Pescuit Stationar

Acum este 30 Sep 2024, 03:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 22:16 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Io nare rost sa vorbesc muuult si dea'pulea...asa ca atat va zic!!!!....a fost cea mai tare FINALA.... de la Avram Iancu!!!! -incoace ;)(pe bune)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 23:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Pentru cei care au ceva de reprosat pistei: in februarie, la sedinta de competitii, nu am auzit pe nimeni sa propuna o alta varianata... si atunci de ce se comenteaza? Ca a fost peste putin... si pe mine m-a surprins, care ziceam ca stiu cat de cat ce este pe acolo... In schimb, eu ma bucur ca s-a terminat: am avut zi in care am numarat vreo 65 de apeluri telefonice (ok, nu toate de la concurenti, doar aproximativ jumate) :lol: Chiar daca si eu eram un simplu concurent...
Astept sa vad la anul alte piste... atat pentru finala B, cat si pentru A...
Eu unul vreau sa le multumesc celor de la AJVPS Mures si d-nei Vera pentru faptul ca s-au implicat in organizare.
Legat de filme: nu eu le am, pe masura ce vor fi postate pe youtube, le voi populariza si aici. Iar legat de poze: am vazut cele postate pe matchfishing si de Pandy pe facebook... altii chiar nu au mai facut poze?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 24 Aug 2013, 06:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Stai linistit, Adi, a fost seceta acolo si s-a văzut. La anul voi susține orice pista pe rau, chiar cu riscul obletilor. Si la Mureș de-o fi, voi da iar dupa morunasi 3 manse, poate, poate!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 24 Aug 2013, 07:04 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
ar trebui sa adopt atitudinea lui Tica . pntru mine toti pescarii ce trec de interjudetene sunt buni asa ca nu dau sfaturi nimanui nici macar in vise . problema apare cand pescarul din stand nu are cum sa priveasca in ansamblu desfasurarea unei competitii. nici nu are cum indiferent de valoarea lui . de aceea si campionii mondiali au oameni in spate . la noi poti fi campion national doar daca esti talentat dar afara nu tine . trebuiesc bani si multa munca . in viziunea mea munca inseamna pregatirea pe diferite tipuri de ape in timpul anului apoi pregatirea pentru pista data ,inainte de concurs .
@ Silk
despre conditii improprii pescuitului s-a mai discutat cate ceva ...la padureni acum cativa ani cand erau valuri ca pe litoral si faceai 1 punct cu 2 guvizi de 4 cm si 2 pct cu un singur guvid . au fost pescari care i-au tinut in batista sau in sticla cu apa potabila . a fost un pescar care a apucat sa nadeasca la inceput , a prins o platica la kil apoi valurile i-au luat bacul cu nada ...nu spun cine ca intra pe aici ....sau putem vorbi de medgidia cand s-a pescuit cu plute match pe rube ...mie imi place varsoltul ca locatie de pescuit si regret ca nu am asa ceva in apropiere dar chiar vreau sa pescuiesc pe tg mures pt ca este altceva . . eu cred ca un pescar ce nu stie si cu obletele , intr-o competitie , risca mult , iar chestia cu ,, sa scoatem obletele ca doara nu-i peste,, ma duce cu gandul la teoria conspiratiei .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 24 Aug 2013, 15:59 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
Nitu V scrie:
eu cred ca un pescar ce nu stie si cu obletele , intr-o competitie , risca mult , iar chestia cu ,, sa scoatem obletele ca doara nu-i peste,, ma duce cu gandul la teoria conspiratiei .


Sunt vreo 10 exemple de pescari care stiu chiar BINE la oblete si au picat la Mures, ti le scriu pe privat daca vrei. Nu cred ca au uitat tocmai acolo cum se da la oblete. Pista aia e pericol ptr oricine, e singura pista pe care dupa 2 manse niciun pescar nu era sigur de pozitia sa.
Nici pe departe nu sustin sa se scoata obletele, dar ar fi fost interesanta o mansa fara oblete acolo.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 24 Aug 2013, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
silk scrie:
Nitu V scrie:
eu cred ca un pescar ce nu stie si cu obletele , intr-o competitie , risca mult , iar chestia cu ,, sa scoatem obletele ca doara nu-i peste,, ma duce cu gandul la teoria conspiratiei .


Sunt vreo 10 exemple de pescari care stiu chiar BINE la oblete si au picat la Mures, ti le scriu pe privat daca vrei. Nu cred ca au uitat tocmai acolo cum se da la oblete. Pista aia e pericol ptr oricine, e singura pista pe care dupa 2 manse niciun pescar nu era sigur de pozitia sa.
Nici pe departe nu sustin sa se scoata obletele, dar ar fi fost interesanta o mansa fara oblete acolo.


Si nu a fost mai interesant asa? :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 24 Aug 2013, 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Am vrut sa ma obtin de comentarii dar!
In primul rand trebuie sa dau partial dreptate lui Suciu finala era .....Sunt de acord ca toata lumea trebuie sa stie sa dea la oblete dar o mansa cu rubisca ar fii suficienta(parerea mea)si ultimul la liber,adica 3 manse 2 tematice,1 fara oblete,1rubi 9m cu oblete, 1 liber!Cei care considerati ca pe pista au fost obleti numai la cei care erau meseriasi gresiti!Ma-ndoiesc ca daca Pami pica pe obleti nu facea rezultat bun!Cu finala largita iar avem probleme,UNII concurenti nu au aruncat un gram de nada pt morunas si aveau si pretentii sa prinda :?: :?: :?: Contrazic pe noul nostru campion ca nu era morunas pe pista,e fals, eu nu am prins din greseala ci am PESCUIT la morunas si am NADIT la morunas! Si NADITUL e cuvantul cheie,se vedea clar ca majoritatea au optat la oblete fara sa incerce macar la antrenament sa prinda peste mare!3 oameni au avut tactica sa dea la peste mare(Suciu,Nutzu si subsemnatul) si s-au calificat 2 deci procentajul e bun si daca Suciu avea nada buna sunt convins ca prindea morunas!Revin la problema naditului prima mansa in sectorul A au nadit la match 2 oameni din 13!!!!!????Asta spune multe,toata lumea a ales cea ce pare sigur,obletele!Si daca intra morunasul si nu se prindea oblete????Iti adresez tie Maty, cu experienta ta nu ai aruncat un bob de nada la match macar sa ai o cale de scapare!!!!?????Nu ma intelegeti gresit nu vreau sa dea lumea obligat pe peste mare dar macar sa naditi,totusi e o finala pe tara nu aici se fac economii!!!Apropo cu naditul,unii au probleme si cu prastia am vazut concurent care pescuia aprox 35m si tragea cu prastia la 50-60m!!!Ar trebui regandita mansele tematice si finala largita si e un proiect bun pt George!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 25 Aug 2013, 12:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
100% de acord cu Zsolt.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 25 Aug 2013, 18:00 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Subscriu total la ce a scris Benzar. Din punctul meu de vedere , sambata cel putin , cat am stat pe acolo , mi s-a parut o finala trista. Nici 25% nu erau conectati la marimea evenimentului , erau deja pesimisti , resemnati... Nu a fost nici macar o finala de oblete. Adevarat , nici 10% dintre concurenti nu au luat in calcul morunasul , macar sa nadeasca un vad , este totusi finala...
In rest , in afara de organizare , nimic n-a fost ok dpdv piscicol , criza mare. Din auzite , pe malul opus era pietris pe fund , de ce nu s-a optat pentru el? Namolul intercalat cu zone de pietris de pe malul pe care s-a tinut a facut o pista total inegala. Nu cred ca Benzar(pe el l-am monitorizat mai mult) a stiut ce sa faca in prima mansa , s-a tampit in a doua si apoi si-a revenit in ultima. Pariez ca standul lui de sambata tinea namol.
In rest , sper sa nu mai ajung sa vad asa ceva...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 26 Aug 2013, 06:35 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
[Iti adresez tie Maty, cu experienta ta nu ai aruncat un bob de nada la match macar sa ai o cale de scapare!!!!?????Nu ma intelegeti gresit nu vreau sa dea lumea obligat pe peste mare dar macar sa naditi,totusi e o finala pe tara nu aici se fac economii!!!
Joi la antrenamentul final,am incercat sa pescuiesc la morunas.
Cred ca aveam plute in valoare de minim 700 lei la mine dar nu ceia ce trebuia acolo ptr. pescuitul cu bologneza.
Am cautat sa cumpar dar din pacate nimeni nu avea(nici la Maver),asa ca am pescuit cu lestatele mele la care am scos toate talerele.
Langa mine pescuia Suciu A care avea tot ce trebuia(inclusiv nada buna !).Dupa cateva ore bune nu am prins nimic,ba mai mult am constatat ca din 5 lansari cel putin una se ducea incurcata,asa ca am inteles ca ar fi curata sinucidere sa aleg sa pescuiesc la morunas,stiind si faptul ca pista era inegala ptr. astfel de pescuit(am avut curaj sa pariez cu Vuculescu ca Benzar nu va prinde pe A 3 si asa a fost).
Deci din puctul meu de vedere nu am facut economie de nada,(cum nam facut nici la Ciuslea unde in mansa a 3 a lam favorizat pe cel din dreapta mea in mod clar),ci am ales cea mai buna si potrivita tactica ptr.mine. Chestiunea cea mai importanta cred ca a fost la aceasta finala,ce sia propus fiecare in parte in functie de ceia ce putea si ceia ce avea !
SCOPUL ! Ai vrut sa fii Cezar sau nimic si ai reusit.ai vrut sa ramai in A ? ai dorit sa ajungi pe podium ?,sau ai vrut sa participi pescuind ca sa faci impresie artistica si atat!
Toti trebuie (inca)sa invatam sa pierdem,inclusiv Benzar,George,etc !
Si in mod sportiv sai aplaudam pe invingatori,ptr. ca numai piezand asa poti sa apreciezi apoi cat de important si meritoriu este sa castigi.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.081s | 12 Queries | GZIP : Off ]