Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 07:56

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 10:14 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
sollo scrie:
:) asa cum in politica nu sa facut nimic ,cu toate ca sau perindat la putere mai multe partide ,asa si in pescuit ,indiferent de asociatie nimeni nu a fost interesat sa faca un control, sau sa populeze macar cu 100 kg de puiet vre o apa din cotizatiile membrilor.
de ce in Ungaria se poate si la noi nu ? de ce ei au legi ,si se respecta ,noi nu . :?: :?:



Foarte simplu : in Ungaria Permisul de Pescuit pentru toata Ungaria este de 120 de EU.pe an . In Anglia este de 10 lire pe 8 zile iar pe an este de 250 de lire.
La noi este de 10-15 EU pe an .
Din bani astia de unde sa faci populari masive , paza , concursuri si tot ce ar trebui sa faca o Asociatie adevarata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
APSHD scrie:
sollo scrie:
:) asa cum in politica nu sa facut nimic ,cu toate ca sau perindat la putere mai multe partide ,asa si in pescuit ,indiferent de asociatie nimeni nu a fost interesat sa faca un control, sau sa populeze macar cu 100 kg de puiet vre o apa din cotizatiile membrilor.
de ce in Ungaria se poate si la noi nu ? de ce ei au legi ,si se respecta ,noi nu . :?: :?:



Foarte simplu : in Ungaria Permisul de Pescuit pentru toata Ungaria este de 120 de EU.pe an . In Anglia este de 10 lire pe 8 zile iar pe an este de 250 de lire.
La noi este de 10-15 EU pe an .
Din bani astia de unde sa faci populari masive , paza , concursuri si tot ce ar trebui sa faca o Asociatie adevarata.


Altă dezinformare, asa cum ne-am obisnuit cu federatia de carton:
If you do not have a fishing license at home, you.ll have to join one of the Hungarian Fishing Clubs. You can do this by contacting the Hungarian Fishing Association (MOHOSZ, H-1124 Budapest, Korompai street. 17). The annual fee is usually around 10-15 EURO. Following this procedure, you can visit the chosen lake or river and purchase the local license in the above described places.

In traducere, daca nu ai permis de pescuit la tine in tara, taxa anuala este de 10-15 EURO
http://www.ohb.hu/guide/fishing.en.html

Ce v-ar place si voua sa platim si noi macar 150 EUR/an la federatie , NU?
Hai ca nu-i tarziu. Lucrati la regulamentul ala pentru Odinul de Pescuit la Ministerul Agriculturii pe care l-am blocat eu. Poate cine stie, iese ;)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
In Irlanda este gratuit, iar in Anglia

https://www.gov.uk/fishing-licences/buy ... ng-licence

Costa 27Lire/an de pescar normal (nu copil sau pensionar)

Alta dezinformare marca popescu!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 10:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
Cât credeti ca va mai merge cu sistemul asta de dezinformare preluat din politica românească?

Vedeți ce mai scrieti ca stau cu ochii pe voi de acum încolo :D

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 11:49 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
Stefan Popescu ocoleste sistematic toate intrebarile incomode. La fel si acolitii lui. La un moment dat, pe Crapmania, i-am adresat cateva intrebari referitoare la pista omologata, sportivi cu vizita medicala facuta, personal medical prezent la competitii. L-am intrebat deoarece in pozele postate de Federatie la nu stiu ce miuta la care au participat cativa batranei expirati, nu se vedea ambulanta, pista arata vai de capul ei, etc. Cum ii este obiceiul nu mi-a raspuns la intrebari, dar la insistentele mele, totusi, mi-a spus ca raspunde doar la intrebarile care i se par relevante. Repeta obsesiv ca toate concursurile organizate in afara federatiei sunt ilegale deoarece nu au personal medical prezent, sportivi cu viza, etc, cand, de fapt, nici sarmanul de el nu avea (cel putin la primele miute organizate de federatie). Nu mai spun ca se lauda cu concursuri la care nu a avut nicio contributie. Bineinteles cand l-am intrebat care-i contributia federatiei la acel concurs........n-a avut ce sa-mi raspunda.
A fost parasit de aproape toti colaboratorii, l-au parasit aproape toti pescarii care au crezut in el. Dar el o tine sus si tare ca e cel mai bun, cel mai frumos, pescarii din federatie (2-3 cati mai sunt) sunt cei mai talentati. Dpmdv asta denota ca are ceva probleme la "mansarda".


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 12:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
De acord Nicu, dar daca noi nu luam atitudine, cum am facut eu cu blocarea Ordinului MADR, unul cu probleme grave la masarda cum este popescu ne poate afecta pasiunea noastra intr-un mod ireversibil.

Ma uit la alte tari unde au ajuns pana acolo in care sa interzica competitiile de orice fel pe lacurile publice si private. Asa ca oameni cu probleme la mansarda sunt si in alte tari, iar torelarea lor ne poate afecta in timp.

Oricum, nu ma opresc aici si o sa vezi cat de curand ;)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 13:02 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Sunt in posesia unei astfel de plati efectuate in data de 28-12-2015 , in valoare de 10 lire cu valabilitate de 8 zile respectiv 192 de ore .
Le voi fotocopia si le voi posta pe forum .
Dupa ce le veti studia sa-mi spuneti daca am avut dreptate s-au v-am dezinformat.
Eu tot ce afirm , afirm numai pe acte s-au pe situatii cu care ma confrunt personal .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 13:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
:D :D :D chiar prosteală in față

https://www.gov.uk/fishing-licences/buy ... ng-licence

Dacă dai click pe link-ul pus de mine vei afla urmatoarele:
1. Permisul anual costa 27Lire, si nu 250lire cum ai scris TU mai sus!
2. Intradevar permisul pe 8 zile costa 10 lire, iar doar aici ai dreptate!

Iar, dezinformarea tot exista ;) chiar daca este partială

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 13:13 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
gyorg scrie:
Oricum, nu ma opresc aici si o sa vezi cat de curand ;)


poate-mi povestesti mai multe.....la IT Congres :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie online!!!!
MesajScris: 18 Ian 2016, 13:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
- de ce federatia interpreteaza legislatia si santajează, actioneaza in instanta si ameninta pescarii sportivi?
Deoarece federatia STIE că interpretarea legii ii poate aduce un folos direct, material, iar amenintarea sportivilor ii determina pe acestia sa se inroleze. GRESIT, pescarii informati si de calitate si-au dat seama de oportunismul lui popescu, iar numai cei fara verticalitate omeneasca il urmeaza.


- de ce federatia nu este in stare sa-si faca propriul lui campionat (cu MEMBRII AFILIATI), dar in schimb incerca sa blocheze sub orice forma alte competitii sportive si dupa ce exista o hotarare judecatoreasca in care judecatorul recomanda, citez: oricine are voie sa practice un sport fara nici o constragere. (eu chiar pot sa o fac publica HJ)
Pentru simplu motiv pentru care este mai simplu sa confisti decat sa construiesti. Afilierea fortată la FIPS, vezi incercarile grotesti si stupide a lui popescu de santaj la adresa FIPS-CIPS, ne-au adus numai deservicii, noua tuturor. Dar, oportunismul prezent in politica romaneasca se propaga la toate nivelurile, NU?

- de ce federatia a blocat campionatul mondial in Romania, unde noi toti românii am avut de pierdut, din punct turistic si economic.
SIMPLU, pentru că are tupeu si nesimtire. Faptul ca NOI toti, Romania a avut de pierdut nu a contat in fata lui guru popescu. A mers pana acolo in decizia lui: daca nu castigam noi, sa piarda oricine!

- de ce nu-si vede federatia de treburile ei, iar noi de ale noastre? Noi nu am incercat nici un boicot asupra voastra pana noi nu am avut de suferit.
Pentru ca este greu sa faci un campionat de spinning (mal si barca) cu: 18 cluburi, peste 300 membrii legitimati, 14 etape nationale peste 400 de concurenti ... Si asta numai la spinning, dar la Crap, Stationar sau Musca? Nici nu vreau sa ma gadesc.
federatia are un singur concurs 3 in unul, la fel de nociv ca si cafeaua, cu adaos cancerigen:
http://jurnalul.ro/viata-sanatoasa/trup ... 128975.htm
l

- de ce federatia a incercat sa ne blocheze participarea la CM din Bulgaria la mal, unde chiar daca reusea nu avea lot alternativ noua. Mai mult decat atat, nu aveti nici campionat si nici sportivi legitimati!
Pentru că vrea mușchii ei. Numai ca instanta s-a pronuntat impotriva si a obligat federatia de carton sa platesca cheltuieli de judecata 3.000 RON. (chiar de unde i-a platit, din fondurile MTS?)

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 130 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.067s | 15 Queries | GZIP : Off ]