Pescuit Stationar

Acum este 20 Sep 2024, 22:49

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 12:11 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Taxa va fi de 220 lei de echipa.
Referitor la masa se poate discuta, ca e in timpul amiezii si se face o pauza de 30 min , ca e la final cum doriti dvs. concurentii, ce e important e ca masa se va da oricum.
Referitor la cheltuielile de organizare, pot sa va spun ca doar cupele au costat 500 lei, ca sa nu mai spun de amenjare standuri, apa minerala, etc.
In rest eu nu mai comentez nimic, daca doriti participati ..... e obtiunea fiecaruia.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 14:37 
Neconectat

Membru din: 01 Oct 2010, 14:18
Mesaje: 26
apreciem ca s-a facut un pas inainte in ceea ce priveste taxa. trebuie sa recunoastem ca era cam mare.

in legatura cu popularile de care aminteati, voiam sa va rog sa ne dati cateva detalii. de asemene va rog sa ne tineti la curent cu starea generala a baltii ( cand s-a dezghetat complet, cand se poate pescui)

multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 16 Mar 2012, 15:13 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Azi am fost acolo, pentru fotogrfiile de prezentare, balta e complet inghetata. Cum se dezgheata se va putea pescui. Un amanunt interesant pe balta am gasit doi baieti de la o firma de securitate - ingineri, care instalau un sitem de supraveghere video, nu pentru pescari ci pentru braconieri!
Refeitor la populare, patronul a cumprat un lac undeva in sudul tarii, nu cunosc locatia nici nu am intrebat, iar tot pestele de acolo va fi adus la Padureni imediat ce conditiile meteo o vor permite.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 23 Mar 2012, 08:37 
Neconectat

Membru din: 22 Mar 2012, 10:47
Mesaje: 1
Este o idee buna ceea ce face dl Revnic,sper ca in cativa ani sa ajunga un lac ca si Brateni,Livada sau Cetariu.Lacul are un potential imens,dar trebuie introdus incet pescuitul C&R.Exemplarele mari trebuie eliberate in schimbul unei zile de pescuit.Ar putea ajunge in cativa ani un lac folosit ca pista de concurs,pentru ca dl Revnic intotdeauna cand a avut lacuri a avut peste in ele.Trebuie crescuta media pestilor si asta nu se poate face doar prin eliberarea exemplarelor mai mari.Oricum,balta are peste,este OK,are diversitate mare de peste,are adancime buna,apa rece si proaspata tot anul.Se mai poate lucra la amenajare,la curatenie,deasemenea cu sprijinul pescarilor,care ar trebui sanctionati prin interdictia pe lac.Nu este posibil sa iti arunci dozele de bere in stuf cand este cos pentru gunoi la 10 metri de tine.Am vazut si asemenea situatii.
Cat despre concurs,nu pot spune decat sa lasati masa deoparte,se merge la pescuit,nu la masa,iar tinand cont de data lui,concursul se poate extinde intre orele 08.00 - 19.00,deoarece este lumina pana tarziu,se investeste in nada si este pacat sa nu se profite de aceste ore in scopul pescuitului.Iar ca si regulament,eu zic ca este mai bine sa se pescuiasca cu 4 bete la fund,decat 2 la pluta,asta pentru reusita reclamei .La pluta nu cred ca v-a fi o reusita maxima,tinand cont ca nu este un lac de pluta si vremea ar putea ingreuna mult acest tip de pescuit.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 23 Apr 2012, 11:02 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Lista participanti:
1. Erculescu Dan & Merza Istvan
2. Groza Titi & .....
3. Boanca Gavrila & ....
4. Trif Florin & ......
5. Nemes Florin & ......
6. Kiss Arpad
7. Merca Csaba
8. Oltean Claudiu
9. Irimia Mircea & Bogdan Patat
10. Mezdra Ovidiu - Bistrita
11. Tamas Kiss & ......
12. Rotaru Simion & Lapis Adrian
13. Ichim Valentin & ...............
14. Sotelecan Florin & .........
15. Petran Cornel & Alex
16. Cosma Ioan & .........
17. Doru Gilis
18. Tepuse Dorel & Hedesiu Cristian
19. Palcau Florin & Baba Iosif
20. Marginean Dorin & Marginean Mihai


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 23 Apr 2012, 11:04 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Precizari:
Unde nu am avut partenerul am trecut doar pe cel care a achitat taxa.
Daca mai sunt doritori va asteptam.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 26 Apr 2012, 19:45 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2010, 20:01
Mesaje: 65
Nu ar fi interesant un program?... sau macar ora de intalnire,sa stim si noi ceva...s-au sa stam acasa si sunati voi Duminica, cine sa vina la premiere?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 27 Apr 2012, 05:52 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Ma Tepy nu fi rau, toti care m-ati sunat, inclusiv colegul tau de echipa au aflat ca prezentarea este pe balta la orele 7.
Programul va fi maleabil, o sa ai timp de pregatire, totul va fi o.k.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 27 Apr 2012, 05:54 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Scuze la toti utilizatorii forumului dar am fost f ocupat saptamana asta, dar asa cum am aratat mai sus v-am dat toate detaliile la telefon la cei care m-ati sunat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Pescarul Ciurila Lake 28.04.2012
MesajScris: 01 Mai 2012, 14:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Mai 2011, 13:08
Mesaje: 361
Localitate: Cluj-Napoca
Domnule Cristian....un clasament si cantitatile de peste care s-a prins la concurs se poate ...va multumesc anticipat!

_________________
Gergely Istvan

Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia NU!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.141s | 12 Queries | GZIP : Off ]