Pescuit Stationar

Acum este 07 Oct 2024, 09:20

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 02 Apr 2012, 20:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2012, 17:27
Mesaje: 16
Buna seara Dle Gheorghiu,

Nu este cu nici o suparare, doar ca am observat de cateva postari incoace ca nu prea avem ce cauta pe acest forum pentru ca, din fericire el este plin de pescari care nu au ce invata de la noi sau articolele noastre, de aceea ne retragem ca sa nu suparam pe cineva.

PS: aveti un mesaj privat de la mine de mai bine de 2 luni cu prezentare si intentie de promovare reciproca.

_________________
http://www.pvtv.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 02 Apr 2012, 21:18 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:07
Mesaje: 566
Promovare reciproca ....mda ...si marmota invelea ciocolata in staniol.....albastru,neaparat albastru si cumparat obligatoriu de la firma agreata ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: am citit citeva PVT-veuri....un amestec de minciuna,prosteala si reclama ! :lol: :lol: :lol: :lol: pentru unii dintre noi pescuitul inseamna altceva ! :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 02 Apr 2012, 21:24 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
PVTV scrie:
Buna seara Dle Gheorghiu,

Nu este cu nici o suparare, doar ca am observat de cateva postari incoace ca nu prea avem ce cauta pe acest forum pentru ca, din fericire el este plin de pescari care nu au ce invata de la noi sau articolele noastre, de aceea ne retragem ca sa nu suparam pe cineva.

PS: aveti un mesaj privat de la mine de mai bine de 2 luni cu prezentare si intentie de promovare reciproca.


Este decizia dumneavoastra, ce sa spun......... Peste tot e plin de carcotasi.
Nu v-am raspuns deoarece am considerat ca nu este nevoie; din punctul nostru de vedere puteti sa continuati fara nici o problema promovarea emisiunilor in topicul respectiv, la fel ca altii( gen pandy, diverse situri ....). Daca v-ati simtit ofensat ca nu v-am raspuns imi cer scuze :oops:

ps. Ghioghiu ma cheama.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 02 Apr 2012, 22:13 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Stiti vorba asta din popor :" S-a suparat vacarul pe sat ...." cam asta faceti voi acum .
Cind ati intrat aici trebuia sa fiti constienti ca sinteti pe un teritoriu unde nu aveti ce cauta cu "gainarii" in domeniul stationarului , pescarii de aici avind un nivel de cunostinte in domeniu peste mediu , iar ceea ce oferiti dumneavoastra nu se adreseaza nici macar incepatorilor ci pot spune ca "publicul" tinta sint copiii . Ar trebuii ca aceste ironii sa va dea de gindit , sa va revizuiti nivelul articolelor prezentate si nu sa bagati coada intre picioare si sa plecati .
Am urmarit citeva emisiuni ale PVTV , si de-a dreptul m-a pufnit rasul la ce am vazut , la ce comedianti de pescari va demiteti sa prezentati pe post :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Era sau mai este o emisiune cu un francez care pescuia la crap pe un rau si statea la vre-o 20 m de bete (nu am inteles niciodata de ce :o :o :o :o :lol: :lol: :lol: ) iar cind avea trasaturi fugea pe niste bolovani de sa-si rupa gitul pina la bete , iar dupa ce intepa mai fugea vre-o 20 m pe mal in sus ca sa "oboseasca pestele mai bine" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...nu mai vorbesc de "procedeul" de lansare .....parca juca tenis de cimp :lol: :lol: :lol: :lol:...penibil . Emisiunile cu Milo si Desque la pubertate :lol: :lol: :lol: crede-ti ca mai intereseaza pe cineva metodele de pescuit de acu 20 de ani :o :o :o :o :o hai sa fim seriosi ;) ;) ;)
Vreti un exemplu de profesionalism in articole de pescuit ??? Poftiti : http://www.matchfishing.ro/ , luati de studiati articole facute sau traduse GRATIS si cu pasiune. Cam la nivelul asta trebuie sa va ridicati daca vreti sa "starniti' atentia . Daca va e greu sa va deplasati in teritoriu pentru a face emisiuni sau articole , va spun ca aveti si in Bucuresti o legenda vie a pescuitului romaneasc , pe Maty , ;) ;) ;)care are sa va povesteasca si sa va arate pescuit de nu puteti difuza in 10 televiziuni ...dar trebuie numai sa-l intrebati . Nu mai tin articolele care "nu spun nimic" de genul : am luat doua pungi de Icemix si una de Turbo le-am amestecat , le-am aruncat in apa si au sarit toti pesti pe mal sa ceara lingura si furculita ..... trebuia sa vii cu ceva interesant , ceva inedit , care sa intereseze pescarii ;) ;) ;) ;) ;)
Va doresc audienta maxima ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 02 Apr 2012, 22:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2012, 17:27
Mesaje: 16
Imi cer scuze ca v-am "botezat".
Nu am nimic impotriva carcotasilor daca toate lucrurile ar fi reale. Avem si noi problemele noastre cu dublajul si adaptarea scripturilor din lb maghiara, incercam cat se poate de mult sa le rezolvam, dar cateodata pentru unii nu sunt de ajuns.
Spre exemplu Dl Aschioape- care pentru dansul pescuitul inseamna altceva dupa cum spune- si care nu stiu ce probleme are cu Dl Petrisor, dar nu e normal sa-ti faci 3 conturi la noi pe site dintre care unul de femeie :), ca sa scrii numai tampenii in articolele lui Petrisor, iar in urma banarii contului sa scrii cele de mai sus. A trecut iarna iar in mod normal ar trebui sa mai piara si carcota.
Pentru cine are sa-mi transmita ceva de dulce in post...ma numesc Victor Hodorog.

_________________
http://www.pvtv.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 03 Apr 2012, 04:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
.

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Ultima oară modificat de RaduDan pe 03 Apr 2012, 19:00, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 03 Apr 2012, 05:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
PVTV scrie:
Imi cer scuze ca v-am "botezat".
Nu am nimic impotriva carcotasilor daca toate lucrurile ar fi reale. Avem si noi problemele noastre cu dublajul si adaptarea scripturilor din lb maghiara, incercam cat se poate de mult sa le rezolvam, dar cateodata pentru unii nu sunt de ajuns.
Spre exemplu Dl Aschioape- care pentru dansul pescuitul inseamna altceva dupa cum spune- si care nu stiu ce probleme are cu Dl Petrisor, dar nu e normal sa-ti faci 3 conturi la noi pe site dintre care unul de femeie :), ca sa scrii numai tampenii in articolele lui Petrisor, iar in urma banarii contului sa scrii cele de mai sus. A trecut iarna iar in mod normal ar trebui sa mai piara si carcota.
Pentru cine are sa-mi transmita ceva de dulce in post...ma numesc Victor Hodorog.


Domnu Hodorog mai lasa l pe F. Aschioape si PescuitStationar.ro si mai vezi ti de ZeroTv (OTV) ,Infopescar , PV-TV , Hobby Tv ca unde vii tu se duce draq totu .Aici sunt oameni civilizati si liniste in general . Vezi sa nu uiti si musculita alba,rosie,musculita tze-tze ,montura fina ...

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 03 Apr 2012, 05:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2012, 17:27
Mesaje: 16
Nu am nici o legatura cu cele de mai sus, mai putin PVTV.

OK ... spor la treaba sa aveti si fir intins in 2012.

_________________
http://www.pvtv.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 03 Apr 2012, 06:21 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 12:12
Mesaje: 127
PVTV scrie:
Imi cer scuze ca v-am "botezat".
Nu am nimic impotriva carcotasilor daca toate lucrurile ar fi reale. Avem si noi problemele noastre cu dublajul si adaptarea scripturilor din lb maghiara, incercam cat se poate de mult sa le rezolvam, dar cateodata pentru unii nu sunt de ajuns.
Spre exemplu Dl Aschioape- care pentru dansul pescuitul inseamna altceva dupa cum spune- si care nu stiu ce probleme are cu Dl Petrisor, dar nu e normal sa-ti faci 3 conturi la noi pe site dintre care unul de femeie :), ca sa scrii numai tampenii in articolele lui Petrisor, iar in urma banarii contului sa scrii cele de mai sus. A trecut iarna iar in mod normal ar trebui sa mai piara si carcota.
Pentru cine are sa-mi transmita ceva de dulce in post...ma numesc Victor Hodorog.

Problemele cu traducerile si adaptarile nu le aveti de ieri de azi, ba mai si stiati de ele...frumos. Vad ca inclusiv Dumneavoastra aveti serioase probleme de exprimare in scris. Eu nu inteleg cine Dumnezeu v-a selectat sa faceti munca aia de la PVTV. Pai cu exprimari bolovanoase de tipul "...Dl Aschioape- CARE PENTRU DANSUL..."...hai, va rog frumos, e noaptea mintii...si ne mai miram de "micile inexactitati" din traduceri...sa fim seriosi...din cate stiu eu, la un post TV sunt angajati, de regula jurnalisti, consultanti de specialitate, etc...dumneavoastra nu stiu ce sunteti acolo...jurnalist...hmmm...pai cu constructii gramaticale de genul celei de mai sus...consultant de specialitate....nu cred. Asa ca nu va mai suparati pe cei de pe forum, ca n-are niciun sens. Pe bune, nu mai negati evidenta...cat despre "zicerile" de dulce...e postul Pastelui, lumea se mai abtine :mrgreen: Hai, noroc....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cu si despre stationar - PVTV
MesajScris: 03 Apr 2012, 07:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2012, 17:27
Mesaje: 16
Dupa cum spuneam imi pare rau sa postul PVTV nu este si pe gustul elitistilor, de aceea imi retrag postarile de pe acest forum si nu din cauza supararilor sau a mesajelor private "de bine" primite in ultimele zile.
Cu stima,

_________________
http://www.pvtv.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.085s | 12 Queries | GZIP : Off ]