Pescuit Stationar

Acum este 01 Oct 2024, 16:34

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 08 Feb 2010, 18:02 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Intervin cu acest topic in numele mai multor pescari interesati despre acest subiect.
Il rog aici pe Dl.Dalacu sa ne mai tina la curent cu stadiul lucrarilor , eventual poze.
Multumim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 06:35 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Sunt mantatata sa va anunt ca se pregadeste " Deschiderea oficiala " a pistei. Deocamdata atat!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 07:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Veronica Ispas scrie:
Sunt mantatata sa va anunt ca se pregadeste " Deschiderea oficiala " a pistei. Deocamdata atat!


deschiderea oficiala... :shock: :shock: :shock: cine canta la deschidere? :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 07:18 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
adi petrisor scrie:
Veronica Ispas scrie:
Sunt mantatata sa va anunt ca se pregadeste " Deschiderea oficiala " a pistei. Deocamdata atat!


deschiderea oficiala... :shock: :shock: :shock: cine canta la deschidere? :roll:


TU - ca de pescuit ...te-ai lasat ! O sa ai si microfon !!!!!! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 07:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Veronica Ispas scrie:
adi petrisor scrie:
Veronica Ispas scrie:
Sunt mantatata sa va anunt ca se pregadeste " Deschiderea oficiala " a pistei. Deocamdata atat!


deschiderea oficiala... :shock: :shock: :shock: cine canta la deschidere? :roll:


TU - ca de pescuit ...te-ai lasat ! O sa ai si microfon !!!!!! ;)


ba soacra-mea..tu esti chiar culmea...de cand nu ai mai intrat pe forum?.....poate nun stii dar am ajuns la o intelegere cu....si revin....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 08:11 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Adi draga , tu trebuie sa-mi dai un telefon sa-mi spui ca revii ! Eu nu sunt " toata lumea " ! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 08:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
in sfarsit o pista mai aproape de mine :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 08:32 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Sunt provocat sa raspund !

Eram convins ca vom putea da startul lucrarilor mai repede. In decembrie am "trasat topometric" lacul si am sperat sa incep imediat. Dar deschiderea unui santier, de sarbatori, este un vis doar.

Dupa care a venit frigul, care a impiedicat buna intentie a constructorului. Se pare ca sub -8 grade "sufera hidraulicul"...!

Si acum sa vedem cum se comporta topirea zapezii (?) ca nu cumva sa creasca apa in lac prea repede. Dar recunosc ca echipele tehnice vin des pe aici. Se tine "legatura cu realitatea". Asta ar insemna ca azi, dupa discutia tehnica, va anunt ziua cind apar primele scule.

In privinta popularii cu peste aici stau mai bine. In timp ce lucrarile de adincire a pistei se apropie de finalizare, pescuim pestele parcat la Mandra, destinat pistei de stationar. Ieri am pescuit cu un navod de 80 m sub ghiata (groasa de 22 cm) si pestele arata bine. A pierdut ceva din greutate, dar e normal, crapul ceva mai mult. Dar si crapul si carasul au marimi corespunzatoare. Sa vedem ce cantitate vom aduce, dar dupa calculele noastre, 3 to de caras (300-800 gr) si 3 to de crap (800-1.100 gr). Crapul ramas in balta 4, dupa recoltatul din toamna, este mai mare. Rosioara si babusca este mai mica, dar la Sacel nu a ajuns niciodata mai mare.

In ceea ce priveste platica, importul din Ungaria, a ramas singura optiune. Comanda este facuta, si in momentul cind incep recoltarile, ne vom deplasa in Ungaria, pentru a asista la incarcare.

Deschiderea oficiala este stabilita pe 9/10 sau 10-11 aprile.

Oricum, va tinem la curent cu "fapte si imagini".


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 12 Feb 2010, 20:41 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
logitax scrie:
Sunt provocat sa raspund !

Eram convins ca vom putea da startul lucrarilor mai repede. In decembrie am "trasat topometric" lacul si am sperat sa incep imediat. Dar deschiderea unui santier, de sarbatori, este un vis doar.

Dupa care a venit frigul, care a impiedicat buna intentie a constructorului. Se pare ca sub -8 grade "sufera hidraulicul"...!

Si acum sa vedem cum se comporta topirea zapezii (?) ca nu cumva sa creasca apa in lac prea repede. Dar recunosc ca echipele tehnice vin des pe aici. Se tine "legatura cu realitatea". Asta ar insemna ca azi, dupa discutia tehnica, va anunt ziua cind apar primele scule.

In privinta popularii cu peste aici stau mai bine. In timp ce lucrarile de adincire a pistei se apropie de finalizare, pescuim pestele parcat la Mandra, destinat pistei de stationar. Ieri am pescuit cu un navod de 80 m sub ghiata (groasa de 22 cm) si pestele arata bine. A pierdut ceva din greutate, dar e normal, crapul ceva mai mult. Dar si crapul si carasul au marimi corespunzatoare. Sa vedem ce cantitate vom aduce, dar dupa calculele noastre, 3 to de caras (300-800 gr) si 3 to de crap (800-1.100 gr). Crapul ramas in balta 4, dupa recoltatul din toamna, este mai mare. Rosioara si babusca este mai mica, dar la Sacel nu a ajuns niciodata mai mare.

In ceea ce priveste platica, importul din Ungaria, a ramas singura optiune. Comanda este facuta, si in momentul cind incep recoltarile, ne vom deplasa in Ungaria, pentru a asista la incarcare.

Deschiderea oficiala este stabilita pe 9/10 sau 10-11 aprile.

Oricum, va tinem la curent cu "fapte si imagini".


Logitax , azi am trecut personal pe langa Lacul 4 si nu a inceput nici o lucrare , darmite sa se apropie de finalizare adancirea pistei???
Daca vremea se incalzeste in continuare , cu ceva ploaie , ratati startul anul acesta.
Deci? Ceva concret ne poti spune?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - LACUL 4 - STADIU LUCRARI
MesajScris: 13 Feb 2010, 03:33 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
;) ;) Desi nu ti-am raspuns pe privat...asta a fost ca sa vezi ca ....nimic nu misca-n brisca...asteptam....sa ne dai peste bot ;) :roll: ...lumea-i direct interesata ;) :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.090s | 12 Queries | GZIP : Off ]