Pescuit Stationar

Acum este 30 Sep 2024, 19:33

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 05:28 
Neconectat

Membru din: 02 Dec 2009, 21:02
Mesaje: 61
Dupa cum era de asteptat, APS Hunedoara condusa de ............... Benko Iosif a pierdut si recursul impotriva mea, ca de altfel si procesele cu ceilalti 6-7 pescari actionati in instanta pentru faptul ca au fost depistati la pescuit pe lacul Cincis din Hunedoara, fara a fi membri APS HD.
La mine a durat mai mult pentru ca a introdus si recurs, sperand pana in ultimul moment ca va avea castig de cauza.
Dupa cum este normal, contractul APS Hd cu ANAR (Apele Romane), a fost inteles de judecatori in modul in care a fost redactat, adica acest contract nu are legatura cu pescuitul.

http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AzMzg2NA**

voi posta cand primesc si motivarea.

PS. Pe acesta cale rog toti pescarii de buna credinta din Hunedoara care acceseaza acest forum sa explice tuturor colegilor de suferinta, care
credeau in amenintarile ..................Benko, ca lacul Cincis ramane cum a fost si pana acum respectiv APA PUBLICA, unde se poate pescui legal cu permis ANPA obtinut de la orice asociatie din tara.


Va multumesc si voi reveni cu motivarea respingerii recursului in momentul cand imi va parveni.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 07:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Ca doar pescuitul sportiv este sport popular! :D :D :D :D

Si cu doar 1 RON vreti si pesti, si populari si paza ... sau poate 2 saptamani de braconaj si apoi va plangeti ca nu e peste ...

Bravo! :oops: :oops: :oops: :oops:

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 07:26 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Va rugam fara atacuri la persoana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 07:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Semnalez doar imperfectiunea legii pe 2009 ... "Cu permisul de la ANPA poti pescui ...." E oribila! Plantati 2 meri in orice oras si vedeti ce se intampla cu merele cand sunt ale tuturor ...nici nu ajung sa fie coapte, ca poporul deja s-a infruptat cu ele!

Acelasi lucru este si cu pescuitul, sport popular si pe bani putini, sau chiar fara nici un fel de taxe, asa cum ar vrea unii ...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 08:16 
Neconectat

Membru din: 09 Noi 2009, 18:15
Mesaje: 351
Localitate: arad
glukas scrie:
Semnalez doar imperfectiunea legii pe 2009 ... "Cu permisul de la ANPA poti pescui ...." E oribila! Plantati 2 meri in orice oras si vedeti ce se intampla cu merele cand sunt ale tuturor ...nici nu ajung sa fie coapte, ca poporul deja s-a infruptat cu ele!

Acelasi lucru este si cu pescuitul, sport popular si pe bani putini, sau chiar fara nici un fel de taxe, asa cum ar vrea unii ...

mare dreptate ai 8-)
dar si daca platesti la asociatie oricare ar fii ea tot nu are dreptul de control si paza pe ape publice :twisted:
parerea mea taxa anpa sa fie mai mare si contracte cu firme de paza de ex, (pol, comunitara,jandarmeria etc.)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 11:29 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Milka a zis
Citat:
parerea mea taxa anpa sa fie mai mare si contracte cu firme de paza de ex, (pol, comunitara,jandarmeria etc.)

Asa este, umai ca atunci ANPA ar avea si ea putin de lucru (vezi Doamne, de facut un contract-doua), ori ea nu vrea sa faca nimic. Numai sa dirijeze si sa ia acolo .. cativa leuti :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS Hunedoara a pierdut si recursul !!!
MesajScris: 09 Feb 2010, 16:00 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
am modificat primul post si l-am lasat intr-un limbaj mai adecvat . In alta ordine de idei povestea asta este veche si m-am saturat de ea . Lasati "povesti" despre pescuit aici , pe forumul asta !!!!!!!!!!!!!!!!!
Pentru astfel de rafuieli personale folositi alte forumuri ...ca oricum bate vintu prin ele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Consider subiectul inchis!

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.057s | 12 Queries | GZIP : Off ]