Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 22:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 20:15 
Neconectat

Membru din: 10 Iun 2011, 19:34
Mesaje: 13
Cititi cu atentie ce spune art 37 din legea 69/2000

Citat:
Legea 69/2000

Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
a) elaboreaza strategia nationala de dezvoltare a ramurii de sport si controleaza aplicarea acesteia de catre membrii afiliati;
..............................................................................................................................................................
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate


Sper ca acum ati inteles ca, legea 69/2000 si OG 884/2001 , se aplica doar membrilor afiliati clanului de la Alba si nu pescuitului in genereral ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 20:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
glukas scrie:
Tica, eu nu am nimic cu persoana ORICARUI selectioner. Am cu procedura de selectie si cu implementarea unor criterii de performanta.

Andrei, da, eu cred in conceptul de federatie, de organizare pe cluburi, cum e si LRS-ul, de exemplu, sau craparii.

Public, eu sustin trimiterea Echipei Castigatoare a campionatului AGVPS 2013 la mondiale, la fel si pe rapitori, muscari etc.

Referitor la echipa Maros Mix Tubertini, da, am sustinut asta si in Federatie (la Popescu). Cum sustin si acum acordarea de aviz lotului de rapitor pentru Bulgaria.

In rest, voi face tot ceea ce cred eu ca e constructiv sau e rezultatul unei dezbateri constructive. Ce distrug, contraperfomanta???



Stii ce-i trist George,ca copii sunt gata sa se lase daca trebuie sa mearga cu federatia!Si ei au demnitatea lor!Si inca o chestie,Tica a avut dreptate tu erai pe forumul PVTV care ma atacai nu Aschioapei!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 20:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Deocamdata am incasat mai mult decat sa atac. Nu imi fac placere nici conflictele nici atacurile la persoane. Nici injuriile.

Nu e cazul sa se lase nimeni. E o organizare pe cluburi de pescuit, unde trebuie implementate principii democratice de conducere, pe baza de competente.

Am partea mea de munca in Federatie, unde prin calendarul competitional vreau ca si cei ce vor intra anul asta sa fie in carti pentru selectie in Lotul National. Nu exista persoane non grata. Pe mine personal ma intereseaza competitia, deschisa, corecta.

Pot fi blamat prin asociere, prin integrare cu FRPS-ul si procesele lui Fane si pentru asta a fost creeat topicul asta, desi nu vad sensul.

In sfarsit, vin vremuri nebune si asta e realitatea. O seara buna.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Mai bine zici Lotul Federal,National e altceva care-i protejat de constitutie!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:35 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
glukas scrie:

Public, eu sustin trimiterea Echipei Castigatoare a campionatului AGVPS 2013 la mondiale, la fel si pe rapitori, muscari etc.

Referitor la echipa Maros Mix Tubertini, da, am sustinut asta si in Federatie (la Popescu). Cum sustin si acum acordarea de aviz lotului de rapitor pentru Bulgaria.


Si ce zici, cat de mult ai fost luat in seama? Rezultatul ....alte procese.....ordonanta presedentiala.....super..... tu nu vezi ca ai tai prefera sa stea toata lumea acasa :shock: continua George....vad ca n-ai nici o taina cu privire la fosti tai colegi de stand......
In concluzie, n-ai fost bagat in seama :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Sustinereea echipei Maros era ca primeste aprobare de la federatie daca dl Poiana renunta la proces,asta-i sustinere sau santaj?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
George... stii ca eu te plac!... asa idealist naiv cum esti tu!
Un sfat: da-ti demisia din federatie si intoarce-te la prieteni si pescarii adevarati!
Suntem si asa prea putini ca sa ne mancam intre noi!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:53 
Neconectat

Membru din: 28 Dec 2012, 09:03
Mesaje: 134
zsolt scrie:
glukas scrie:
Tica, eu nu am nimic cu persoana ORICARUI selectioner. Am cu procedura de selectie si cu implementarea unor criterii de performanta.

Andrei, da, eu cred in conceptul de federatie, de organizare pe cluburi, cum e si LRS-ul, de exemplu, sau craparii.

Public, eu sustin trimiterea Echipei Castigatoare a campionatului AGVPS 2013 la mondiale, la fel si pe rapitori, muscari etc.

Referitor la echipa Maros Mix Tubertini, da, am sustinut asta si in Federatie (la Popescu). Cum sustin si acum acordarea de aviz lotului de rapitor pentru Bulgaria.

In rest, voi face tot ceea ce cred eu ca e constructiv sau e rezultatul unei dezbateri constructive. Ce distrug, contraperfomanta???



Stii ce-i trist George,ca copii sunt gata sa se lase daca trebuie sa mearga cu federatia!Si ei au demnitatea lor!Si inca o chestie,Tica a avut dreptate tu erai pe forumul PVTV care ma atacai nu Aschioapei!


sigur nu eram eu ...nu am nici clona si nici nu am obisnuinta sa atac pe careva !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 21:57 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
zsolt scrie:
Sustinereea echipei Maros era ca primeste aprobare de la federatie daca dl Poiana renunta la proces,asta-i sustinere sau santaj?


Chiar asa George, l-ai sunat tu pe domnul Poiana, sa ii ceri sa renunte la procesul contra lui Fane, daca vrea sa mearga Maros Mixul la mondialele cluburilor?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 05 Mar 2014, 22:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Sustinerea ptr. echipa Maros e in continuare, desi eu stiu ca procesul s-a terminat.

Eu am sustinut asta de cand am intrat in Federatie, Popescu mi-a spus ca e de acord cu conditia retragerii plangerii. Da, am sunat sa ii conving sa se intalneasca si sa lamureasca problemele. Intre timp, procesul s-a terminat si se mentine invitatia.

Cu demisia, e cel mai simplu. NU SUNT in Biroul Federal, nu sunt membru al vreunui club afiliat, nu sunt in AG. Sunt un fel de functionar fara drept de vot intr-o comisie.

Asta era si intrebarea mea, ce vreti de la mine? Ok, imi dau demisia, raman FRPS-ul si procesele. Rezolva asta ceva? Daca rezolva ceva, atunci bucuros!

Constructiv, Andrei, ce trebuie sau ce se poate face acum???

Apoi, Truia, zi-mi, cum reformam AGVPS_ul??? Parca am mai avut si eu idei haioase!

Sa nu mai spun ca pescuitul e sport. Oficial. Si de aici trebuie sa plece orice rationament/plan de actiune.

Apropo de telefoane, as da oricate telefoane si oricui, daca acelea ar rezolva conflicte si ar evita distrugeri.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.121s | 12 Queries | GZIP : Off ]