Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 05:12

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 20:28 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Veronica Ispas scrie:
Andrei Ghioghiu scrie:
Si cum afecteaza finalele de stationar CM de crap?

ps. Pescarii de crap sunt de 10 ori mai bine organizati ca noi si nu cred ca o sa ceara ajutorul stationaristilor ;) Asa ca sunt povesti argumentele tale....no offence.



L-au cerut deja !!!!!!! Trebuie sa stii ca suntem chemati ( trebuia sa fiti informati si de lucruri serioase) , pentru a ajuta atat la organizare cat si la arbitraj! Se org. cursuri la sediul AGVPS , cond de inscriere ...sa stii eng, sau fran, sau italiana. La sf. se da examen si se primeste atestat de arbitru de crap !!!! :P :P

PS Poate nu ar strica sa discutati si lucruri seriose pe acest forum !!! :P :oops: :twisted:


Vera , intre a face oamenii aia o informare si a cere ajutorul stationaristilor , este cale lunga. Tu asta ai inteles ? Ca ne asteapta pe noi ? Omul a spus ca organizeaza cursuri pentru arbitraj la crap , se da un examen si se obtine un atestat de la AGVPS. Da , trebuie sa cunoasca 2 limbi. NU TE-A (NE-A) CHEMAT NIMENI SA AJUTAM LA ORGANIZARE !!! :P :P :P In plus , cine are timp , ca pe langa concursurile de stationar sa mai stea arbitrii la crapisti , ca nu era vorba doar de CM. ;) . Deci , discutam si lucruri serioase. Sau poate te-au rugat pe tine , pe hol ? Ca noi am inteles altceva... Coboara cu picioarele pe pamant , sa nu cazi in derizoriu...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 20:36 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Andrei Ghioghiu scrie:
Facand abstractie de locatie, datele sunt criminale. Din iunie pana in august sunt locale, judetene si interjudetene(care poate nu se tin) iar in august 3 finale. Nu stiu unde va fost logica(la toti care au participat la sedinta?)

Deci iau pauza, decizie definitiva pe anul asta.

Micutzu , treaba s-a prezentat in felul urmator. S-a dat fiecaruia un calendar , cu datele in care NU se poate tine ceva. De ex , 28-29-30 sept CM Crap , exclus. 14-15-16 sept , plus o saptamana inainte , nu este posibil , Cehia - Natiuni. Iunie 28 mai - 3 iun Cluburi Portugalia. Mai sunt examene BAC , capacitate , ceea ce limiteaza categ inferioare de varsta. Si iaca , uite-asa a ramas luna august... 3-4-5 aug Finala B Ciuslea ; 10-11-12 toate fetele Finala Tg Mures sau Varsolt , impreuna cu finala U23. Odata cu Finala A avem Finala U18 la Alba in 17-18-19 aug. Deci Finala echipe a ramas pentru 31-1-2 sept , in oct considerand ca este prea rece si riscant cu vremea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 20:38 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Veronica Ispas scrie:
Esti mai dracusor ca Alin si Adi , dar daca nici tu nu intelegi ..............!:oops: :oops: :oops: :oops: :P

Stii ca pe primul loc pt mine este pescuitul stationar cu bune si mai ales cu rele !!!!


Acuma chiar m-ai enervat. Asa parere proasta ai despre mine ? Sa sti ca pot muuult mai mult !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 20:40 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Am sters discutia "constructiva".


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 20:54 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
Aline , nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca de reaintentie dar eu cred ca sunt cativa oameni acolo care stiu cu ce se mananca un concurs. daca a venit cineva cu ideea de a proteja elevii cu capacitate , cu bac etc poate stie si nr lor . dar poate nu stie ca multi tatici sunt si concurenti . sau macar tentative de concurenti dar fiecare cu sansa lui. si iar poate nu stie ca sunt parinti care au copii la 2 grupe sau 3 cum este Matty. grupe care sunt in locatii diferite. daca fac un calcul simplu la un moment dat vad ca nr concurentilor sub seniori-senioare scade. nu vb de faptul ca daca incerci sa vii de jos ai 2 finale in 15 zile sau 3 concursuri intr-o luna cu tot cu inter.
nu este vina cuiva , anume , este doar vina noastra a celor cu probleme pt ca asteptam sa ne hotarasca altii soarta.
ca idee datele calendaristice si organizarea grupelor din 2010 mi s-a parut OK .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 21:06 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Nitu , am postat sa-i arat colegului ca nu prea se puteau alege alte date... Stiu , am spus si eu chestia aia cu parintii si copii la diferite categorii , parinti care au baiat+fata la aceeasi categorie , dar s-au dus unii la Tg Mures , altii la Alba... Nu este bine , dar prioritar este BAC-ul ,,, capacitatea , etc. Poate se va putea si mai bine in viitor , speram. Dar sunt prea multe date prestabilite din calendarului datelor libere , ca sa putem jongla lejer cu celelalte optiuni de a organiza... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 21:35 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
alintudose scrie:
Veronica Ispas scrie:
Esti mai dracusor ca Alin si Adi , dar daca nici tu nu intelegi ..............!:oops: :oops: :oops: :oops: :P

Stii ca pe primul loc pt mine este pescuitul stationar cu bune si mai ales cu rele !!!!


Acuma chiar m-ai enervat. Asa parere proasta ai despre mine ? Sa sti ca pot muuult mai mult !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



NUUUU ! Este o parere fffff buna , si tu stii! Esti cel mai mare :twisted: ! Dar esti dragut si simpatic si pe deasupra imi esti prieten ! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 22:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
dece nu se pot tine concursurile si in prohibitie? :shock: :shock: :shock: sunt 2 luni in care se pot organiza o gramada de competitii si tinand cont de faptul ca in jur de 90% sau mai mult din pesti se intorc in apa nevatamati care ar fi marea pierdere in comparatie cu braconajul sau parasutismul ,agatatul etc.... din aceeasi perioada .

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 22:37 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
greere scrie:
dece nu se pot tine concursurile si in prohibitie? :shock: :shock: :shock: sunt 2 luni in care se pot organiza o gramada de competitii si tinand cont de faptul ca in jur de 90% sau mai mult din pesti se intorc in apa nevatamati care ar fi marea pierdere in comparatie cu braconajul sau parasutismul ,agatatul etc.... din aceeasi perioada .

Intreaba-i pe cei de la ANPA !!!!!!! De aia platesti 30 lei permis de pescuit ANPA - sa-ti faca program !!!! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALE 2012
MesajScris: 06 Mar 2012, 22:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
sai pis in freza ca nu merg la concurs sa prind pt tigaie natia mami lor a dreacu de comunsti ingusti la minte :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.094s | 12 Queries | GZIP : Off ]