Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 21:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 10:02 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2009, 11:43
Mesaje: 22
eu sunt un pescar relativ nou doar de cativa ani ,pescuiesc mai des pe rau .sfaturile sunt intodeauna binevenite de la un pescar la altul din acest motiv am deschis acest topic nou.incerc sa gasesc locuri bune de pescuit pe rau ,am ales raul ptr. ca iti ofera surprize tot timpul niciodata nu stii la ce sa te astepti si ce nada sa folosesti doar incercand si incercand.pescuiesc la monturi de fund:monturi cu plumb, cu momitoare si arici,si mai nou incerc la feeder de anul acesta fiind cucerit de rezultatele la inceput a domnului dome gabor de la haldorado team ungaria care pescuia pe dunare la mrene scobari platici etc si apoi de domnii de la emisiunea "fir intins arad" care m-au facut sa testez acest stil de pescuit.inca nu am reusit sa-mi fac o parere despre acest stil voi putea sa aduc detalii despre viitoare rezultate pe parcursul anului.in principiu sunt captivat de pescuitul la scobar ,mreana ,morunas dar in principiu la scobar si mreana mare .vreau sa fie un topic in care sa ne putem ajuta unii pe altii inainte de fiecare partida cu sfaturi sincere ptr rezultate bune fara dezamagiri .cine va vrea sa colaboreze si sa ajute cu sfaturi sunt bineveniti cine nu nui bai eu i salut pe toti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 16:59 
Neconectat

Membru din: 05 Ian 2010, 09:41
Mesaje: 19
cand spui ca pescuiesti la arici te referi la montura cu mai multe carlige?daca da,nu cred ca vei avea cu cine discuta pe acest forum... :x


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 20:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Pai cel mai bine e sa citesti cat mai mult pt inceput, iti faci o idee ce ti se potriveste cel mai bine pt situatia ta, apoi intrebi cat mai la obiect. Cu totii am trecut prin asta. ;) . http://www.pescuitmania.ro/detalii_arti ... 3610499ef9
http://pescuit.blogratuit.ro/Pescarul-r ... b1-p16.htm
http://www.depescuit.ro/8495/metoda-fee ... itati.html
http://www.aventurilapescuit.ro/foto_17 ... eeder.html


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 21:11 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
daulapeste scrie:
cand spui ca pescuiesti la arici te referi la montura cu mai multe carlige?daca da,nu cred ca vei avea cu cine discuta pe acest forum... :x


pe acest site exista numai pescari care au inceput cu pescuitul la rbs si si-au luat scaun modular de la prima partida de pescuit in viata lor.

hai sa fim seriosi si sa nu mai facem pe mironositele.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 21:17 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
iacob scrie:
daulapeste scrie:
cand spui ca pescuiesti la arici te referi la montura cu mai multe carlige?daca da,nu cred ca vei avea cu cine discuta pe acest forum... :x


pe acest site exista numai pescari care au inceput cu pescuitul la rbs si si-au luat scaun modular de la prima partida de pescuit in viata lor.

hai sa fim seriosi si sa nu mai facem pe mironositele.

Corect. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 16 Feb 2010, 21:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Dec 2009, 19:24
Mesaje: 213
Localitate: Aiud
Bah cred ca omul vroia sa scoata in evidenta ca montura "arici" nu este tocmai legala/sportiva!Si ca pe acest forum pescarii sunt sportivi si nu o sa discute de arici si de ...lupa mea ca nu mai pricepeti niica! :o
Mironositelor! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 18 Feb 2010, 21:04 
Neconectat

Membru din: 04 Feb 2010, 14:14
Mesaje: 3
Localitate: SM
monturi cu plumb, cu momitoare si arici,




parerea mea e ca nu s-a referit la mai multe carlige ci la acel burete sau cum naiba-i zice :oops: care-l pui intre viermi si astepti aprox 30 sec sa intre viermii in el...dar sar putea sa si gresesc :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 18 Feb 2010, 22:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Ian 2010, 11:37
Mesaje: 321
Localitate: Bucuresti
fratilor exista si suport (suport fata ) pt rubeziana ma refer la cel fix care se infige in pamant !! nu am scaun modular si nam pe ce sa pun rubeziana !! unde as putea achizitiona un astfel de suport ! ?

_________________
Cu stima , Marian !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 18 Feb 2010, 22:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Ian 2010, 11:37
Mesaje: 321
Localitate: Bucuresti
am vazut odata pe un site numai stiu care un cap de suport care era in V cu burete asemanator celui de rola care se pune in spate numai ca era de marimea a unui v de cracan !! nu o poza ca nush pe site lam vazut !! Help pls !!?

_________________
Cu stima , Marian !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: de la pescar la pescar
MesajScris: 18 Feb 2010, 23:25 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cre ca e inventia mea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu am folosit un U din eva insurubat pe un trepied pe post de bara fata. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 12 Queries | GZIP : Off ]