Pescuit Stationar

Acum este 05 Oct 2024, 23:49

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Adunarea Generala FNPSR si FRPS
MesajScris: 18 Mar 2012, 13:02 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
Totusi am sa pastrez linia civilizata de a raspunde printr-o ultima postare;atata timp cat nu se relizeaza un dialog AGVPS -FRSPC totul se reduce la un pescuit cu amenitari,instante,anaf....
PS in calitate de moderator cred ca te-ai expus destul de tare prin limbajul folosit......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Adunarea Generala FNPSR si FRPS
MesajScris: 18 Mar 2012, 14:20 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
[quote="diaconitapetru"].sa le luam la rand
-introducerea C&R in pescuitul sportiv se discuta din momentul in care am intrat in UE,Fane a fost atentionat de cei de la ANTS ca pescuitul sportiv se practica numai cu eliberarea capturi,fiindca asa se face in UE.

Petre,inca o data mai convins ca nu ai cunostintele necesare pentru a ocupa o functie atat de inalta in FRPS.La fel ca si Fane si Vali, sunteti trei habarnisti prost documentati, si probabil si cu intentii dubioade, care doriti sa conduceti destinele pescuitului din Romania.Lui Vali i-am demonstrat pe un alt forum ca nu-si cunoaste propriul statut federal si ca insusi federatia in sine ar trebui sa fie nula de drept,tocmai din cauza statutului si a regulamentelor voastre interioare.Una din faptele remarcate de mine a fost tocmai nespecificarea in regulamentele voastre a obigativitatii desfasurarii pescuitului competitional in sistem C&R.
Pentru cunostintele tale de "amator" in trale pescuitul competitionat...ia cunostinta de faptul ca... in sistemul competitional al AGVPS-ului existe de peste 20 de ani!!!(nici UE sau M-Ue ,sau cum vrei tu sa-i zici, nu era inventat inca) exista OBLIGATIVITATEA desfasurarii concursurilor in sistem C&R.Dar niste amatori ca voi de unde dreaq sa stie.Functii sa aveti si bani sa iasa, ca-n rest, Dumnezeu cu mila!!!.
De un singur caz am auzit, in existenta mea, de incalcare a acestui regulament(la nivel inalt)...si anume acum cativa ani cand la un concurs, organizatorii dupa cantarire, au dosit pestii prin saci.Reactia pescarilor a fost vehementa...sa lasat cu cuvinte grele...chiar si cu boicotarea pe viitor a pistei respective.Din fericire lucrurile au revenit la normal,asa cum era si firesc.
Acuma recunosc, eu n-am de unde sa cunosc exact, cum se desfasurau concursurile de casa la voi in Moldova...dar reactia ta prin care se pare ca ai descoperit sistemul C&R, in competitii, este relevanta.
In ce priveste permisele, nicaieri in lume nu exista asa ceva.Peste tot exista un organism, gen ANPA, care reglementeaza pescuitul si eliberarea permiselor, atat pentru pescarii recreativi neinregimentati, cat si pentru cei competitionali si cluburile lor.Iar incercarea lui Fane de a se substitui legii, i va atrage mai mult ca sigur,problemele de rigoare.
Spalarea de creier, pe care ti-a aplicat-o Fane, vad ca a functionat perfect,prin insa-si faptul ca nu mai reusesti sa te documentezi personal...ci iei dea gata tot ce debiteaza si interpreteaza individul din legislatia in vigoare.
Ia-o ca pe o parere personala.Daca vrei sa-ti apropii pescarii competitionali de federatie trebuie sa:
1 Fane Popesu, declarat persoana non grata pentru Federatie
2.Diaconita Petru si Vali Stratonov, sa-si dea demisiile si sa se inregimenteze intr-un club, fara a mai avea vreoda posibilitatea de a mai ocupa vreo functie de conducere.
3.Modificarea statutului si a regulamentelor federale din temelie.

@ Petru
in ceea ce priveste dosarul ,da-mi voie sa te informez ca ANTS-ul nu-i elibereaza lui fane pana nu se judeca recursul,treaba cu actele doveditoare e trasa de par fiindca ANTS-ul a eliberat CIS-uri la foarte multe cluburi de pescuit(deci a recunoscut pescuitul ca sport fiindca a eliberat aceste certificate),din ce stiu eu aproape toata Liga de spining au cluburi in componenta, care au CIS-uri

Exact asta am spus si eu, de ce nu-i elibereaza CIS-ul ;)
Insa ce nu sti tu si sigur nu-ti va spune Fane, este ca persoana care a introdus, cu ajutorul Excel-ului,inca o rubrica in tabelul acela,in speta cea cu pescuitul sportiv,....a fost DEMISA, ulterior(de curand) ;) ;) :lol: :lol: Ca vorba aia...ce nu suporta "excelu" :lol: :lol: :lol: Iar la nivel de "zvon",nu pot sa-l confirm....este ca persoana in cauza este cercetata acum de DNA...daca-i adevarat se lasa poate cu "grele" ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Adunarea Generala FNPSR si FRPS
MesajScris: 18 Mar 2012, 16:55 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Popescu a scris
[quotePrietenii de la staționar ți-ar putea confirma că toți sportivii FNPSR participanți de exemplu la Cupa FNPSR au primit gratuit nadă și câte o găleată SENSAS, nu au plătit taxa de participare și au stat gratuit la hotelul Doripesco. Să spună cineva că nu este așa.

Are cineva ceva de comentat la declaratia asta a lui Fane :?:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Adunarea Generala FNPSR si FRPS
MesajScris: 18 Mar 2012, 18:31 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
diaconitapetru scrie:
Totusi am sa pastrez linia civilizata de a raspunde printr-o ultima postare;atata timp cat nu se relizeaza un dialog AGVPS -FRSPC totul se reduce la un pescuit cu amenitari,instante,anaf....
PS in calitate de moderator cred ca te-ai expus destul de tare prin limbajul folosit......

Nu vad cu ce m-am expus. Este parerea mea , este punctul meu de vedere . Cu atat mai putin nu inteleg unde sugerezi ca ar fi lipsa de civilizatie. Faptul ca l-am facut pe Fane urmarit penal te-a deranjat ? A fost , asta stiu multi din "premianti" , chiar daca a platit partial , (subliniez asta) premiile , fapta ramane. Asta nu o spun eu , ci procurorii. Insa vad ca nu doresti sustinerea unui dialog AGVPS - FNPSR , ci impunerea FSRPC prin diverse mijloace . Repet , cu toata politetea , fara a ma indeparta de linia unei discutii civilizate , ce pescari de competitie sunt in federatie? Ce a facut pana acum vreo federatie?
Oricum , este cazul sa o las parcata aici , ca nu cred ca are rost. Fiecare o stie pe a lui. Iar lumea judeca singura , din pacate pentru federatie. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Adunarea Generala FNPSR si FRPS
MesajScris: 18 Mar 2012, 19:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
[/quote]-introducerea C&R in pescuitul sportiv se discuta din momentul in care am intrat in UE,Fane a fost atentionat de cei de la ANTS ca pescuitul sportiv se practica numai cu eliberarea capturi,fiindca asa se face in UE[quote]



Scuze ma gandeam la pescuitul de agrement!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.067s | 11 Queries | GZIP : Off ]