Pescuit Stationar

Acum este 09 Oct 2024, 20:32

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 21:31 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Imi pare rau, dar nu pot sa fiu de acord cu nea Jean Scurtu.
Benzar este Multiplu Campion National al Romaniei si merita pe deplin apelativul de "Super Benzar", iar Radu Prisacariu, fiind antrenorul lui la Iberian Master, merita deasemenea apelativul de Maestru.
Cunosc bine palmaresul D-lui Ion Pana, dar ma refeream la perioada moderna a pescuitului stationar!
Din pacate, constatam mereu aceeasi lipsa de respect si recunostiinta fata de valorile noastre autentice! Se pare ca ... astia suntem. Pacat!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 22:08 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
Jean Scurtu scrie:
@Chubi,

Imi pare rau ,dar cred ca in 1991 tu nu erai pe harta pescuitului stationar si poate nici nu stiai unde e SZEGED-ul....

Numai bine(urare si dorinta!!!).

Jean Scurtu

Tati,gresesti! ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 17 Mai 2012, 23:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Uszkay Istvan scrie:
Imi pare rau, dar nu pot sa fiu de acord cu nea Jean Scurtu.
Benzar este Multiplu Campion National al Romaniei si merita pe deplin apelativul de "Super Benzar", iar Radu Prisacariu, fiind antrenorul lui la Iberian Master, merita deasemenea apelativul de Maestru.
Cunosc bine palmaresul D-lui Ion Pana, dar ma refeream la perioada moderna a pescuitului stationar!
Din pacate, constatam mereu aceeasi lipsa de respect si recunostiinta fata de valorile noastre autentice! Se pare ca ... astia suntem. Pacat!


S-ar parrea ca nu am spus nimic referitor la "Super Benzar" daca citesti atent cele scrise de mine.Benzar e intradevar un pescar exceptional.De asemenea in postare nu se spunea despre"perioada moderna" a pescuitului asa ca interventia mea e corecta.
De ce nu spuneti si "Super Kosa" ca si el are tot atatea titluri de campion pe tara ca si Benzar???

Eu am respectat si voi respecta intotdeauna valorile romanesti autentice chiar daca cei in discutie sunt unguri,asa ca nu generaliza chiar daca de multe ori ai dreptate.In cazul meu nu ai dreptate.Pot sa-ti spun ca eu din strainatate tin mai mult la orice realizare a unui roman(de orice nationalitate0 ,poate chiar mai mult ca multi romani de acasa.

Cat despre titlul de "maestru" dat lui Radu Prisacariu il consider aiurea indiferent ce crezi tu.

Aici in Texas ,unde multi pescari ma apreciaza ca pescar,eu am avut bunul simt sa contrazic pescarii ce m-au numit "maestru al ROLLOVER PASS"(locul meu preferat de pescuit) ,sau "king of ROLLOVER PASS".
Si poti vedea ca cele spuse de mine sunt reale citind (cred ca intelegi engleza sau ai pe cineva sa-ti traduca) cele scrise pe forumul pescarilor texani(www.texasfishingforum.com) de pescari pe care nu-i cunosc ,precum si raspunsul meu.

Rollover Pass question [Re: dschubot]
dschubot
Green Horn

Registered: 03/17/12
Posts: 16 Still debating if I want to drive that far or just hit the jetties on Galveston. If you see a silver jeep with black doors thats me.

Top Reply Quote Quick Reply Quick Quote Notify Email Post


#7524765 - 05/13/12 05:09 PM Re: Rollover Pass question [Re: dschubot]
Jean Scurtu
Angler

Registered: 10/13/08
Posts: 445
Loc: Houston.Texas Originally Posted By: dschubot
Thanks Jean. An update from the Rollover Master himself. Anyone know how the seaweed is? Last time I was out it was to bad to fish. Maybe some surf fishing is due.


I am not "ROLLOVER MASTER”, I am just average fisherman, but i am fishing little different, with long rods( over 10’), and because i like finesse fishing.
Sometimes i catch fish, sometimes not, but if the fish are in the channel and another catching for sure i catch to using just artificial baits.
If somebody was catching specks today maybe is not so many sea weeds.
On the jetty in Galveston, must be the same dirty water, but at ROLLOVER PASS the outgoing tide bring, not very clear water, but good for fishing.

I already decided to go fishing tomorrow at ROLLOVER PASS.
_________________________
Jean Scurtu

"BORN TO FISH,FORCED TO WORK"

Top Edit Reply Quote Quick Reply Quick Quote Notify Email Post


#7531393 - 05/15/12 10:16 AM Re: Rollover Pass question [Re: dschubot]
Jean Scurtu
Angler

Registered: 10/13/08
Posts: 445
Loc: Houston.Texas Originally Posted By: dschubot
Still debating if I want to drive that far or just hit the jetties on Galveston. If you see a silver jeep with black doors thats me.

Please read my report about my fishing yersterday,Monday 14 May 2012( on "salt water report"topic)at ROLLOVER PASS.

Regards,

Jean Scurtu
_________________________
Jean Scurtu

"BORN TO FISH,FORCED TO WORK"

Top Edit Reply Quote Quick Reply Quick Quote Notify Email Post


#7532966 - 05/15/12 03:43 PM Re: Rollover Pass question [Re: dschubot]
LexyFishing
Outdoorsman

Registered: 04/11/12
Posts: 76 Jean,
You are the only one that fishes no where but roll over pass for a while now. You know a lot more about that place than any of us here does
If it's not qualified for master level, I'm not sure what is


Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 18 Mai 2012, 00:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
chubi scrie:
Jean Scurtu scrie:
@Chubi,

Imi pare rau ,dar cred ca in 1991 tu nu erai pe harta pescuitului stationar si poate nici nu stiai unde e SZEGED-ul....

Numai bine(urare si dorinta!!!).

Jean Scurtu

Tati,gresesti! ;) ;)


Poate gresesc in sensul ca stiai unde e SZEGED-ul,dar in inainte de 1991 tu nu erai pe harta stationarului.Nu uita ca eu am plecat din tara in 4 martie 1992 si cunosteam toti concurentii de valoare bihoreni si din tara.Nici un beiusan inainte de 1992 nu a fost intre primii pescari bihoreni.
Posibil ca acum sa fi un concurent bun de stationar si daca e asa te felicit si-ti doresc numai rezultate bune in concursuri.
Din pacate acum ,mai mult ca inainte, ca sa obti un rezultat bun in concursuri trebuie sa ai bani,multi bani si sa fi sponsorizat de cineva.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 18 Mai 2012, 05:25 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Nea Jean,
din nou confunzi pe CHUBI cu CUBY ;) :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 18 Mai 2012, 07:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Rog pe administratorul forumului Andrei Ghioghiu sa-mi stearga contul sau sa ma baneze.
Nu stiu de ce am obsesia sa intru pe acest forum.
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 18 Mai 2012, 08:39 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
:lol: :lol: :lol: nevasta mea zice ca sunt obsedat sau posedat mai bine :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 18 Mai 2012, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
radupris scrie:
Rog pe administratorul forumului Andrei Ghioghiu sa-mi stearga contul sau sa ma baneze.
Nu stiu de ce am obsesia sa intru pe acest forum.
Multumesc.


Maestre! da-o-n pielea goala!!! pai ce faci: ne lasi si tu????... :lol: :lol: :lol: :lol:

Las-o dracu'de obsesie...stii tu bancul ala cu Ion si Maria: "Ioane, ia trage-mi tu un numar sa scap de obsesia asta!!!"... :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 20 Mai 2012, 06:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Andrei Ghioghiu scrie:
Nea Jean,
din nou confunzi pe CHUBI cu CUBY ;) :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


"Mea culpa",ce sa-i faci...batranetea!!!

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SUPER BENZAR, LA IBERIAN MASTER
MesajScris: 20 Mai 2012, 20:34 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Nea Jeane! Cred ca va plictisiti al naibi de mult in Texas si va cautati o ocupatie pe forumul asta. Ce a fost ... a fost. Noi traim prezentul. Lui Dl. Kosa trebuia sa-i spuneti Dumneavoastra "Super Kosa" la vremea respectiva SI NU ATI FACUT-O!!! Acum ca eu i-am zis lui Zsolt (care-i contemporan cu mine!!!), va luati de mine ca de ce nu i-am zis si lui Kosa. Adevarul e ca trebuia sa-i spun si lui Burebista, dar ... n-a fost sa fie :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.063s | 14 Queries | GZIP : Off ]