Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 17:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 09:42 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
este intradevar o lanseta cu putere de aruncare mare, dar in acelasi timp si actiune rapida. este ok atunci cand pestele se hraneste intens, dar o sa fie momente(de fapt multe :lol: ) cand nu o sa ai trasatura datorita rigiditatii(actiunii rapide). de fapt pestele o sa "puna botul" dar o sa "scuipe" momeala pana ca tu sa vezi ca este acolo. cunosc bine lanseta respectiva si posesorul ei a patit de multe ori ce am spus mai sus. la Dunare tre sa cauti ceva cu putere de aruncare mare, dar cu actiune parabolica, sau cel putin cu varfuri mai senzitive.

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 11:50 
Neconectat

Membru din: 12 Dec 2009, 13:56
Mesaje: 47
ma intereseaza ceva cu actiune mare 120-150g sa o folosesc pe dunare astepts a imi spui ce ai si niste preturi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2009, 15:11
Mesaje: 108
Localitate: Dublin
M-ati lamurit de "zob" m-ati facut!! Eu am intrebat de acel Spro Intruder, cineva dupa mine a zis de un ET cu actiune mare. Urmatoarele reply-uri pentru cine or fost? Pentru mine sau pentru el? .......:) in fine lasa, noi sa fim sanatosi, o sa imi iau una pe care o vad ca ii mai frumos colorata ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 18:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Ian 2010, 11:37
Mesaje: 321
Localitate: Bucuresti
ti-am dat mesaj privat de vreo doua zile maty in legatura cu ele dar nu mi-ai raspuns !! da-mi un mesaj privat cu niste preturi te rog !!

_________________
Cu stima , Marian !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 20:14 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
:lol:

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Ultima oară modificat de otto pe 09 Feb 2010, 10:05, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 20:26 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
philiphito scrie:
otto scrie:
este intradevar o lanseta cu putere de aruncare mare, dar in acelasi timp si actiune rapida. este ok atunci cand pestele se hraneste intens, dar o sa fie momente(de fapt multe :lol: ) cand nu o sa ai trasatura datorita rigiditatii(actiunii rapide). de fapt pestele o sa "puna botul" dar o sa "scuipe" momeala pana ca tu sa vezi ca este acolo. cunosc bine lanseta respectiva si posesorul ei a patit de multe ori ce am spus mai sus. la Dunare tre sa cauti ceva cu putere de aruncare mare, dar cu actiune parabolica, sau cel putin cu varfuri mai senzitive.

ce sa-i faci,,,intr-adevar te umfla rasul.!!!.daca omul stia de "sidewinder"nu mai "indoia actiunea rapida",....mai mult ,punea batul chiar in linie cu curentul,si scapa de pesti flegmatici care pun botu si apoi scuipa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cand vii sa ne inveti si pe noi sa pescuim la Dunare? te asteptam cu interes.... deabia astept sa invat sa pun batul pe linia curentului, pescuind de la mal, pe o apa cu debit de peste 10 000 m cubi/s :lol: :lol: :lol:
cat despre pestii flegmatici, despre care vorbesti tu si al caror obicei l-am descris eu, sunt crapi trecuti de 5 kg!!! ...pescarii stiu!!!

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 08 Feb 2010, 20:49 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
nu sunt deloc suparat, ba chiar sunt distrat, ptr ca iarasi nu ai argumente :lol: :lol: :lol: :lol:
daca vrei sa vorbim despre mecanica monturilor in pescuitul crapului, cu mare placere. este un subiect care mi-a placut si inca imi place, chiar daca nu mai pescuiesc la crap.

PS multumeste-mi ptr ca te ajut in prevenirea infartului. rasul este unul din cele mai bune metode de prevenire. nici pe asta nu o stiai ;)
PS2 invata-i si pe Tim Paisley(de la care am invatat pe Sarulesti acum 5 ani o montura cu o mecanica deosebita-dar ce stiu eu despre asaceva ;) ), Danny Fairbrass, Ken Townley si multi altii, care vorbesc despre "scuipatul momelii" cum sa faca sa nu mai pateasca asaceva :lol: :lol: :lol: (i-am spus pe cei de mai sus, deoarece vad ca-ti place sa etalezi multe "englezisme")

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 09 Feb 2010, 07:04 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
philiphito scrie:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ai ma!!!
ce-ai vrut sa zici cu asta:""multumeste-mi ptr ca te ajut in prevenirea infartului?""

nici macar asta nu stii???!!! rasul este una din metodele de prevenire, nu cauzatoare, cum ai spus tu.

despre restul mesajului.... in nota obisnuita, fara fond, doar aere(asa se spune ;), daca avem pretentii de civilizatie) :lol: :lol: :lol:

PS Attract-ul merge. iti este ciuda?! vezi ca asta este o posibila cauza a infarctului :idea:

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 09 Feb 2010, 10:08 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
RaPpSodIq scrie:
M-ati lamurit de "zob" m-ati facut!! Eu am intrebat de acel Spro Intruder, cineva dupa mine a zis de un ET cu actiune mare. Urmatoarele reply-uri pentru cine or fost? Pentru mine sau pentru el? .......:) in fine lasa, noi sa fim sanatosi, o sa imi iau una pe care o vad ca ii mai frumos colorata ;)


eu am facut referire la Brutal Feeder.

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lanseta feeder
MesajScris: 11 Feb 2010, 08:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
atata doar ca aceste bete de mai sus nu prea sunt la indemana noastra, cam greu de achizitionat...in magazine (cluj) nu gasesti asa ceva, nu le-am vazut nici pe la magazinele online romanesti, iar din anglia....
daca stii si cum se pot comanda de acolo, si cam la ce pret s-ar ridica transportul, te rog sa ne spui si noua...
multumim (si eu si tataie) :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.166s | 12 Queries | GZIP : Off ]