Pescuit Stationar

Acum este 08 Oct 2024, 18:15

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: AJVPS Alba vs FRPS
MesajScris: 09 Apr 2012, 17:47 
Neconectat

Membru din: 19 Noi 2011, 22:55
Mesaje: 23
http://noulportal.just.ro/InstantaDosar ... AwMjcyNzA4
Solutie: Respinge excepţia inadmisibilităţii acţiunii introductive de instanţă. Respinge excepţia de nelegalitate a art. 24 din Regulamentul aprobat prin HG 884/2001. Admite acţiunea introductivă şi dispune anularea avizului nr. 01/25.02.2011, emis de ANST. Respinge cererea de intervenţie. Obligă pârâta şi intervenienta la 2.000 lei cheltuieli de judecată către reclamantă. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 06.04.2012.

Este vorba de avizul dat de ANTS cu privire la actul constitutiv si statutul federatiei, adica acel mult invocat aviz de constituire.
Hotararea nu e irevocabila, mai mult ca sigur va urma si un recurs din partea federatiei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AJVPS Alba vs FRPS
MesajScris: 11 Apr 2012, 10:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Oct 2009, 19:46
Mesaje: 1588
Da dar asta este alt dosar si alte parti implicate

_________________
Magazin online
http://www.hobbyfish.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AJVPS Alba vs FRPS
MesajScris: 27 Apr 2012, 10:18 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
de apsscobarul » Joi Apr 26, 2012 4:27 pm

Fane scrie:
Stai linistit ****, că nu am dispărut. Întradevăr, am avut o plângere penală formulată de președintele APS Scobarul, un fost alcoolic care s-a asociat cu unul pe care l-am dat afară de la APS Alba pentru că a dat (dovedit) cu **** prin casa de bani. Cei abilitați au venit, au verificat documentele, au fost în regulă și urmează ca pârâciosul să suporte consecințele.



nea faneeee... in primul rand vreau sa-ti spun ca detin permis de conducere din anul 1976 (de 36 ani) conduc zilnic iar pana in prezent nu am avut permisul suspendat nici o data (mai ales pt. conducere in stare de ebrietate) iar in acest timp am participat la multe protocoale unde nu am avut sofer, dar DUMETA nici nu ai carnet de conducere ,eu personal te-am dus cu masina personala la diverse protocoale unde tu ai baut si eu nu asa ca cine este citez :""un fost alcoolic ""
Dar sa revenim la problemele noastre, nu am facut o plângere penală, intradevar am facut o sesizare la ANPA si la INSPECTORATUL de POLITIE ALBA in legatura cu CHIOSCURILE tale si ale lui Lungu Stefan (fostul tau colaborator care si-a facut as. de pescari APAlba) si iata ce raspunsuri am primit.
De la ANPA :

MINISTERUL AGRICULTURII SI DEZVOLTARII RURALE
AGENTIA NATIONALA. PENTRU PESCUIT ~I ACV ACUL TuRA

Ref.: abuzurile savar~ite de catre d-I Popescu Stefan ~i d-I Lungu Stefan
Urmare sesizarii dumneavoastra nr. 14/20.03.2012 inregistrata la Agentia Nationals
pentru Pescuit ~i Acvacultura sub nr. 2218/23.03.2012, privind modul fraudulos in care
domnul Popescu Stefan, presedinte al Asociatiei "Clubul Pescarilor Sportivi Apulum
Alba", Asociatiei "ClubuI Sportiv Cetate Alba Iulia" si a celor doua federatii (FNPSR §i
FRPS) si domnul Lungu Stefan, presedinte al Asociatiei Pescarilor Alba incaseazataxe
pentru eliberarea noilor permise de pescuit recreativ/sportiv, va comunicam urmatoarele:
Aspectele semnalate de dumneavoastra incalca prevederile art. 2, alin. (2) din Ordinul
nr. 15/20 II privind conditiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv, regulamentul
de practicare a pescuitului recreativ/sportiv, precum si modelele permiselor de pescuit
recreativ/sportiv, cu rnodificarile ~i completarile ulterioare: .Asociatiile de pescari
sportivi pot elibera permise de pescuit recreativ/sportiv numai dupd obtinerea
autorizatiei de pescuit recreativ/sportiv".
Mai mult, art. 8, alin. (1) ai aceluiasi act normativ mentionat mai sus stipuleaza cIar
faptulca asociatiile de pescari sportivi au obligatia "sa elibereze permisele de pescuit
recreativ/sportiv cdtre pescari, in conditiile legii,fora perceperea de taxe suplimentare ".
Urmare aspecteior sesizate de dumneavoastra ANPA va efectua in perioada imediat
urmatoare un control pentru a constata si a lua masuri in consecinta.
Cu stima,
PRESEDINTE
Marian Sorinel MANAILA

Directia Politici de Pescuit '.
Privatizare, Concesionare
Director ilvia TOMESCU
Serviciul Resurse acvatice vii
Aurel.DINU

Domnului Constantin MUNTEAN
Presedinte al Asociatiei Pescarilor
Sportivi "Scobarul" Alba Iulia
Intocmit,
Virgil ANGHEL

Si de la inspectoratul de Politie Alba :

MINISTERUL ADMINISTRA TIEl ~I INTERNELOR
INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE
INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN ALBA
NESECRET
Nr. RS 2502123.04.2012
Ex. Nr. 1 Nr. ex. 2
SERVICIUL DE ORDINE PUBLICA
CATRE,
Domnul Muntean Constantin
La petitia dumneavoastra adresata institutiei noastre, si inregistrata cu
numarul de mai sus, va comunicam ca in urma verificarilor efectuate au rezultat
urmatoarele :
Aspectele sesizate ar putea intruni elementele constitutive ale infractiunii
prevazute si pedepsite de art. 64 lit. A din O.U.G.23/2008 privind pescuitul si
acvacultura, motiv pentru care aceasta a fost trecuta in evidenta dosarelor penale, in
vederea continuarii cercetarilor si tragerii la raspundere a celor vinovati, sub
indrumarea directs a procurorului.
Cu stima,
SEFUL INSPECTORATULUI.........................SEF SERVCIU
Chestor principal de politie.....................Comisar de politie
IOAN NICOLAE CABULEA....................CIOANCA IOAN SORIN


Saracu nea Fane...iara-i cercetat Penal ;) :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.102s | 11 Queries | GZIP : Off ]