Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 22:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Cri-Cri-Cri!!!.... ti-ai gasit deja sponsor ptr nada si momeli?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
la malul rupt ma refer unde e pista de stationar (aici http://www.youtube.com/watch?v=MWqBa-W76lI ) :oops: acolo se poate pescui ? :o

am gasit pe dreacu sponsor :lol: :lol: faza e ca vreau sa prind ceva pesti si cum prin comuna mea nu prea mai exista tre sa ma duc la mama dreacu :lol: :lol: :lol:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:52 
Neconectat

Membru din: 31 Mai 2011, 10:05
Mesaje: 88
Localitate: Bucuresti
da, se poate


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 09:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
atat vruiam sa stiu :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: multumesc :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2010, 12:32
Mesaje: 75
in martizu tau mic pot intra si eu fara scaun ,daca e il iau pe ala din bucatarie il pun sus in loc de girofar :lol: :lol: :lol: :P

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 10:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
pai daca mergem sti mili ca esti soferitza pana acolo si inapoi ca mie inca nu mia venit el permis :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 23 Mar 2012, 11:06 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Credeam ca te referi la Sandulita,scuze.Oricum,cred ca la Sandulita densitatea de peste este mai mare,spun asta pentru ca in niciun caz nu astepti atat de mult sa-ti vina un peste,asa cum am vazut in filmuletul asta.Si nici capre in apa nu ai sa vezi!! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 27 Mar 2012, 06:46 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Ia sa vedem,unde am gresit.Mai intai am fost sambata pe Sandulita(stiu ca topicul este Sarulesti,dar nu am gasit unul despre Sandulita).Lume multa,nah...ca la deschidere.Apa scazuta aproximativ 2m de la mal,la varga de 7m adancimea era undeva la 1m,la match(atata cat am putut lansa eu ca sa vad si antena) undeva pe la 2m.Nada folosita : 2kg nada Benzar Mix Concurse plus o punga de Profi TTX de 800g cu ceva viermi albi si rosii(nu multi,mi-a fost "teama" ca e prea mult).La varga fir Centurion de 0,10,pluta de 3 grame Cralusso Jumbo,Carlig Gamakatsu cu tija lunga nr 12,14.La match fir Centurion 0,14 cu 0,12,carlig nr 12,14.Capturi...4 platici de la 7:00AM pana la 14:00.Duminica,in acelasi loc,aceleasi monturi,dar de data asta nada Trabucco Ultimate Pro Bremes Competition Series,rezultate la fel.Peste s-a prins,e drept nu toata lumea,dar au fost si cu peste 10kg.Acum mi-am comandat Benzar Mix Special Platica si aditiv lichid Benzar Mix Brasem.Sa fi fost nada de vina?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 27 Mar 2012, 07:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2010, 10:16
Mesaje: 325
Localitate: Brasov
Cata nada ai facut si cum ai facut-o? Cam care era distanta la care pescuiai la match, ce gramaj avea pluta (era culisanta sau fixa) si cat plumbaj aveai pe linie?
Nada nu cred ca a fost o problema, la cata platica este acolo cred ca daca dai cu orice nada cat de cat ar trebui sa prinzi cu mult mai mult. Mai degraba modul de prezentare si mecanica nadei au fost problematice. Parerea mea ....

_________________
Avar de crap si informatii utile.
Radu Tanase BV.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarulesti
MesajScris: 27 Mar 2012, 11:47 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2012, 11:23
Mesaje: 92
Plutele sunt culisante,am cumparat de la Gipo. http://www.gipo.ro/produs/537.PLUTA-CUL ... 3-GR-.html si asta http://www.gipo.ro/produs/540.PLUTA-CUL ... 3-GR-.html . Plumb am pus cat sa se vada antenele,iar de pescuit cred ca pescuiam pe la vreo 15m. TTX-ul l-am lasat la "inmuiat" de acasa,deci vreo 2 ore sa zic,pana am plecat,pana am ajuns,pana am desfacut...Ma rog,am amestecat TTX-ul cu nada cealalta(uscata),am mai pus ceva apa,m-am uitat dupa alte locuri(apa era scazuta si nu stateam comod,nu am scaun ca ale voastre),iarasi am adaugat apa(era cam uscata,mi-a fost teama sa nu fie prea multa prima data pentru ca si TTX-ul era deja umectat)apoi am sitat-o,am pus viermii,am facut vreo 30 de bulgari din care am aruncat vreo 20 si cam atat.In rest...am stat cuminte pana am plecat acasa...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.097s | 12 Queries | GZIP : Off ]