Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 00:14

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 11:20 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Lucian SV scrie:
anul trecut la SV 120 lei cotizatia +30 lei anpa). ...


Al naibii de mult, nu iesi mai bine la o alta asociatie cu taxa mai mica sau chiar cu ANPA-ul de la un inspector ?
Si dai la asociatie doar taxa de nemembru ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 11:23 
Neconectat

Membru din: 12 Iun 2014, 10:36
Mesaje: 37
Localitate: Suceava
din ceea ce am văzut la CIPS agvps este afiliată pt. apă dulce și muscă. ar mai rămâne pt. frpsc apa sărată! :lol:
@nutzu_z. ești în eroare. cei 0,4 euro sunt o contribuție statutară. însă de fapt pescarii conform regulamentelor de organizare a campionatelor agvps provin din cluburi și asociații afiliate cu cotizația la zi și nu primesc sprijin din partea ajvps-ului din care fac parte. de ex. la campionatul de staționar a câștigat X membru al ajvps Y. iar cum nu toți membrii ajvps-ului participă la concursuri s-a împământenit regula: cei pasionați și care vor la mondiale veniți cu banii și restul cheltuielilor că noi trimitem fax-ul cu lotul câștigător! Drept dovadă , staționarul se organizează pe acest forum privitor la înscrieri și celelalte amănunte. d-na Ispas pare a fi un intermediar (voluntar) care ia act la sfârșitul concursului de rezultate.
6.000 de euro ar fi cam 1.000 de euro de probă - spining, feeder, crap, staționar, muscă și o mai fi vreuna. nu pare a fi o sumă insuportabilă dacă ar fi câte o federație pt. fiecare stil.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 11:25 
Neconectat

Membru din: 12 Iun 2014, 10:36
Mesaje: 37
Localitate: Suceava
rcorbu scrie:
Lucian SV scrie:
anul trecut la SV 120 lei cotizatia +30 lei anpa). ...


Al naibii de mult, nu iesi mai bine la o alta asociatie cu taxa mai mica sau chiar cu ANPA-ul de la un inspector ?
Si dai la asociatie doar taxa de nemembru ?

nu ai priceput ideea. achiți taxa la ajvps ca să poți participa la campionatul agvps care dă bilete la mondialele CIPS. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 12:00 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Lucian SV scrie:
rcorbu scrie:
Lucian SV scrie:
anul trecut la SV 120 lei cotizatia +30 lei anpa). ...


Al naibii de mult, nu iesi mai bine la o alta asociatie cu taxa mai mica sau chiar cu ANPA-ul de la un inspector ?
Si dai la asociatie doar taxa de nemembru ?

nu ai priceput ideea. achiți taxa la ajvps ca să poți participa la campionatul agvps care dă bilete la mondialele CIPS. ;)



La mine in Ploiesti cotizatia AJVPS este 50 ron, sper ca nu vorbin de lucruri complet diferite !
Sau pentru cei care participa o fi taxa mai mare, ca de merge omul la concurs !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 12:13 
Neconectat

Membru din: 12 Iun 2014, 10:36
Mesaje: 37
Localitate: Suceava
Păi da, la Ploiești s-a aflat că l-au împușcat pe unul acu 26 de ani. La SV tabloul cu tovarășul și alălalt cu secera și ciocanul sunt la locul lor. :mrgreen:
oricum am divorțat unilateral de ei în urmă cu mulți ani din cauză că erau mână-n mână cu braconierii. am cardul anpa și chitanța de la trezorerie și la restul m....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 16:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Lucian SV scrie:
@nutzu_z. ești în eroare. cei 0,4 euro sunt o contribuție statutară. însă de fapt pescarii conform regulamentelor de organizare a campionatelor agvps provin din cluburi și asociații afiliate cu cotizația la zi și nu primesc sprijin din partea ajvps-ului din care fac parte. de ex. la campionatul de staționar a câștigat X membru al ajvps Y. iar cum nu toți membrii ajvps-ului participă la concursuri s-a împământenit regula: cei pasionați și care vor la mondiale veniți cu banii și restul cheltuielilor că noi trimitem fax-ul cu lotul câștigător! Drept dovadă , staționarul se organizează pe acest forum privitor la înscrieri și celelalte amănunte. d-na Ispas pare a fi un intermediar (voluntar) care ia act la sfârșitul concursului de rezultate.
6.000 de euro ar fi cam 1.000 de euro de probă - spining, feeder, crap, staționar, muscă și o mai fi vreuna. nu pare a fi o sumă insuportabilă dacă ar fi câte o federație pt. fiecare stil.


...nu stiu care dintre noi e in eroare. Pe ce te bazezi cand spui ca nu exista sprijin? Daca la Suceava nu este sprijin pt pescarii de competitie asta inseamna ca e la fel peste tot?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 17:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Multumita managerului si a sposorilor lotul stationar de apa dulce a avut acoperit o parte din cheltuieli si anul asta avem promisiuni (si sponsori)!Nu cred ca avem nevoie de mila altora!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 17:40 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Am revenit de la Falticeni un s-a desfasurat Campionatul National de Pescuit Sportiv la Copca si a fost o reala reusita.

M-am revazut cu cativa prieteni reali si am avut ocazia sa cunosc multi alti prieteni cu care imparteam ani buni in
mediul virtual, fenomenul "pescuit"!
Ii multumesc "nebunului" de Alb(a), un om care m-a introdus intr-o alta lumea m-a facut sa ma simt pescar cu
adevarat, fara a scoate vreun leu din buzunar pt transport, cazare si masa.si

Orice pescar de rand care doreste sa faca un pas mai sus catre ramura sportiva, acum are oportunitate. Vremurile in
care trebuia sa bagi adanc mana in buzunar, au apus. Pentru cei care nu inteleg, exact asta face Federatia. Ajuta
pescarii sa castige bani din pescuit si nu invers. Va sfatuiesc sa stati de vb cu oamenii de acolo. Sunt foarte amabili
si dispusi pt discutii. Nu va mai lasati manipulati de "clonele" care fac trafic (cu ip de china, brazilia sau
indonezia) pe alte forumuri!
In concluzie, foarte multi oameni sunt ori prost informati despre potentialul frps, ori rau intentionati.

Domnul meu, si pt mine a fost o surpriza. Nu m-a cautat nici Popescu si nici federatia pe care o conduce, ci un club
afiliat care avea nevoie de sportivi in lot. Probabil le-au placut profilul meu de fb sau postarile mele de aici. Nu
Popescu m-a legitimat si mi-a spus ca imi da bani, ci clubul ale carei insemne si nume voi incerca sa le reprezint cu
succes.
Postat de: Gabriel Neamtu

De remarcat performanta matale dl Gabriel 1+2 mansa 0,070gr!!! :shock: :shock: Ai prins singur sau te-a ajutat nebunu??? :lol: :lol:
La pupincurism castiagai medalia de aur! :oops: :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 20:42 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Gabriel George Neamtu cu Diaconita Petru şi alţi 6.
Ieri la 20:50 · București ·

Pentru a nu mai fi nevoit sa dau zeci de explicatii prin pvt despre ceea ce inseamna FRPS din punctul meu de vedere, dar si care a fost impresia mea mai simplista despre "Operatiunea Falticeni", va prezint "doua chestii"---》 Gina & Cristina!
Ei bine....aceste "chestiute" din foto, demne de toata isprava datorita FRPS care primeste cu bratele deschise prin intermediul cluburilor afiliate pe orice pescar/pescarita ce doresc sa-si etaleze muschii prin competitii, la prima lor participare au tzopait pe podium cu medalii la gat, cupe in maini si tricouri de campioane.
Ceva de genul... daca va mai amintiti, Danemarca in 1992 cand a castigat euro!
emoticon wink

A fost de ajuns doar ca cineva sa le propuna iar ele sa isi dea acceptul.
Numai eu si inca vreo cativa amici ( Turii, Streche, Alexandru, Radu sau Marius) avem cunostinte despre cum am ajuns sa le fac aceasta propunere campioanelor!
emoticon wink

Si cand spun campioane, credeti-ma ca le-am vazut pescuind LIVE pe gheata de la Falticeni, pe lacul Nada Florilor lui Sadoveanu. Sunt convins ca multi ani de acum inainte, fete precum G&C sau Catalina Kiss vor tine steagul sus.
FELICITARI FETELOR, FELICITARI CELOR CE V-AU OFERIT SANSA DE A VA ETALA VELEITATILE SI PASIUNEA! LA CAT MAI MULTE TROFEE!

Vezi ca mai ai ciocolata in coltu gurii bre! :lol: :lol: Penibil!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 10 Feb 2016, 21:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Ba baiatule, astia au primit la Falticeni si ceva jointuri? Auzi citat:

Gabriel George Neamtu: Astept o oferta si clauze contractuale pt a ma muta la un club curat, care nu are hartii d'astea cu datorii de "cinshpe" milioane vechi. Eu sunt dispus la orice negociere, atata timp cat este o afacere buna pt familia mea. Sunt convins ca si cei de la Gilort imi vor acorda transferul daca e vb de "marafeti" in plus! wink emoticon


...plm ce simplu este sa fii pescar sportiv si sa semnezi contracte pe bani grei. Tre sa ma reorientez catre federatie. Poate imi da si mie de un Brifcor.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.143s | 11 Queries | GZIP : Off ]