Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 22:32

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 17:21 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Lasa dl Tica ca cea mai mare favoare pentru Agvps a facut Lucas ,imediat a si bagat ..la Mateolli in federatie! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 17:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
O mica poveste a unui actor care mie mi-a placut, Philip Seymour Hoffman (odihneasca-se in pace, in Charlie Wilson's War (2007)


Un baietel primeste la a 14-a aniversare un mic calut... toata lumea exclama "Ce frumos! Baiatul are un calut", Maestrul Zen spune doar "Vom vedea..." . Doi ani mai tarziu, baiatul cade de pe cal si isi rupe piciorul. Toata lumea din sat "Ce nenorocire!", maestrul Zen "Vom vedea...". In scurt timp izbucneste un razboi si toti baietii pleaca la razboi, acasa ramanand doar baiatul cu piciorul rupt...


In concluzie, hai sa nu mai agitam spiritele, "Vom vedea..." e mai pasnic. E un conflict deschis intre 2 organizatii, unii sunt direct implicati, altii doar suporteri, majoritatea spectatori. Lupta care conteaza si e democrata e cea din tribunale si de la CIPS, in rest sunt mii de pagini deja pe diverse forumuri cu subiectele astea, degeaba.

Calendarul datelor conflictului: in 17 martie proces dizolvare AGVPS, in 20 e ordonanta presedintiala, in 5 Aprilie e Congresul Cips.

Vom vedea... ;)

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 18:51 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
George.....daca asta inseamna ordonanta........sunte-ti niste gunoaie toti din federatie(inclusiv tu). Tu te gandesti, ca actiunile pe care le intreprinzi , au direct repercusiuni pentru prietenii tai....sau nu au fost prietenii tai? daca procesul dureaza doi ani? daca instanta va da castig de cauza voua si cipsu la agvps. Tu esti chiar orb? Se pare ca pentru unii functia si ideile proprii sunt mai importante decat prietenii. Astia se cheama frustrati :!: :!: :!: :!: :!: Cand ma intalnesti, te rog sa nu ma saluti :!: :!: :!:

Hai sa vedem cine renunta la nationale daca castiga federatia? Sa vad il intereseaza pe George sau nu, de prieteni?
1. Sabau Savinel- alias Nutzu(conform celor spuse anterior)
2. Andrei Ghioghiu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 18:55 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
In concluzie... pe 5 aprilie veti fugi ca sobolanii din Infama Cooperativa...incepe Marea Dizolvare!!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 19:07 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Nu pricep, Tica :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 19:10 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Muta postarea mea....deasupra postarii tale....si vei intelege ;)
Postari intercalate!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 19:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Andrei, am stiu de la deschiderea topicului unde vrei sa ajungi...

Nu ma intereseaza functia, daca nu s-a inteles asta pana acum. Am propus niste idei de CN, Lot National etc. si doar din comisie puteam sa le implementez. De fapt nu am nici un fel de decizie sau numire ca v-as da o demisie in alb sau la termen sa terminati cu chestiile astea.

Eu in primul rand sunt competitor, insa deja am vazut destule lucruri in neregula, lucruri pe care nu vreau sa le combat decat printr-o structura noua.

Nu VREAU, nu CAUT, nu URMARESC ca Romania sa nu aiba Loturi Nationale. Din contra, sunt partizanul unei intelegeri intre cele doua organizatii de care sa beneficieze TOTI pescarii de competitie.

Nu DORESC si nu VREAU ca voi sau altii sa se retraga.

Nu vedem padurea din cauza copacilor... bataia este pe Echipa Nationala pentru unii... De ce???

De ce nu puteti avea selectii corecte? De ce nu puteti avea un Lot National adevarat? De ce aveti un selectioner etern si concurent, indiferent de performanta? De ce nu puteti avea manageri si antrenori angajati cu criterii de performanta? De ce nu puteti avea Contracte de Sponsorisare transparente? De ce nu punem o taxa de competitii pentru echipa Romaniei? De ce nu se ocupa NIMENI pe baza de contract de aducere fonduri la Nationala???

De ce?... multi de ce si in campionate... foarte multi. Insa pentru unii sistemul actual e perfect.

In incheiere, incerc sa nu vad in continuare jignirile. Din punctul meu de vedere, fie sa castige AGVPS-ul. Dar oare o sa invete cineva ceva din lucrurile astea? Veti reforma sau corecta neregulile??? A venit careva din voi cu un plan, de corectare a deficientelor??? Sau totul e perfect. Romania e in coada clasamentelor CIPS la stationar, sunt in fata noastra tari care nu au participari, concurentii sunt in scadere, la copii e tragedie, insa sistemul e perfect.

Mda.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 19:49 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
glukas scrie:
Andrei, am stiu de la deschiderea topicului unde vrei sa ajungi...

Nu ma intereseaza functia, daca nu s-a inteles asta pana acum. Am propus niste idei de CN, Lot National etc. si doar din comisie puteam sa le implementez. De fapt nu am nici un fel de decizie sau numire ca v-as da o demisie in alb sau la termen sa terminati cu chestiile astea.

Eu in primul rand sunt competitor, insa deja am vazut destule lucruri in neregula, lucruri pe care nu vreau sa le combat decat printr-o structura noua.

Nu VREAU, nu CAUT, nu URMARESC ca Romania sa nu aiba Loturi Nationale. Din contra, sunt partizanul unei intelegeri intre cele doua organizatii de care sa beneficieze TOTI pescarii de competitie.

Nu DORESC si nu VREAU ca voi sau altii sa se retraga.

Nu vedem padurea din cauza copacilor... bataia este pe Echipa Nationala pentru unii... De ce???

De ce nu puteti avea selectii corecte? De ce nu puteti avea un Lot National adevarat? De ce aveti un selectioner etern si concurent, indiferent de performanta? De ce nu puteti avea manageri si antrenori angajati cu criterii de performanta? De ce nu puteti avea Contracte de Sponsorisare transparente? De ce nu punem o taxa de competitii pentru echipa Romaniei? De ce nu se ocupa NIMENI pe baza de contract de aducere fonduri la Nationala???

De ce?... multi de ce si in campionate... foarte multi. Insa pentru unii sistemul actual e perfect.

In incheiere, incerc sa nu vad in continuare jignirile. Din punctul meu de vedere, fie sa castige AGVPS-ul. Dar oare o sa invete cineva ceva din lucrurile astea? Veti reforma sau corecta neregulile??? A venit careva din voi cu un plan, de corectare a deficientelor??? Sau totul e perfect. Romania e in coada clasamentelor CIPS la stationar, sunt in fata noastra tari care nu au participari, concurentii sunt in scadere, la copii e tragedie, insa sistemul e perfect.

Mda.


Si dupa toate intrebarile tale si nemultumirile tale......ai ajuns la concluzia ca federatia lui popescu e solutia :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Intreaba-l a platit toate premiile pana la locul 10 la Cupa Baracuda? sau doar 1-3? Asta e solutia? Si fii convins ca jumatate din concurenti se vor lasa ;) Atunci va fi progres?
Vrei sa-ti mai spun din nerealizarile lui Popescu? De ce nu-l intrebi pe Ben, pe Uszkay Pityu?
Iti doresc din toata inima insucces, deoarece prin actiunile tale e posibil sa-mi distrugi mie hobby-ul :twisted: :twisted:
Si totusi ce se intampla daca federatia castiga in instanta si agvpsul cipsul? stau toti pe bara cativa ani. tie iti convine asta? Ai luat atitudine fata de popescu? Anunta cand face-ti ceva constructiv si nu doar distructiv :!: :!: :!: :!: Rusine :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 19:52 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
@george
De ce aveti un selectioner etern si concurent, indiferent de performanta? 


Ti-am zis Zsolt ca intr-o zi va iesi la iveala si cel care sa ascuns in spatele clonei de pe pvtv....in ceea ce am numit eu...seara atacul marsav impotriva campionilor!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 20:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Tica, eu nu am nimic cu persoana ORICARUI selectioner. Am cu procedura de selectie si cu implementarea unor criterii de performanta.

Andrei, da, eu cred in conceptul de federatie, de organizare pe cluburi, cum e si LRS-ul, de exemplu, sau craparii.

Public, eu sustin trimiterea Echipei Castigatoare a campionatului AGVPS 2013 la mondiale, la fel si pe rapitori, muscari etc.

Referitor la echipa Maros Mix Tubertini, da, am sustinut asta si in Federatie (la Popescu). Cum sustin si acum acordarea de aviz lotului de rapitor pentru Bulgaria.

In rest, voi face tot ceea ce cred eu ca e constructiv sau e rezultatul unei dezbateri constructive. Ce distrug, contraperfomanta???

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.095s | 12 Queries | GZIP : Off ]