Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 11:34

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 02 Mar 2010, 20:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 09:11
Mesaje: 59
otto scrie:
uite si aici: http://www.attract.ro/prodshow.php?id=257
rubeziana sta foarte bine, pentru clasa ei de pret, deoarece este facuta pentru 14,5m.



13m scrie.... grea si scumpa ;) :twisted: mai bine ia una la mana a doua mai de calitate decat bata aia de 1110gr la 13m. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 02 Mar 2010, 20:11 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
@merlin
stii si tu destul de bine ca poate fi "mai comod" de folosit o rubi de 1100gr, bine facuta, decat una de 900gr si te asigur ca este chiar asa, in cazul de fata. pe langa asta greutatea de acolo este cu tot cu miniextensie, pe care multi o uita cand spun greutatea unei rubeziene ;)

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 02 Mar 2010, 20:21 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ marian
pe site-urile de stationar sunt multi pescari participanti in competitii -sau fosti- si bineinteles ca sfaturile lor vor fi catre scule de calitate . si au dreptate in felul lor . la un trabucco un priten de-al meu a tras de crapi cu o rube de 300 de euro dar a pierdut pt ca nu a stiut sa prinda nu din cauza rubesianului. cauta la gigi moroiu si este imposibil sa nu gasesti in banii astia. eu nu as cumpara sh .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 03 Mar 2010, 00:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 09:11
Mesaje: 59
eu am avut 6 rubeziene... acum mai am doua...dar o sa mai vand una peste 10 zile cand ii intra banii in cont unui amik. Imi pare rau de ea ca este o scula de 60mil si o dau cu 500E dar asta este viata. Foamea nu ma intreaba cat face scula :( :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 03 Mar 2010, 07:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Noi 2009, 13:04
Mesaje: 335
Localitate: Bucuresti/Onesti
In privinta cumparatului Sh unii se inseala tare pe aici...sunt foarte multe rubi SH bune si poate fi o varianta in cazul in care nu ai bani asa multi....iar in ceea ce priveste greutatea, Otto are dreptate, foarte multi producatori nu trec greutatea reala, asta se intampla mai ales la italieni si cand pui mana pe ea ai surprize....asa ca mai bine o rubi mai grea dar echilibrata sau altfel spus o rubeziana "corecta"....

_________________
http://www.bigfish.ro/stationar


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 03 Mar 2010, 08:56 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
adrian1turcul scrie:
In privinta cumparatului Sh unii se inseala tare pe aici...sunt foarte multe rubi SH bune si poate fi o varianta in cazul in care nu ai bani asa multi....iar in ceea ce priveste greutatea, Otto are dreptate, foarte multi producatori nu trec greutatea reala, asta se intampla mai ales la italieni si cand pui mana pe ea ai surprize....asa ca mai bine o rubi mai grea dar echilibrata sau altfel spus o rubeziana "corecta"....


adi , tu pescuiesti mult la rube si daca pui mana pe una sh o citesti din prima . stii dupa ce sa te uiti daca are vreo problema . dar marian? am inteles ca este incepator si daca pocneste vreun tronson nu se va gandi ca a fost inselat?
sunt f multe rubi bune de cumparat sh , unele sunt nepescuite pt ca au fost castigate prin concursuri , altele sunt schimbate pt ca proprietarul vrea ceva mai bun si cu bunacredinta omul o da ,dar pt ca a pescuit cu atentie omul nu a depistat nici un defect .cine se pricepe poate cumpara sh .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 03 Mar 2010, 20:40 
Neconectat

Membru din: 23 Noi 2009, 21:41
Mesaje: 22
mersi de sfaturi...dardaca e sa-mi cumpar imi iau numai noua...
dar care ar fi...ca ati vorbit asa in general ...ziceti si ceva modele anume...

mersi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 03 Mar 2010, 21:40 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Man , contacteaza-l pe privat pe Lupei , sa-ti faca o oferta cu toate modelele Trabucco , probabil au aparut si oferte la pachet , scaun+rube.Incearca , nu-i musai sa si cumperi. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 04 Mar 2010, 07:17 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
marian.no1 scrie:
mersi de sfaturi...dardaca e sa-mi cumpar imi iau numai noua...
dar care ar fi...ca ati vorbit asa in general ...ziceti si ceva modele anume...

mersi

cum la general? ai un link mai sus, pus de mine, Alin ti-a spus sa vorbesti cu Lupei ptr modelele Trabucco.....!!!?

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat rubeziana
MesajScris: 04 Mar 2010, 09:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2010, 09:11
Mesaje: 59
hai ca am una noua... Trabucco ...la firma costa 27 de mil asa cum o am eu cu husa,kit de cupa 2kituri de rezerva. Daca imi dai 16mil este a ta


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.092s | 12 Queries | GZIP : Off ]