Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 20:12

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 15 Mar 2012, 09:24 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
La data de 28.04.2012, d-l Revnic Cornel, proprietarul mai multor lacuri din Complexul Piscicol Ciurila, organizeaza pe Lacul Padureni, un concurs de pescuit in vederea promovarii lacului.
Concursul va fi organizat pe echipe de cate doi pescari, care vor pescui cu 4 bete, doua la pluta doua la plumb - organizatorul manifestandu-si dorinta ca un numar cat mai mare de pescari sa participe la acest eveniment, acesta fiind motivul pentru care la acest prim concurs organizat acolo se poate pescui in cele doua stiluri mai sus amintite.
Taxa de participare este de 300 lei de echipa.
Se va pescui intre orele 09,00 si 17,00, cu o pauza de masa la orele 12,00. Masa va fi asigurata de gazda evenimentului.
Premiile vor fi in bani astfel :
- Locul 1 - 900 lei
- Locul 2 - 800 lei
- Locul 3 - 700 lei
- ceea mai mare captura : 300 lei.
Pentru cine nu stie, d-l Revnic Cornel este unul din sponsorii echipei Avat Potaissa Turda, membrii acestei echipe urmand sa asigure albitrajul concursului.
Lacul Padureni e afla la circa 15 km de mun. Cluj-Napoca.
Organizatorul s-a gandit la participarea a 24 de echipe, dar in functie de numrul solicitarilor pista poate fi extinsa.
Utilizatorii acestui formum se pot inscrie la nr. de telefon 0747524089 Melinda sau pe acest topic.
Fir intins.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 15 Mar 2012, 09:28 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Pentru pescarii de stationar, am convenit cu d-l Revnic, ca la o data pe care o vom stabili de comun acord cu voi, utilizatorii forumului, sa organizam un concurs adevarat de stationar, PE ECHIPE!!!!!, dar asta dupa concursul de promovare al baltii din data de 28.04.2012.
In prezent Lacul Padureni este in plin proces de populare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 15 Mar 2012, 18:41 
Neconectat

Membru din: 01 Oct 2010, 14:18
Mesaje: 26
un regulament daca se poate la acest concurs inedit? e mai mult o curiozitate
este de felicitat faptu ca cineva s-a hotarat sa faca ceva cu lacurile de la ciurila, de regretat este faptul ca la un concurs cu 24 echipe la o taxa de 300 lei / echipa ( 7200 lei ) sunt premii totale de 2700 lei. intelegem ca este un concurs de promovare...domnilor, dar, nu ar fi normal sa o faceti pe banii dvs ???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 06:56 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Nu eu am hotarat respectiva taxa, o sa transmit chiar azi observatia dvs. Sa nu uitam ca o zi depescuit pe Lacul Padureni costa 50 lei de persoana, masa, celelalte cheltuieli, dar oricum astazi o sa discut cu reprezentanta d-lui Revnic si revin cu detalii.
Regulamentul e simplu doi pescari 4 bete, se doreste un concurs de masa, sunt sigur ca se va rezolva i problema pretului!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 07:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Mai 2011, 13:08
Mesaje: 361
Localitate: Cluj-Napoca
Domnule Cristian

Daca domnul Revnic vrea sa promoveze balta si vrea faca un concurs sa faca cu o taxa modica sau chiar gratis :mrgreen: :mrgreen: si sa dea o masa dansu pe mocca sau nu isi permite sa dea o masa din buzunarul lui :?: :mrgreen:
Ca eu stiu ca daca vrei sa faci o reclama sau sa promovezi ceva trebuie sa platesti nu sa plateasca alti.... :lol: :lol:

_________________
Gergely Istvan

Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia NU!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 07:16 
Neconectat

Membru din: 01 Oct 2010, 14:18
Mesaje: 26
nu trebuie sa va scuzati ca nu dvs ati hotarat taxa...
era o observatie zic eu obiectiva. nu e important cine a hotarat taxa. va rog sa va documentati pe acest forum si pe altele si o sa vedeti ca concursurile mai mici au taxe modice max 100 lei per persoana unde taxa platita reiese in premii si taxa de pescuit. cu siguranta ca daca balta are peste si se va prinde in cadrul concursului lumea va veni la pescuit acolo. dar pentru asta trebuie sa ii aduceti la o prima partida exact cum spuneti: de promovare, unde proprietarul baltii trebuie sa aiba si el o contributie ca doara e balta lui.

in ceea ce priveste regulamentul ne intereseaza:
- cate manse?
- se poate pescui cu feeder?
- momeala intepata pe carlig sau se poate si atasata, cu ce momeala e voie si cu ce nu?
- un program al concursului

sunt cateva detalii fara de care nu prea stii cum sa te pregatesti pt competitie...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 07:43 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Pt d-l Istvan :
Astazi discut problema taxei si revin.
Pt d-l Savian
Va fi o singura mansa, cu o pauza de masa la orele 12, masa din partea gazdei.
Se poate pescui orice stil doriti, pluta, plumb sau feeder.
Nu vreau sa fiu nepoliticos cu nimeni, dar eu consider ca nu poti obliga pe nimeni sa organizeze un concurs, chiar si de promovare doar pe banii lui.
Sigur, eu o sa incerc sa obtin o reducere a taxei, motiv pentru care va rog sa propuneti dvs o suma pe care eu azi o sa o prezint d-nei Melinda reprezentanta d-lui Revnic si vedem ce se hotaraste.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 07:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Mai 2011, 13:08
Mesaje: 361
Localitate: Cluj-Napoca
Lazar Cristian scrie:
Pt d-l Istvan :
Astazi discut problema taxei si revin.
Pt d-l Savian
Va fi o singura mansa, cu o pauza de masa la orele 12, masa din partea gazdei.
Se poate pescui orice stil doriti, pluta, plumb sau feeder.
Nu vreau sa fiu nepoliticos cu nimeni, dar eu consider ca nu poti obliga pe nimeni sa organizeze un concurs, chiar si de promovare doar pe banii lui.
Sigur, eu o sa incerc sa obtin o reducere a taxei, motiv pentru care va rog sa propuneti dvs o suma pe care eu azi o sa o prezint d-nei Melinda reprezentanta d-lui Revnic si vedem ce se hotaraste.


Da normal ca ca nimeni nu asteapta sa faca pe gratis dar nici sa nu astepte d-nul Revnic castige pe spatele pescarilor 1000 € in 8 ore :mrgreen:
Eu propun o taxa de participare 50 ron cat este taxa de pescuit pe zii pe Padureni si restul masa ...diplome si premile sa il suporte d-nul Revnic:roll: 8-)

_________________
Gergely Istvan

Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia NU!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 07:57 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
O.k., multumesc, d-l Istvan, transmit si revin cu ce s-a hotarat dupa ora 13.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 09:46 
Neconectat

Membru din: 01 Oct 2010, 14:18
Mesaje: 26
o taxa pt un concurs de promovare ar fi corecta daca macar taxa de pescuit ( pt ca oricum este c & r presupun ) sa o suporte proprietarul. adica daca sunt premii de 2400 lei de exemplu ar putea fi o taxa de 100 lei per echipa plus masa care nu cred sa depasasca 20 lei/ persoana. o taxa de 50-75 lei/ persoana este, parerea mea, de bun simt si justificata.

in ceea ce priveste masa de la pranz... ma intreb cine isi doreste sa iese din stand la mijlocul mansei pentru a lua masa...
aici mai am o propunere : ori se fac 2 manse de 3 ore cu tragere la sorti de fiecare data si pauza sa fie la mijloc ori masa se da la sfarsitul unei manse de 5-6 ore, pentru ca eu unul nu as iesi din stand in timpu competitiei...pentru a lua masa si apoi sa ma intorc in acelasi stand. oricum in concurs nu prea iti arde de foame... ;)

eu nu vreau sa supar pe nimeni domnule cristian. sincer chiar va felicit daca intradevar s-a facut ceva cu lacul mare din ciurila pentru ca chiar era necesar. dar taxa mi s-a parut prea mare...sincer si de obicei sunt genul de persoana care daca are ceva de spus ... spune.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.061s | 12 Queries | GZIP : Off ]