Pescuit Stationar

Acum este 25 Sep 2024, 14:25

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 07 Iun 2013, 16:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Sep 2010, 17:10
Mesaje: 852
Localitate: Timisoara
Dar ce a-ti patit d-le Bilan :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 07 Iun 2013, 17:53 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Am un carlig in buza precum unii crapi de DORIPESCO, dar ma consolez cu faptul ca mai sunt unii care au cate doua, eventual trei. Vezi sa nu incasezi si tu unul. Ai grija de tine. CIAO COSMINE, ne vedem pe campul de lupta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 09 Iun 2013, 10:12 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
bilan doru scrie:
TEPARE, daca primeam o caramida si era de euro, dolari sau lei, iti multumeam. Daca era una normala, te avansam si-ti ziceam HOTULE. La ora care imi pierd timpul cu tine nu mai am mulineta pt. ca am relizat un schimb cu un model identic, dar marimea 4000, bineanteles cu corectura financiara care se impunea din partea mea. Ti-am spus acest aspect la telefon. Ce nu ai inteles sau faci pe PROSTUL. Scriu aceste randuri din RESPECT pt. potentialii cumparatori, intrucat si eu folosesc acest site. Inchei aici acest subiect cu un sfat ATENTIE la NEATENTIE caci mai sunt CAZURI cand avem NECAZURI.

prietene bavarez, asta cu ''faci pe PROSTUL'' nu prea am gustat-o, aprecierile de genul asta pastreazale pt tine, faptul ca mulineta e la altcineva te descalifica, adica cel ce a luat-o, asa cu defecte de fabricatie, e multumit de ea??....chiar si cu corecturi financiare....mai bine, din respect pt ceilalti potentiali cumparatori, recunoaste ca nu esti un bun cumparator si te sucesti dupa cateva saptamani cand constati ca nu poti folosi obiectul asa cum ai visat.....repet, nu eu sunt devina ca dupa o luna de la cumpararea mulinetei nu-ti mai place si arunci vina pe mine ca sunt tepar.....defapt, timpul o sa regleze aspectele astea....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 09 Iun 2013, 10:25 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
bilan doru scrie:
Referitor la defectul de fabricatie, am uitat sa pun ghilimelele de rigoare. Dar despre faptul ca avea urme vizibile pe suruburile de la carcasa mulinetei semn ca a fost desfacuta, ce zici? Eu nu ma prea pricep, intreaba un profesionist. Vrei sa-ti recomand eu unul-MIZA.

ce rigoare impune ghilimele la defecte de fabricatie??.....naiba sa o ia de limba romana, un defect de fabricatie, e defect de fabricatie, la telefon ai spus ca are urme la surubul de pe mijlocul mulinetei, cel de la axul central am crezut....acum e desfacuta toata??....se vede ca nu te pricepi...surubul de la camera de ungere ca sa folosesc limba de lemn, e ok????....sa nu confunzi suruburile....ma rog....daca ai facut schimbul si toata lumea e multumita e cel mai bine....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 10 Iun 2013, 17:59 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
TEPARE, ti-am zis despre mulineta ca nu este OK din momentul in care am avut-o in mana, dar ai cautat tot felul de scuze. Normal, cu banii in cont primiti in avans, ce-ti mai trebuia decat niste scuze ieftine de TEPAR. Referitor la cartonasul galben pe care mi-l acorzi cu atata bunavointa, cred ca ar trebui sa te razgandesti. Cumparatorul mulinetei mele a avut posibilitatea de a o verifica, chiar el descoperind surubul de prindere a carcasei mulinetei cu urme vizibile pe el. Nu cred ca situatia mea se poate compara cu a ta. Daca e sa o masuram in cartonase tu ar trebui sa-l primesti pe cel ROSU. Referitor la vanzarea mea nu am beneficiat in nici un fel de utilizatorii acesti site. Mentionez ca eu am cumparat mult mai multe produse decat am vandut, dar m-ati pierdut de client. Daca tot te tii uzerul cel corect, nu cumva ai uitat sa completezi coletul cu tot ce ai postat in anunt? Raspunde prin DA sau NU si, te rog, din respect pt. ceilalti sa incheiem discutia aici. Fii sincer. Imi pare rau, dar cel putin pt. mine esti si vei ramane asa cum te-am numit mai sus. CIAO!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vand Shimano Stella 3000 FE
MesajScris: 11 Iun 2013, 16:43 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
miza scrie:
bilan doru scrie:
Referitor la defectul de fabricatie, am uitat sa pun ghilimelele de rigoare. Dar despre faptul ca avea urme vizibile pe suruburile de la carcasa mulinetei semn ca a fost desfacuta, ce zici? Eu nu ma prea pricep, intreaba un profesionist. Vrei sa-ti recomand eu unul-MIZA.

ce rigoare impune ghilimele la defecte de fabricatie??.....naiba sa o ia de limba romana, un defect de fabricatie, e defect de fabricatie, la telefon ai spus ca are urme la surubul de pe mijlocul mulinetei, cel de la axul central am crezut....acum e desfacuta toata??....se vede ca nu te pricepi...surubul de la camera de ungere ca sa folosesc limba de lemn, e ok????....sa nu confunzi suruburile....ma rog....daca ai facut schimbul si toata lumea e multumita e cel mai bine....

ma provoci la o ultima replica, .......nu am cautat scuze, ti-am explicat, tija de la manivela nu se mai da la modelul asta.... intreaba si tu pe altii......, asta a fost discutia la telefon, inafara de asta nici ulei nu stiai pe unde se pune,..... problema cu surubul cred ca de la tine e........, nu cumva ai incurcat suruburile pt ungere cu ulei, cu banii in cont sau nu, tot dupa o luna te-ai trezit ca e teapa....na pai dupa o luna nu mai pot sa-ti dau banii inapoi, tu ai impresia ca am deschis mulineta sa ii fur pinioane, din ce ai primit in colet lipsea doar tubul de ulei, am uitat de el, tija de la manivela, de care te cramponezi, spre cunostinta ta, la modelul FE nu se mai da....repet, NU SE MAI DA....cunoscatorule de scule....mai intreaba si pe altii, iar cel ce ti-a luat mulineta, probabil a descoperit hibe doar sa-ti scada din pret.....casca ochii, ala ce ti-a luat-o te-a prostit sa i-o dai mai ieftin.....ok, cu asta am terminat si eu discutia pe tema asta....STELA CU DEFECTE DE FABRICATIE......MA APUC DE CEASORNICARIE......


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.026s | 11 Queries | GZIP : Off ]