Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 13:24

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 13:07 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Multumim pentru incurajare D-na Vera !

Promitem ca vom posta pe acest forum, cit mai multe fotografii, incit lumea sa fie la curent cu ce se intimpla pe SACEL 4. Deschiderea anuntata, imi da si mai mult curaj

Multumim mult pentru tot, inca o data,

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 13:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
ceva nu imi place sincer: excavatorul e galben :lol: :lol: :lol: :lol:
spor la treaba :oops: :oops: ;) ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 16:01 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Citeva intrebari :

Ce se intimpla cu pamantul pe care il scoate excavatorul ??? Vine vre-un buldozer si il impinge de acolo ???
Cit va fii nivelul apei dupa terminarea lucrarilor ?? Unde este acum excavatorul va fii apa? Sau altfel spus apa va ma creste fata de nivelul actual ??

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 16:20 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
adi suciu scrie:
Citeva intrebari :

Ce se intimpla cu pamantul pe care il scoate excavatorul ??? Vine vre-un buldozer si il impinge de acolo ???
Cit va fii nivelul apei dupa terminarea lucrarilor ?? Unde este acum excavatorul va fii apa? Sau altfel spus apa va ma creste fata de nivelul actual ??


Mai dragilor, lasati oameni sa lucreze! Aveti putintica rabdare si veti sonda apa frumos ...asa cum stiti voi la Rubi ! :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 19:52 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
logitax scrie:
........

Cine vine sa vada ? Invit in mod special ped care care spuneau:

cu speranta ca se vor termina lucrarile neincepute inca la Sacel... Exista varianta de a schimba locatia , functie de evolutia lucrurilor...

S-a dovedit ca "nerabdarea" celor citati, a fost complet nefondata si cam pripita! Si rog pe toti cei care fac afirmatii "publice" legate de activitatea angajata pe banii altuia, sa fie cel putin politicosi si sa treaca pe la noi. .......


Domnule Dalacu , mi-am permis sa fac acele afirmatii luand in considerare ca in decembrie asteptati inghetul.Acesta a venit , a trecut... In calitate de organizator al unei cupe de pescuit , nu-mi pot permite sa pierd increderea prietenilor mei.
Insa consider ca ar fi bine sa ne canalizam fiecare energiile pe ceea ce are de facut , ca sa iasa lucrurile bine si de calitate.
Asa ca va urez spor la munca , la bani si vreme buna ,caci aveti nevoie de toate acestea, ca sa va putem prinde platicile in aprilie.
Cu stima,
Alin Tudose


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: LUCRARI DIN 24.02 SACEL 4
MesajScris: 24 Feb 2010, 20:16 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Azi s-a ajuns la 1/3 din pista 1.

Din pacate nu am putut realiza o adincime de 1,5 m la distanta de 12 m de la mal. Bratul excavatorului fiind de 7-8 m. Deci am gresit. Unde ?

Rugam sugestii sau solutii. Si o idee stralucitoare ne poate ajuta. Dar sa nu coste nimic mai mult.

De miine, vom schimba tehnologia si vom realiza 1,5-2 m la 12 m de la mal. Garantat !!!

Pentru cei 150 m realizati ieri si azi, se vor face modificarile necesare, doar la intoarcerea de la capatul pistei 1.

Sunt curios cine vede gresala. Oferim 1 week-end pescuit gratuit pentru stiutor !!!


Fişiere ataşate:
Comentariu fişier: UNDE E GRESALA ?
P1040506.JPG
P1040506.JPG [ 167.79 KiB | Vizualizat de 6940 ori ]
Comentariu fişier: ESTE O POZITIONARE CORECTA ?
P1040504.JPG
P1040504.JPG [ 165.68 KiB | Vizualizat de 6940 ori ]
Comentariu fişier: LUNGIME DESFASURATA PE 150 M EXECUTATA
P1040502.JPG
P1040502.JPG [ 160.85 KiB | Vizualizat de 6940 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 25 Feb 2010, 08:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
ati sapat 1,5 2 mt la 8 mt de mal dupa care ati luat inca 4 mt din mal ca sa aveti 12 mt lungime :shock: :oops: :roll: :roll:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: STADIU LUCRARI SACEL 4
MesajScris: 25 Feb 2010, 08:58 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Asa era f.simplu ! Doar ca o scula de 27 to nu mai iese din mocirla scoasa si depozitata alaturi.

Dupa ceva timp se poate, se mai scurge (fiind mai sus decit nivelul apei), se mai zvinta, etc.

Din pozele expuse, se poate vedea cum s-a procedat pina ieri la orele 16.00

Atunci ne-am dat seama de gresala.

De la orele 16.00 se lucreaza dupa o alta "gindire", dar recunosc, a fost ideea constructorului.

Lucrarile au un supraveghetor permanent si asistenta tehnica de specialitate, vine de 2 ori pe zi. Asta justifica si pregatirea pentru faza urmatoare, drum de acces, inierbare mal, etc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 25 Feb 2010, 09:13 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Bravo Logitax! Abia astept primul concurs pe pista ta! Apropo ce ne/am inteles in iarna ramane valabil, ma refer la concursul de lansare a pistei ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SACEL 4 A DEMARAT LUCRARILE
MesajScris: 25 Feb 2010, 09:54 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Stimate Domn Cristian L.,

Multumesc pentru incurajare !

Pe aceasta pista se vor tine cit se poate de multe evenimente ! Si lansarea pistei SACEL 4 este evident, momentul care cere o atentie si grija deosebita !

In faza aceasta, ar trebui discutat mai la concret, si m-ar ajuta mult, sfaturile voastre de cunoscatori. Acum pot interveni mai usor. Cind se retrag sculele si intram in alta faza de amenajare, va fi mai greu (poate imposibil) sa mai modific ceva. Si timpul, factor ce ne preseaza pe toti, ne obliga sa intervenim " din mers ".

Deci va invit, pe cit posibil, la o discutie preliminara ! Imi pare cel mai potrivit moment !

Valabil pentru toti cei care ard de nerabdarea de a organiza ceva pe SACEL 4 in acest sezon !

Cu stima, Michel D.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.078s | 16 Queries | GZIP : Off ]