Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 18:13

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 10:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Dragi colegi.... orice pescar mai si vinde din scule...cand isi ia altceva mai bun, daca castiga ceva ce nu-i trebuie pe le vreun concurs, cand isi schimba stilul de pescuit si trebuie sa se echipeze fara sa scoata prea multi bani din buzunar... e normal!

Acuma, am vazut pe forumul asta diversi useri care practic nu au alta activitate decat pe forumul de vanzare cumparare...adica sunt aici ca sa vanda!,,,si implicit sa faca bani!.... si asta e normal!... atata timp cat omul e cinstit si face o afacere corecta. Ceea ce nu este insa normal este ca am observat reactii absolut de cocina ( nu foarte des !) a unora dintre acesti useri de fiecare data cand vreun pescar facea comentarii negative la adresa produsului pe care doresc ei sa-l vanda. Ii sfatuiesc sa se obisnuiasca cu criticile si sa le accepte dat fiind faptul ca marea majoritate a participantilor acestui forum ne cunoastem si ne respectam si deci e la fel de normal ca cate unul sa faca comentarii negative atata timp cat i se pare ceva suspect...pentru a-i preveni pe eventualii cumparatori!... Daca comentariile sunt justificate vanzatorul respectiv ar trebui sa le accepte si sa actioneze in consecinta.... daca nu... pai exista si metode civilizate de a trata un diferend!!!... Nu credeti?

Vreau sa va dau un exemplu elocvent: Ati ( Atila Orosz - unul dintre cei mai buni pescari din tara) a vrut sa vanda un set de vergi de oblete la un anume pret.
Cineva a comentat ca se gasesc de vanzare noi la un pret mai mic intr-un anume magazin. Eu sunt sigur ca Ati n-a vrut sa insele pe nimeni, pur si simplu atunci cand a cumparat el betele respective erau mai scumpe si intre timp s-au ieftinit... Ceea ce este important este reactia lui Ati: a verificat, a recunoscut ca asa este si a schimbat pretul de vanzare in conformitate cu noua situatie...fara sa injure, fara sa se supere pe cel care a intervenit... reactie de om decent si de caracter! Bravo lui!

Eu sincer sa va spun, de la unul care se pune pe injurat si pe insulte nu voi cumpara niciodata nimic...chiar daca e aproape gratis!

Buuuun.... deci tot ce am spus mai sus e in limitele relative ale normalitatii!!!

Dar la fel este de normal ca noi sa stim care sunt cei de pe forum care se ocupa strict de comert...si sa facem deci diferenta intre pescari- pescari si pescari- vanzatori!!!...

in consecinta aveti mai jos clasamentul vanzatorilor (s-a luat in calcul procentajul de anunturi la rubrica anunturi de vanzare iar la procentaj egal s-a departajat prin numarul de anunturi):



1) sultanelu - 100% (420 mesaje)
2) SorinB - 100% (227 mesaje)
3) danelis98 - 100% (226 mesaje)
4) korda team - 100% (114 mesaje)
5) pescarushu - 100% (76 mesaje)
6) haprian Ionel - 100% (74 mesaje)
7) ionut_tr - 100 % (37 mesaje)
8) ezekiel - 99,19% ( 124 mesaje)
9) roby71 - 99,13% ( 115 mesaje)
10 mdm marian - 97,87% (47 mesaje)
11) ciuciuioan - 97,08% (137 mesaje)
12) alexica - 95,74% (94 mesaje)
13) costy67 - 95,40% (87 mesaje)
14) sanyi platicaru - 93.99% (333 mesaje)

Ce observam din prima e ca aven un castigator detasat!!! sultanelu.... :? :? :?

obs: au mai fost si altii cu 100% dar oamenii aia aveau 2-3 anunturi legate de un singur produs scos la vanzare...deci nu erau vanzatori de profesie

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 11:07 
Neconectat

Membru din: 30 Dec 2009, 15:28
Mesaje: 87
Localitate: Bacau
foarte interesant topicul si sustin initiativa! ;)

_________________
Clandestin pe malul baltii...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 13:05 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Era necesar un astfel de topic. E buna initiativa. Adica e bine de stiut si tinut cont de asemenea informatii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 13:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2010, 09:51
Mesaje: 296
:shock: :shock: :shock: Tare asta cu vanzatorii... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 14:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2010, 17:45
Mesaje: 40
Localitate: (Ploiesti) Madrid
Sunt foarte de acord cu Truia si sincer unele anunturi chiar devin obositoare,se gasesc si pe alte forumuri si sunt strict comerciale.Eu unul folosesc cel mai mult acest forum pentru bunul ambient prietenesc intre pescari si pentru informatiile valoroase ce obtin aici.Un salut si mult respect pt bunii pescari ai Romaniei de pe acest forum.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 15:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 17:37
Mesaje: 366
Localitate: Constanta
Mie-mi place cel mai mult cand,multumita probabil solidaritatii dintre potentialii bisnitari, se ajunge la "da' ce te bagi sa-i strici vanzarea omului?!" :lol: :lol: :lol:

_________________
Vezi cati nimeni trec pe strada? Milioane de nimeni...

http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 18:31 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2012, 19:05
Mesaje: 60
Localitate: Arad
Bravo truia!!Desi sunt nou pe acest forum aprob initativa ta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 18:34 
Neconectat

Membru din: 28 Dec 2010, 17:51
Mesaje: 464
Localitate: Oradea
Am ajuns sa cunosc dupa user, care anunt merita vazut si care nu.
De exemplu korda team vinde intotdeauna produse interesante, la preturi ok.
Am si useri, a caror postari nici nu mai citesc, pentru ca seamana mult cu un bazar china town.
Pe mine personal nu ma deranjeaza. Si eu am vandut destul de multe chestii care au devenit inutile! :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 19:17 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
salut, Florine! remarc cu bucurie finetea observatiilor tale si acuratetea argumentelor cu referire la vazatorii precizati de tine. intr-adevar, acest fenomen chiar devine agasant. nu am remarcat indrazneala continua a unora prezentati de tine insa a celui de pe pozitia 1 cred ca daca intru pe retete culinare.ro il gasesc cu vreun negot si p'acolo...
e bine ca ai tras semnalul asta, poate ca in felul asta acest forum nu va deveni incet, incet doar unul banal dedicat doar unor interese financiare.
ganduri bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vanzatorii
MesajScris: 04 Apr 2012, 19:49 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2010, 21:08
Mesaje: 59
Localitate: Brasov
sincer cand vad anunturile celor din acest top ma apuca sindromul tourette,si.........oricum se evidentiaza si au tot respectul meu cei ce fac upgrade-uri la echipamentul lor si vand sculele vechi dar foarte bine intretinute la preturi decente,si traficantii de chinezarii scumpe si inutile ,solutia e simpla iar sultanii ignoranti pot fi banati pur si simplu,nu cred ca ar simtii cineva lipsa celor din acest top..........restul e cancan

_________________
Lume e multa,OAMENI sunt putini......


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.083s | 14 Queries | GZIP : Off ]