Pescuit Stationar

Acum este 21 Sep 2024, 03:57

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 16:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Pachet scrie:
adi seb scrie:
Au murit doar 24 de tone de AMUR si CRAP un fleac :lol: :lol: :lol:
Ma mir ca nu a semnalat nimeni acest mic amanunt :roll: :roll:
Va dorim dorim virfuri curbate de pesti nu doar de vint :lol: :lol: :lol:


Sigur a ramas carasul ca el nu e asa pretentios cu oxigenul iarna ;) .Oricum daca nu se prinde se poate da vina pe nada :twisted: .


Ce pacat ca nu a fost facut un pull ceva pariuri pe Matchfishing .ro :lol: :lol: :lol: as fi umflat potu ... Cred ca s a gresit nada pt concursu asta si in loc de nada de crap toata lumea a dat cu nada de caras . Domnule organizator de ce le ai dat la toti concurentii nada de caras ??? Macar daca era voie cu fuilles ar mai fi castigat si stationaristii cate ceva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

P.S. - pe cand urmatoarea editie ???

Felicitari si la mai mare !

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 17:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
[quote="Carping RACE"]Domnule Suciu, nu ne cunoastem personal si nici nu doresc sa polemizez cu dumneavoastra, dar postarea dumneavoastra nu poate ramane fara replica pentru simplu fapt ca mi se pare ca depaseste niste limite ale unui anumit simt.
Referitor la partida de proba, va spun ca s-a facut cu fix o saptamana mai devreme, iar rezultatele au fost incurajatoare.
Referitor la eticheta de "fraier" cu care ati catalogat 30 de persoane pentru ca au prins pesti mici, spre deoasebire de dumneavoastra care stiti prea bine ce ati facut la Cornesti intr-o anumita mansa, este exact fraza la care faceam referire la inceputul postarii mele.

Va multumesc oricum pentru interesul pe care l-ati aratat acestui concurs si va doresc fire ceva mai intinse pe viitor.[/quote

:idea: :idea: :idea: :D :D :D :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 18:01 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Carping RACE scrie:
Domnule Suciu, nu ne cunoastem personal si nici nu doresc sa polemizez cu dumneavoastra, dar postarea dumneavoastra nu poate ramane fara replica pentru simplu fapt ca mi se pare ca depaseste niste limite ale unui anumit simt.
Referitor la partida de proba, va spun ca s-a facut cu fix o saptamana mai devreme, iar rezultatele au fost incurajatoare.
Referitor la eticheta de "fraier" cu care ati catalogat 30 de persoane pentru ca au prins pesti mici, spre deoasebire de dumneavoastra care stiti prea bine ce ati facut la Cornesti intr-o anumita mansa, este exact fraza la care faceam referire la inceputul postarii mele.

Va multumesc oricum pentru interesul pe care l-ati aratat acestui concurs si va doresc fire ceva mai intinse pe viitor.


- ce inseamna rezultate incurajatoare pentru voi ????
- si eu am fost un fraier ca m-am prezentat la acel concurs dar macar am fost un fraier informat ;) ;) ;) stiam ce ma asteapta spre deosebire de concurentii de la voi , si speram sa trag la sorti un stand mai bun in prima mansa ...asa cum a tras Benzar in ambele manse si le-a tras degeaba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
- v-o intrat ceva in ochi cind v-ati uitat la rezultatele din mansa a doua , tot de la acel concurs , de nu le-ati mai vazut ???? :lol: :lol: :lol:
- am fost si voi fii in continuare un aspru critic al acelor organizatori de concursuri care se gindesc numai la avantejele lor , la a lua taxe de concurs si a-si vinde produsele , neinteresandu-i citusi de putin de 'soarta" concurentilor ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 18:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Mai Aladin, daca picai in standurile mele erai Bixenon la patrat! :D :D :D Lasa -ma pe mine afara m-am distrat si eu pe seama ta, un om politicos cum te-a amintit sa mai freci lampa poate ca iese duhul din el! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 18:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Carping RACE scrie:
Concursul a fost unul dur deoarece pestii au fost de talie foarte mica, fapt care pe unii concurenti i-a descurajat, pana la final nu s-a prins decat caras.
Clasamentul a fost stabilit in urma unei zile foarte grele, cu multa munca si practicand un pescuit de mare finete, pe o caldura sufocanta, in prima parte a zilei avand un vant puternic din fata, iar apoi mai multe schimbari ale directiei acestuia alternand cu perioade de acalmie, fapt ce a solicitat la maxim priceperea pescarilor.

Castigatorul a fost Petricica Silviu din Lugoj cu o cantitate de 9,95kg,
pe locul secund s-a clasat Galateanu Mihai din Timisoara cu o cantitate de 7,05 kg,
pe a 3-a pozitie a terminat Fiat Lucian din Caransebes cu o cantitate totala de 5,90 kg,
captura a fost prinsa de Moga Lucian din Deva, un caras de 650g.

Doresc sa-i felicit pe toti participantii la acest eveniment, sa le multumesc de participare si va asteptam si la editia viitoare, ne gandim la o balta din zona Arad - Timisoara sau o alta locatie din zona Deva.


Wow cu pop up si solubile la carasel ... Cred ca nimeni nu a inventat pana acum o nada exclusiv pt caras . O mare DESCOPERIRE ...
In alta postare am vazut ca a ti rugat concurentii sa vina cu saltele de receptie . La ce au fost folosite la plaja sau la baie ?Deabia astept sa le vad numele la cei 30- 40 care o sa participe la urmatoarea editie .Eventual poate fac si o poza in grup :lol: :lol: :lol: :lol: .

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 19:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2012, 20:04
Mesaje: 44
Localitate: Deva
Domnule Suciu, haideti sa lasam discutia asta pentru cand ne-om intalni, nu am avut intentia sa va ironizez ci doar m-a deranjat tonul folosit, de altfel nu va contest deloc valoarea de pescar.

Referitor la capturi, ca sa stie si dl-ul de la Iasi, pana acum o luna balta era considerata foarte buna, de aici si intentia noastra de a organiza acest concurs aici, insa au fost ceva probleme peste iarna, cred ca vor mai trece cativa ani pana va reveni la nivelul din toamna trecuta.

Prin rezultate incurajatoare inteleg ca duminica trecuta am prins 2 crapi, unul de apx 3 si altul de 4 kg, 5-6 carasi > 1kg, si cateva zeci de carasi mici, una peste alta > 20 kg. Culmea este ca duminica, la plecare am fost sa discut cu patronii baltii si am vazut pe malul de vis-a-vis cum se prindeau ciortani la pluta :?

_________________
TARI IN BILE
http://www.carpingrace.ro/
http://www.freecarp.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Carping RACE scrie:
Domnule Suciu, haideti sa lasam discutia asta pentru cand ne-om intalni, nu am avut intentia sa va ironizez ci doar m-a deranjat tonul folosit, de altfel nu va contest deloc valoarea de pescar.

Referitor la capturi, ca sa stie si dl-ul de la Iasi, pana acum o luna balta era considerata foarte buna, de aici si intentia noastra de a organiza acest concurs aici, insa au fost ceva probleme peste iarna, cred ca vor mai trece cativa ani pana va reveni la nivelul din toamna trecuta.

Prin rezultate incurajatoare inteleg ca duminica trecuta am prins 2 crapi, unul de apx 3 si altul de 4 kg, 5-6 carasi > 1kg, si cateva zeci de carasi mici, una peste alta > 20 kg. Culmea este ca duminica, la plecare am fost sa discut cu patronii baltii si am vazut pe malul de vis-a-vis cum se prindeau ciortani la pluta :?


Domnu Catalin aveti dreptate accidente se mai intampla ...( daca balta era considerata foarte buna si nu s a prins crap ).Daca spuneti ca ati vazut ca s a prins ciortan la pluta eu zic sa organizati un concurs de stationar ( aici pluta e obligatorie ) . Si la final sa faceti o poza cu toti concurentii ;) sa ramana o amintire in timp ! Toate cele bune !

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 19:35 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
zsolt scrie:
Mai Aladin, daca picai in standurile mele erai Bixenon la patrat! :D :D :D Lasa -ma pe mine afara m-am distrat si eu pe seama ta, un om politicos cum te-a amintit sa mai freci lampa poate ca iese duhul din el! :lol: :lol: :lol:


Eu te-am lasat dar vad ca pe tine te manca dejetelele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 20:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Trebuie nu pot lasa chiar ma maninca :lol: !Mergeti in Portugalia?,aveti sanse, match pescuit pe malul celalalt!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Carping RACE ed. - I
MesajScris: 01 Mai 2012, 22:05 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
zsolt scrie:
Trebuie nu pot lasa chiar ma maninca :lol: !Mergeti in Portugalia?,aveti sanse, match pescuit pe malul celalalt!


Pai daca te mananca te scarpin eu ...ca la standurile pe care le-ai tras si daca pescuiai cu spatele la apa trebuia sa castigi :lol: :lol: :lol: :lol:
Acu ti-ai gasit si tu sa spui cu o luna inainte ca nu mergeti :( :( :( :( :( :( Daca vroiai sa mergem spuneai si tu mai repede ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.089s | 12 Queries | GZIP : Off ]