Pescuit Stationar

Acum este 30 Sep 2024, 05:39

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 20 Noi 2014, 17:55 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Poiana Doru scrie:
Domnu Scurtu mulți au pus botul ca e sas, și eu cunosc sașii, dar asta e mai rău ca romanii! Sibiul este orașul cu cele mai mari datorii! După tunul cu capitala europeana nu sa mai intamplat nimic bun în oraș! Cei care pomenesc de schimbare sunt cel puțin naivi! Schimbare în rău!

Eu stiu ca Alba Iulia e cel mai indatorat oras, care arata super fain acum, la fel ca Sibiul. Si aici lumea tot acelasi primar il alege de mult timp..... ;) Macar asta a facut ceva in Sibiu, Ponta ce a facut ca prim ministru.
Oricum sa fie clar, am ales intre doua rele.....dar a trebuit ales raul mai mic.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 20 Noi 2014, 18:17 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
nutzu_z scrie:
Uszkay Istvan scrie:
Nutzu a zis:
Citat:
Pula. Si monarhia poate fi o laba trista daca sacalii fura. Luati exemplu la monarhia Spaniei. Sunt in cap economic iar acu vre-o 2 saptamani au fost arestati vre-o 50 de politicieni pentru mita si alte cazuri de coruptie. Trebuie sa fii cel putin naiv sa crezi ca daca ai monarhie ai rezolvat totul.

Spania chiar e un caz izolat Nutzule, un caz cu care tu esti mai la curent, ca ai lucrat acolo, dar de ce nu dai ca exemplu monarhiile din tarile nordice (Suedia, Norvegia, Danemarca, etc.) unde nivelul de trai este cel mai ridicat din Europa :?: :idea:



...e simplu, nu sunt latini. De aia nu fura, ca au alta mentalitate, nu pentru ca sunt monarhie.

Sigur monarhia este tot ce ne lipseste , in rest le-am avut si le avem pe toate. Un printisor este acuzat de magie cu retrocedarile , doar cateva zeci de mii de hectare , mai nimic , o rejinuta de departe este acuzata( daca nu si condamnata intre timp) de organizare de lupte de cocosi si pariuri ilegale , cine mai stie alte minuni ce se mai petrec... Vreau si eu monarhie , ce puii mei , noi le dam castelele si ei isi iau tot ce vor...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 20 Noi 2014, 18:21 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Sigur monarhia este tot ce ne lipseste , in rest le-am avut si le avem pe toate. Un printisor este acuzat de magie cu retrocedarile , doar cateva zeci de mii de hectare , mai nimic , o rejinuta de departe este acuzata( daca nu si condamnata intre timp) de organizare de lupte de cocosi si pariuri ilegale , cine mai stie alte minuni ce se mai petrec... Vreau si eu monarhie , ce puii mei , noi le dam castelele si ei isi iau tot ce vor...[/quote]

Da-i monarhie Man,avem regele Suciu!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 20 Noi 2014, 19:12 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
Andrei Ghioghiu scrie:
Poiana Doru scrie:
Domnu Scurtu mulți au pus botul ca e sas, și eu cunosc sașii, dar asta e mai rău ca romanii! Sibiul este orașul cu cele mai mari datorii! După tunul cu capitala europeana nu sa mai intamplat nimic bun în oraș! Cei care pomenesc de schimbare sunt cel puțin naivi! Schimbare în rău!

Eu stiu ca Alba Iulia e cel mai indatorat oras, care arata super fain acum, la fel ca Sibiul. Si aici lumea tot acelasi primar il alege de mult timp..... ;) Macar asta a facut ceva in Sibiu, Ponta ce a facut ca prim ministru.
Oricum sa fie clar, am ales intre doua rele.....dar a trebuit ales raul mai mic.

salut!
si brasovul are datorii, am imprumutat si de la banca mondiala si de la alte institutii financiare. s.au facut multe lucruri si din fonduri europene...
parerea mea e ca in lumea moderna fara imprumuturi nu prea reusesti sa te dezvolti, chestia primordiala e ca imprumuturile sau o parte din ele sa fie bagate si in lucruri care sa genereze profit. profit sau macar sa sa creeze premize de dezvoltare a unor afaceri...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 20 Noi 2014, 19:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Andrei Ghioghiu scrie:
Poiana Doru scrie:
Domnu Scurtu mulți au pus botul ca e sas, și eu cunosc sașii, dar asta e mai rău ca romanii! Sibiul este orașul cu cele mai mari datorii! După tunul cu capitala europeana nu sa mai intamplat nimic bun în oraș! Cei care pomenesc de schimbare sunt cel puțin naivi! Schimbare în rău!

Eu stiu ca Alba Iulia e cel mai indatorat oras, care arata super fain acum, la fel ca Sibiul. Si aici lumea tot acelasi primar il alege de mult timp..... ;) Macar asta a facut ceva in Sibiu, Ponta ce a facut ca prim ministru.
Oricum sa fie clar, am ales intre doua rele.....dar a trebuit ales raul mai mic.


Andrei,

Sunt cu totul de acord cu ce ai postat,nu alegi pe cineva doar pt. ca vorbeste frumos,minte frumos ,alegi pe cineva care a facut ceva dovedit nu prin vorbe ci prin fapte.
Iohannis are coloana vertebrala a neamtului ,a lucrului bine facut ,ce nu se va inhaita cu cei corupti si va lupta pt. binele tarii si al romanilor.

E normal ca ii va fi greu uitandu-ne la situatia in care e Romania acum.Sa-l ajutati si veti vedea ca va indrepta Romania pe drumul cel bun.

E adevarat ca eu din America nu pot realiza exact cele traite de voi.Eu ma bucur ca am luat decizia sa fiu si cetatean roman si american ramanand in America,dar ma doare sufletul de necazurile din tara deoarece doar sunt roman si ma bucur de asta neuitand de unde am venit niciodata.

Latinii spunea "omnia fluunt ,omnia mutantur",asa ca nici Romania nu va sta in loc.

Daca Romania e in situatia in care e azi e datorita comunistilor ce dupa al doilea razboi mondial au intemnitat si distrus intelectualitatea romana in mare parte ,la fel si pe politicienii ce nu s-au alaturat rusilor .Si ca sa punem capac la toate dupa lovitura de stat din decembrie 1989 ,au venit la putere comunistii din linia a doua si copii lor jefuind tara cum nu se mai vazuse pana atunci.Credeti ca era nornal sa fie ales Ponta un neocomunist mincinos ce continua traditiile comunistilor cum a invatat de la nenorocitii de Iliescu,Nastase,etc.

Uitati-va cine sunt mari patroni acum distrugand economia tarii ,nu fosti comunisti ce aveau relatii si au inceput o privatizare in interesul lor si a famillilor fara a tine cont de majoritatea poulatiei din Romania???

OARE DE CE MILIOANE DE ROMANI AU LUAT DRUMUL VESTULUI CA ACASA NU ERA DE TRAI PT. EI.TREBUIAU SA ASTEPTE CA PONTA SA-I DUCA IN RUSIA SI IN CHINA ???.

PONTA TREBUIA SA INVETE IMNUL ROMANIEI IN RUSESTE???

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 21 Noi 2014, 05:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Timpul o sa dovedească care era răul mai mic...Doamne ajuta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 21 Noi 2014, 19:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
hoglet scrie:
. ...parerea mea e ca in lumea moderna fara imprumuturi nu prea reusesti sa te dezvolti, chestia primordiala e ca imprumuturile sau o parte din ele sa fie bagate si in lucruri care sa genereze profit. profit sau macar sa sa creeze premize de dezvoltare a unor afaceri...


Asa e Ciprian...sunt de acord cu tine 100%....
Pentru mine sunt 3 reguli ale unui imprumut bine facut:

1) sa te imprumuti pentru lucruri cu adevarat utile ( cine se imprumuta ca sa-si ia un inel cu diamant cand castiga 300 de euro pe luna mi se pare un tampit!... doar eventual daca vrea sa se insoare si nevasta nu accepta fara inelul respectiv :lol: :lol: ...dar si asa: mai bine iti iei alta nevasta!!)

2) sa te asiguri ca poti plati din forte proprii inapoi ce-ai imprumutat (nu sa te gandesti ca vei castiga la Loto!!!...un oras care face un buget de 2-3 milioane pe an nu prea vad cum ar judeca un imprumut de 100 de milioane!!!)

3) sa folosesti banii pentru ce i-ai luat!!! ( daca faci un imprumut de 50 de mii de euro ca sa-ti iei casa si te duci cu ei la curve te impusca si nevasta si banca!!!)

Eu unul raman la convingerea mea: toate imprumuturile s-au facut ca sa existe activitate si deci ca sa se poata fura!!... cat?.... pai o caramida pe strada si una in buzunar...cam 50%...cred ca asta a fost procentajul!!...cum?... pai cu firmele nepotilor, copiilor, verilor si matusilor antreprenoare ca sa vamuiasca banul sau chiar contractate la un pret de 2 ori mai mare decat face lucrarea respectiva.... de-asta s-au facut numai investitii care odata terminate nu mai pot fi supuse niciunei evaluari reale care sa verifice cat a costat cu adevarat lucrarea respectiva!

Am auzit pe unul care zicea ca a luat si el un comision dar a ales cea mai buna varianta!!! rasul pizdii din Carpati!..odata ce-ai fost atins la buzunar n-ai cum sa mai fii obiectiv!!

Cine n-a luat mita in Romania???...pai numai ala caruia nu i-a dat nimeni!!!!...

Pe final trebuie sa fiu de acord cu Doru Poiana ( uf!!! nu mi-e usor deloc sa fiu de acord cu baiatul asta!!! :lol: :lol: ): nu ne mai ramane decat sa asteptam sa vedem ce-o fi!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 21 Noi 2014, 22:44 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Cine n-a luat mita in Romania???..
FANE!!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 25 Noi 2014, 10:06 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Poiana Doru scrie:
Domnu Scurtu mulți au pus botul ca e sas, și eu cunosc sașii, dar asta e mai rău ca romanii! Sibiul este orașul cu cele mai mari datorii! După tunul cu capitala europeana nu sa mai intamplat nimic bun în oraș! Cei care pomenesc de schimbare sunt cel puțin naivi! Schimbare în rău!



Tare prosti mai sunt si sibienii astia, sa aleaga acelasi primar din 2000 incoace, fara intrerupere....mai sa fie ! parca nu prea cred una ca asta !
Incep sa cred ca Iohanis asta e un baiat tare abil daca a reusit sa pacaleasca atatia oameni, si mai ales ardeleni care au o gandire mai profunda, in 2004, 2008 si 2012, merita sa fie presedinte !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 06:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
rcorbu scrie:
Poiana Doru scrie:
Domnu Scurtu mulți au pus botul ca e sas, și eu cunosc sașii, dar asta e mai rău ca romanii! Sibiul este orașul cu cele mai mari datorii! După tunul cu capitala europeana nu sa mai intamplat nimic bun în oraș! Cei care pomenesc de schimbare sunt cel puțin naivi! Schimbare în rău!



Tare prosti mai sunt si sibienii astia, sa aleaga acelasi primar din 2000 incoace, fara intrerupere....mai sa fie ! parca nu prea cred una ca asta !
Incep sa cred ca Iohanis asta e un baiat tare abil daca a reusit sa pacaleasca atatia oameni, si mai ales ardeleni care au o gandire mai profunda, in 2004, 2008 si 2012, merita sa fie presedinte !

ghinion :!:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.102s | 12 Queries | GZIP : Off ]