Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 00:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: sarulesti
MesajScris: 22 Mar 2012, 10:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
stie cineva care sunt conditiile de pescuit la stationar pe sarulesti ?(taxe, peste retinut, unde platesti? )

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 22 Mar 2012, 16:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2010, 10:16
Mesaje: 325
Localitate: Brasov
Greere, eu si Florin Simion am fost acolo de 2 sau 3 ori anul trecut. Daca imi aduc aminte bine taxa este de 40 de ron si ai voie sa retii platica nelimitat (daca nu o vrei tu o ia paznicul) crapul se elibereaza si se pescuieste doar la match (la feeder este interzis in zona unde se pescuieste la platica). Se pescuieste de dimineata de cand se lumineaza pana la 19:00 cred pe timp de vara.

_________________
Avar de crap si informatii utile.
Radu Tanase BV.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 22 Mar 2012, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2010, 12:32
Mesaje: 75
as fi si eu curios tinere GREER poate mergem in tandem

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 22 Mar 2012, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
greere scrie:
stie cineva care sunt conditiile de pescuit la stationar pe sarulesti ?(taxe, peste retinut, unde platesti? )


Greere dai un mesaj lui nenea Matty ;)
Platica si carasu se ia obligatoriu (am scris '' se ia " si e corect eu anul trecut in 3 partide am luat peste 40 kg platica si nici un caras :lol: Bastinasii cica prind si caras... ) . Crapul , cteno ,rapitorii (salau ,biban, stiuca ) si sturionul se elibereaza imediat .Asa a fost anu trecut ...

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Ultima oară modificat de Pachet pe 22 Mar 2012, 19:30, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 22 Mar 2012, 19:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2009, 19:39
Mesaje: 111
Localitate: Brasov/Giurgiu
Ce vrea sa zica Radu e ca in zona pistei(vis-a-vis de malul spart) cel putin se poate pescui doar la pluta(nu numai la match... spre exemplu aborigenii pescuiau la varga, dar bagati in apa pana la brau :) :) :) ) si mi se pare ca inchiderea e pe la 18(nu la 19, dar nu mai stiu 100% sigur).
Poti pescui si "la fund", dar numai in regim catch and release si in stil crapist, dar cu alte taxe si alte reguli of-course!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 07:27 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Anul trecut s-a pescuit contra taxei de 40 Ron exclusiv la caras si platica,exclusiv la pluta(match sau varga)cu conditia ca tot pestele prins din aceste doua specii sa fie retinut si in niciun caz eliberat.Orice alta specie va fi eliberata IMEDIAT.Personal,in afara de o cega prin aprilie,nu am prins decat platica,nimic altceva,desi am mers de vreo 15 ori cred.S-a prins si caras(frumos caras 800g-1kg) la cocolos.Asta pe Sandulita.Pe Sarulesti,taxa a fost de 120 Ron,ai voie sa pescuiesti si la feeder,se retine toata cantitatea de caras,platica si ciortan care cantareste pana in 4kg/buc.Nu am fost,nu am auzit pe nimeni sa fi fost,asta mi-a spus nea Marin,paznicul de la Sandulita.Anul acesta(sper sa nu fiu off topic),taxa pe Sandulita ramane 40 Ron,aceleasi conditii,numai ca administratia ne roaga sa intram pe la vila nu asa cum s-a facut anul trecut,fiecare pe unde are chef.Am vorbit ieri cu nea Marin la telefon si mi-a spus ca deschiderea va fi maine,deci daca mai aveti rabdare pana maine cand ma intorc...va spun cum a fost.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 07:28 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
A,si inca ceva : "Aborigeni" sau "bastinasi" nu am vazut niciodata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 07:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
pe mine ma intereseaza sa pot pescui unde e malul rupt :? :? :? , zimi unde platesc taxa ? la hotel sau vine cineva pe balta si imparte chitante ??

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:03 
Neconectat

Membru din: 31 Mai 2011, 10:05
Mesaje: 88
Localitate: Bucuresti
te asezi unde vrei si vine nea Marin sa te taxeze. Important de stiut: se pescuieste doar de joi pana duminica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:16 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
"Mal rupt" e in mai multe locuri,unele cu apa mai adanca,unele cu apa mai putin adanca.Spre exemplu,daca ai in fata un imens "mal rupt"(pe partea cealalta),acolo este si apa mai putin adanca,dar si niste tije de metal in apa(poate le-or fi scos anul asta),eu am agatat acolo de miliarde de ori pana sa scada apa si sa vad despre ce era vorba.La fel in stanga mult(sa ai vila aia imensa cu acoperis rosu in stanga) si in dreapta(sa stai exact in dreptul toaletei),vei pati ca mine,adica tu vei prinde 13 platici,iar 3 standuri mai incolo...23kg.Aici este alta poveste,adancimea este ok,numai ca nu stiu de ce D-zeu nu se prinde NICIODATA.Nu sunt un pescar profesionist,iti spun astea pentru ca am fost de foarte multe ori pe aceasta balta si am pescuit pe toata pista,insa niciodata nu am prins mai mult de 15 pesti in astea 2 locuri(capetele pistei),chiar si in partide de 12 ore.Fireste,altii poate au prins,eu vorbesc de mine...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.321s | 11 Queries | GZIP : Off ]