupe cineva. Se pot incheia parteneriate si cu stucturile private (afilieri ale acestora la AGVPS). Se poate include o taxa pentru competitionari, marunta, insa cu o structura mai extinsa (si, da, populista) se poate creste numarul de competitori ...

Multe lucruri se pot face - cine spune ca nu se poate face nimic, a imbatranit inainte de vreme ... Se poate face si o liga a pescarilor de competitie, transpartinica, care sa ne sustina interesele, inclusiv la Guvern si Parlament ...

Ce pot eu sa fac este sa popularizez sistemul competitional - prin site si facebook. Hai sa vedem ce putem face in plus - au fost destui de aici la sedinta - atat s-a discutat -doar calendarul competitional???? Restul problemelor (micsorare participanti, scadere buget, cheltuieli buget anii trecuti, strategii de dezvoltare etc.)???

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 11:47 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:07
Mesaje: 566
ticairlandezu scrie:
stanciutoni scrie:
sa vina baietii cu cat mai multe bologneze,ca oricum nu au ce face cu ele


Tony, problema e, nu ca baietii nu pot veni cu oricate bologneze....ci ca nu au voie sa le foloseasca!!! ;) decat intr-o mansa din 3 ;)
Eu as veni in campionatul romanesc, poate mai des....dar eu vreau sa fiu lasat sa pescuiesc cum vreau, la ce distanta si cu ce stil de pescuit cred eu, ca mi se potriveste cel mai bine pe acea pista.
AM INTELES acum 17 ani cand sa introdus obligativitatea pescuitului pe Stiluri....am respectat-o...dar pana cand mai trebuie asa, inca 100 de ani!!!.
Bun nu vrem sa transformam o finala nationala sau B, in Obletareala!!!dar pentru asta este suficient sa scoti obletele din concurs pentru macar 2 manse.
Am primit acum ceva vreme o explicatie la motivul pentru care Bolo a fost introdusa iar apoi scoasa din nou, din campionat.Cica : Palcau a pescuit cu bolo de 7m chiar sub bat si nu a fost corect ca ne-a batut pe noi cu rube...care pescuiam la 13m!!!!Dar pentru numele lui Dumnezeu!!! daca pestii erau la 7m si Palcau a castigat(cred ca asta a durut mai mult, decat stilul)!!!tu ce cauta-i la 13m cu rubesiana!!!!ca apoi sa te plangi ca ...pista nu are peste!!! si alta motive din astea.
Cel mai elocvent este ce se intampla la CM sau CE.Precum ati vazut multi dintre voi acolo se combina de multe ori, in functie de pista,...2 sau chiar 3 stiluri, pe 2 sau chiar 3 paturi de nada, aflate la distante diferite.
Parerea mea, este ca pentru a progresa si mai mult, trebuie(este timpul) sa trecem la un regulament cat mai apropiat de regulamentul FIPS.Cu cat o lungim mai mult cu atat tot noi vom pierde mai mult.Lasati LIBERTATEA individului de a alege...pentru a progresa mai mult.
Ironia soartei face ca...finalele femei,U-23 sa se desfasoare al doilea an consecutiv pe un rau....iar ei nu pot folosi tehnica bolo, in 2 din cele 3 manse.

p.s. Tony nu trebuie sa te simti vizat....pur si simplu mi-am legat postarea de raspunsul tau ;) Eu cred ca este o problema de interes general ;)

sa spui toate astea lui Petrisor Adrian care cere modificarea regulamentelor anual ...in functie de dorintele lui !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 05 Mar 2012, 12:05 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:07
Mesaje: 566
Andrei Ghioghiu scrie:
Ma retrag anul acesta de la finalele individuale, din cauza pistei finalei B si a timpului mult prea scurt dintre finale.

Au existat doua oferte de organizare a finalei B, doua oferte pentru echipe ! si o singura oferta de finala A .......cea de finala A, a picat deoarece canalul nu mai apartine de AGVPS .....Din pacate reprezentantul echipei tale a facut numai oferta de finala pe echipe ...nu a fost interesat de individual ! :lol: :lol: :lol:asta ca sa intelegi ca nu e vina noastra a tuturor ca tu te retragi ...daca faceai o oferta de finala B la Doripesco si noi o refuzam ....altfel stateau lucrurile ....daca nu va implicati mai mult la anu am sa cer toate trei finalele la Vrancea pe 3 piste diferite ....si nu stiu daca intreb pe cineva, daca vrea sau nu ...ca oricum interesul e zero !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.078s | 14 Queries | GZIP : Off ]