Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 22:29

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 21 Mar 2014, 08:39 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Micutu-le stai linistit!!!!Prima faza sa incheiat cu succes pentru Fane :D :D :D


apsalba scrie:mihuță,
Ai ocazia să aperi lotul de spinning de pe mal. Ne vedem la Judecătoria Alba Iulia! Să vedem dacă te mai pricepi si la altceva decât la divorturi!






razvan m. scrie:

Popica draga, sunt foarte curios sa vad ce aberatii juridice ai mai produs. :lol:



apsalba scrie:
Cred că cererea este destul de serios motivată, având in vedere că este făcută se un sef de barou de avocați și că există și o cerere de dizolvare a AGVPSR. Probabil că am omis că cererea este impotriva AGVPSR si LRS. Oricum, tu ști cum se face și poți să reprezinți LRS. Te bagi ?
Acum, eu totuși cred că nu esti bun de gură doar pe forum. Arată ce poți in instantă. Acolo poți să convingi un judecător, nu niște fraieri.


razvan m. scrie:

Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Alba Iulia. Declină competenţa în favoarea Judecătoriei Sectorului 2 Bucureş

http://portal.just.ro/176/SitePages/Dos ... d_inst=176

Se pare ca seful de barou a incurcat bocanele si te-a trimis cu cererea de ordonanta presedintiala la o instanta necompetenta. :)
In doua-trei luni vom vedea si cat de consistent a fost seful de barou pe fondul cererii ! :lol:



Pana atunci, cel putin lotul de Spinning de pa Mal....sa intors deja din Bulgaria!!! :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 23 Sep 2014, 18:23 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Ce este ordinul presedential? Se intreba Micutu, acum ceva vreme. Raspunsul a venit mai repede decat spera :lol: :lol:


22.09.2014
Ora estimata: 08:30
Complet: Apel U 1
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Respinge apelul ca nefondat. Obliga apelanta la plata catre intimata AGVPS ROM a sumei de 2000 lei si catre intima ALRS a sumei de 868 lei, chelt jud. Def. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 22.09.2014.
Document: Hotarâre 22.09.2014


Iata cum s-a mai batut un cui in coparseul federatiei popesciene. Actiunea acestei organizatii fantoma, prin care se cerea ca instanta sa interzica AGVPSR si LRS sa organizeze campionatei nationale de pescuit sportiv si sa interzica participarea sportivilor selectionati in aceste competitii la campionatele mondiale organizate de FIPS/CIPS, a fost respinsa DEFINITIV !!!   
Solutia poate fi vazuta aici:

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3

Felicitari lui Costica Cojocaru, avocatul care a reprezentat LRS in fata Tribunalului Bucuresti pentru inca o victorie judiciara in fata lui Popescu.  

Baietilor din loturile nationale, concentrati-va pe pescuit la campionatele mondiale din Italia si Franta si intoarceti-va in tara cu titlul de campioni mondiali. De popescu si faderatia lui fantoma are cine se ocupa !!! 

http://www.wsbteam.com/


razvan m.veteran 3627 147 Lun Oct 18, 2004 5:24 pm arad

Sus

de Mister Fisherman » Mar Sep 23, 2014 7:20 am

Fiilor, nu vă mai bățoșiți atâta. O să vă scot pescuitul din cap. Mă voi ocupa personal ca toate rezultatele pe care ziceți că le-ați obținut reprezentând România la CIPS să fie anulate. Să vă văd atunci ce o să mai dați pe goarnă. Și lotul CS Carp United să nu reprezinte România luna aceasta la CM de crap. Să stați cu atenția sporită.






  Muhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha  

Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fishermanveteran 1488 Lun Apr 11, 2011 3:01 pm

Sus

de razvan m. » Mar Sep 23, 2014 7:31 am

Cand Protopopescu se ocupa de ceva „personal”, atunci treaba e clara. Sigur va iesi pe dos ! 

http://www.wsbteam.com/


razvan m.veteran 3627 147 Lun Oct 18, 2004 5:24 pm arad

Sus

de Mister Fisherman » Mar Sep 23, 2014 7:47 am

O să mă ocup să-ți fie ștearsă toată istoria, prefăcutule! O să ai ocazia să te pishi pe ea, nu pe ce organizează federația. Ce zici, ne punem la ambiție? Mai ai medaliile pentru a le da înapoi? Impostorule! 

............................................................................................................................................................................................................................

Vezi ce scoți pe goarnă, că nu știi ce spui. AGVPSR se spală pe mâini de voi și zice că nu ei vă trimit. Și acolo trebuie să fie echipa reprezentativă a României, nu gașca lui Mitrea.
PS Vezi că nea Nicu și-a schimbat nr. de mobil și s-ar putea să nu îl știi pe ăla nou. Iar tu vei răspunde pentru încălcarea legilor din România, nu pentru părerile tale.
Oare invitația nu era pe numele AGVPSR? Ce caută la tine? Dacă nici acum nu pricepi în ce găleată ești, înseamnă că ești un dobitoc incurabil. Mă mir însă de ceilalți. Chiar așa de inconștienți pot să fie?
Le mai dau un sfat; să ceară un document semnat de AGVPSR din care să reiasă că au drept de reprezentare a României la CM de crap. Este singura lor scăpare pentru încălcarea legii. Așa pot da vina pe AGVPSR. În lipsa acestui înscris, răspunderea va fi individuală. Și vedeți că nu glumesc. Prea ați sărit calul!
..............................................................................................................................................................................................................

Fiilor, șandramaua AGVPSR este gata prăbușită. Acum, aici, se merge pe principiul scapă cine poate. 

.........................................................................................................................................................................................................................

Asta încerc eu să vă arăt. Susții că voi veți lupta pentru România, dar pentru asta trebuie să vrea și România. Iar voi vreți să o reprezentați fără ca România să v-o ceară. Și o faceți cu forța. Păi asta se numește viol, nu crezi?

.........................................................................................................................................................................................................................

Uite potaie steagul cu care trebuie să apari la CM

http://agvps.ro/docs/Anexe%20Statut.pdf

Dacă cumva apare tricolorul, ai cacalisit-o!
Eu cred că o să te întorci la scoțieni, nu pleci în Italia.
Mă distrează faptul că pe treninguri ați scris Carp United. Păi nu mai sunteți echipa națională? Și cică voi reprezentați AGVPSR la CIPS, nu România. Cel puțin asta susține Maimuțoiul.



                           

Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fishermanveteran 1488 Lun Apr 11, 2011 3:01 pm

Sus

de razvan m. » Mar Sep 23, 2014 7:51 am

In acest context, in care instantele de judecata tocmai au dat inca o palma cu piciorul aberantelor interpretari ale legii, facute de faraonul de la Alba, nu ar stica sa ne reamintim putin si de mioritica noastra presa halieutica .
Va mai aduceti aminte de povetele d-lui Malin Musatescu, prin care avertiza binevoitor pescarii de competitie ca daca nu vor intra in „legalitatea” de la Alba, vor avea de a face cu justitia ? 
Ia sa vedem cum le incondeia redutabilul formator de opinie:

„Este foarte probabil ca Stefan Popescu sa-si calce pe CIS si sa trimita o astfel de scrisoare pentru a debloca CM-ul. Ar fi doar un artificiu de marketing. Dar cu siguranta ca dupa asta va institui teroarea competitionala si va aplica legea. Adica in 2014 AGVPS nu va mai organiza niciun CN, nu va mai trimite loturi nationale la CM-uri. Nu-i va conveni nici lui Selaru si nici pescarilor de competitie sa ajunga in tribunal pentru uzurpare de calitati oficiale. Si asa va fi si in 2015, si in 2016, si cat va trebui pentru ca regulamentele FIPS sa dezafilieze AGVPS pentru lipsa de activitate.”

http://www.pvtv.ro/pescuit/undita_si_re ... rilor.html

Domnule Malin, daca pescari sau macar unii dintre ei ti-ar fi urmat povetele si s-ar fi inrolat in federatia popesciana, astazi i-a mai fi putut privi in ochi ? 
Astazi cand, prin scindare la care marsai, probabil ar fi fost deja distruse si campionatele actuale, bune sau rele cum sunt, fara ca federatia sa fie in stare sa puna ceva functional in loc...
Astazi cand e limpede ca pescarii federali nu vor avea ce cauta multa vreme la competitiile internationale ale FIPS/CIPS...
Merita sa distrugi ceva ce de bine de rau functioneaza, doar din ura fata de AGVPS si fara a putea pune altceva in loc ?
Noroc ca nu ati reusit !

http://www.wsbteam.com/


razvan m.veteran 3627 147 Lun Oct 18, 2004 5:24 pm arad

Sus

de Adelin » Mar Sep 23, 2014 8:10 am

Musiu' scrie:

Fiilor, nu vă mai bățoșiți atâta. O să vă scot pescuitul din cap. Mă voi ocupa personal ca toate rezultatele pe care ziceți că le-ați obținut reprezentând România la CIPS să fie anulate. Să vă văd atunci ce o să mai dați pe goarnă. Și lotul CS Carp United să nu reprezinte România luna aceasta la CM de crap. Să stați cu atenția sporită.



Musiu' doar atât poti, sa flatulezi zgomotos?! Sa ameninti oameni care lupta sub steag romanesc?!
Rusine musiu', rusine!... 

Amice, a deforma realitatea nu e cea mai buna metoda de a o combate. 
WSB CLUB


Adelin 5092 150 Mie Apr 14, 2004 10:53 pm ARAD

Sus

de lazarini » Mar Sep 23, 2014 8:13 am

razvan m. scrie:


"Obliga apelanta la plata catre ....... intimata ALRS a sumei de 868 lei, chelt jud."

Un singur repros am de facut: doar 868 lei cheltuieli de judecata??? Pai fratilor, ce ocazie mai buna ca asta sa va cazati la Mariott si sa serviti la micul dejun foie gras, calamar si alte fructe de mare 

lazarini 364 Vin Mar 18, 2005 12:50 am Arad

Sus

de Mister Fisherman » Mar Sep 23, 2014 8:38 am

Încercați să vorbiți documentat înainte de a lansa porumbei din gură. Toate ligile și alte bazaconii sunt niște aiureli de natură a bulversa pescarii sportivi, nu de a da coerență practicării pescuitului sportiv. Obișnuiți-vă cu ideea că în România există deja o federație sportivă națională care administrează tot pescuitul sportiv, indiferent dacă vă place sau nu. La actuala stare a pescuitului sportiv, inconștient, ați contribuit cu toții. Și va trebui să vă asumați acest lucru.



Vedeti in ce stare a ajuns pescuitul daca n-ati vrut sa cotizati la infama cooperative ?   

Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fishermanveteran 1488 Lun Apr 11, 2011 3:01 pm

Sus

AnteriorUrmătorul
Afişează mesajele din ultimele: Toate mesajele1 zi7 zile2 săptămâni1 lună3 luni6 luni1 an Sortează după AutorDată mesajSubiect CrescătorDescrescător 

Răspunde

5281 mesaje • Pagina 527 din 529 • 1 ... 524525526528529

Înapoi la Competitii de pescuit

Mergi la:   Selectaţi un forum  ------------------  Forum de discutii despre pescuitul rapitorilor     Discutii generale despre pescuit     Partidele noastre!!!     Pescuit - spinning     Pescuit - fly fishing     Pescuit stationar     Echipamente si accesorii     Locuri, balti de pescuit sportiv     Competitii de pescuit  Diverse     Concursuri     Cafenea - orice in afara de pescuit     Anunturi vanzare / cumparare - numai pescuit     Anunturi vanzare / cumparare - orice altceva  Magazinul online TotalFishing     Forumul magazinului online TotalFishing   CINE ESTE CONECTAT

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Prima paginăAbonare subiectÎnsemnare subiectEchipa • Şterge toate cookie-urile forumului • Ora este UTC + 2

Pentru orice probleme referitoare la site ne puteti scrie pe adresa dan.radulescu01[at]yahoo.com

Copyright © 2004, www.rapitori.ro. Toate drepturile rezervate.

Site-uri partenere: pescuit la crap | fotografie de natura | expeditii foto in delta dunarii

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group 
Translation/Traducere: phpBB România
 

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?
MesajScris: 23 Sep 2014, 19:42 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Mama ce varza am facut aici cu copy - pasted. ...Micutzu poti sa stergi ce e scris dupa link-ul cu "portal"....multumesc!!!

p.s poti sa stergi si postarea asta :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.089s | 11 Queries | GZIP : Off ]