Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 06:56

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 10 Dec 2016, 17:33 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Colegi de suferinta de pe malurile Apelor , Baltilor si Lacurilor.
Feceti tot posibilu si iesiti la vot . Trebuie sa alegem un Parlament si un Guvern cu care sa fim mindri .Daca nu votam degeaba mai injuram Parlamentarii si Guvernanti. Iesiti masiv la vot.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 10 Dec 2016, 18:04 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2012, 20:54
Mesaje: 177
Localitate: Suceava
:o de unde sa i scoatem pe astia care ne pot face mandri ....numai penali si infractori .Zici ca a tunat si i a adunat. Atata hotie si furaciune nu a vazut Romania de cand e ea .
Cine a spus ca politica e mama curvelor nu a gresit cu nimic... :oops: :oops:
Cu toate astea si eu cred ca trebuie votat , dintre toate relele hai sa il alegem macar pe cel mai mic .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 17 Dec 2016, 06:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Ben...nici macar nu ne mai injuram politicienii...nu mai putem: ne dor falcile de atata injurat degeaba!
Sincer sa fiu, nu am vazut inca un politician in tara asta care sa nu fie un gunoi absolut...la limita incomprehensibila a abjectiei si nesimtirii!!
Toti avortatii si impotentii (gen papitoiul ala de Secureanu) se baga in politica ca sa arate tuturor (si in primul rand lor insisi) ca sunt si ei barbati, ca pot avea femei si slugi.... un fel de surogat de testosteron ..ca ala cu diabet: nu are insulina isi baga cu seringa!
Asta la barbati.... la femei e vorba, exact cum se zice, de curvia atavica care salasluieste in toate proastele.... si aci, la proverbul romanesc despre cocos, sarmale, curve si fete mari nu am decat de adaugat: nu faci fete mari dar le poti baga in politica!
Nu serios: ce poate sa faca in parlament pentru binele tarii fufa aia de 24 de ani care-si arata tatele pe net decat sa provoace fiori erectili besitilor care stau in banci?...una fara scoala (nota 5 la Romana ar lua si tiganul ala care vinde palnii de tabla pentru benzina la mine in intersectie iar universitatea Hyperion stim bine cum se face!!), care n-a lucrat niciodata niciunde, iar la experienta de viata nu cred ca poate fi mentionat ceva...poate doar fanteziile sexuale ...
Maine, poimaine o vezi devenind a doua Udrea...alt jalnic exemplu
Pe cine sa votezi deci Ben...Partidul... pai sa zicem ca da.... dar din ce motiv...unde vezi tu o doctrina politica consecventa, un plan sistematic pentru dezvoltare, pentru crestere, pentru binele oamenilor?Unde?... Pai vitele astea proaste ( vitele destepte se intorc singure de la pascut acasa!!) habar nu au ce este asa ceva. Pentru ei ( ca si pentru marea majoritate a votantilor si ei inepti si abrutizati de saracie si televizor!) politica e ca un meci de fotbal: " Tu cu cine tii?"... exact debili mintali ca aia care si-ar da viata pentru Ronaldo sau Messi pe cand pe aia ii doare in pula de toti si stau cu burta pe milioane razand de prostii care ii adora ca pe zei!!!
Totul a fost facut sa fie asa:votul pe liste.... cine pula mea ii cunoaste pe aia de pe liste?...cine face listele hotaraste cine intra in parlament nu ala care voteaza!!... ala care da cu stampila e inregimentat ca oaia in turma: merge dupa cum ii suna clopotul berbecului din frunte! Asa merge treaba: da si tu un milion pentru campanie si iti pun fata prima pe lista de Senat...daca dai 800 de mii ti-o pun a doua...la 500 de mii o pun la deputati.... voi nu vedeti ca ori nuli parveniti din randul beizadelelor jigodite sau eternii cretini care au nenorocit tara ajung acolo...
Pana si astia noi de la USR au inceput sa dea muie tuturor... se dovedeste a fi tot o cooperativa de hoti pusi pe capatuiala.... ne-a invatat politica Kotofanis, acu veni Clotilda .... o alta muie dar cu farduri noi!...
Nu vedeti ca tot ce se face pentru romani e sa fie tinuti la limita de supravietuire.... adica sa nu crape de foame...sa fie acolo si sa voteze!!
Cel mai cinic e ca astia care le dau ajutoare sociale i-au adus acolo in mizeria in care se afla..... iar asistatii le multumesc!!
E ca si cand cineva ti-a pus latul de gat si te sugruma...dar totusi, din cand in cand, il mai slabeste ca sa mai poti respira cate o gura de aer.... si tu ii pupi picioarele pentru asta!!
Drept pentru care si omul de rand a dezvoltat o mentalitate de asistat ... "sa ne dea guvernul" .... traind din subventii si ajutoare. Am un caz concret si sugestiv: apicultorul nu mai face miere...il doare fix in pula de miere...nu-l intereseaza decat sa faca 250 de stupi ca sa incaseze subventiile... pur si simplu s-a pierdut sensul si scopul subventiilor..... o sa vedeti in statistici ca de cand se dau subventii pe stupi, productia de miere in Romania a scazut in loc sa creasca!!! Faci 250 de stupi prin roire fortata tinand fiecare familie exact la limita supravietuirii, pe urma ii trantesti intr-un loc si te ocupi de ei cat sa nu moara...si esti bine mersi din subventii si fonduri europene fara sa faci un gram de miere...
Sincer, nu am niciun fel de mila sau simpatie pentru saracii Romaniei... isi merita soarta... indolenta si statul degeaba cu gura cascata dupa para malaiata nu au cum sa produca prosperitate!
Si stunci cum sa votezi: individualitati " NU" , partide " NU".... cu cine Ben?
Macar colegii unguri nu au dilema asta... baga sistematic pe UDMR orice-ar fi..asa din inertie ca doar nu poti spune ca si aia au vreo doctrina sau vreo directie. Am trecut de curand prin Covasna...aceeasi saracie ca si pe la noi.... aceeasi lupta pentru supravietuire...e clar ca nici ei n-o duc mai bine!...deci ma indoiesc ca UDMR-ul ar fi facut ceva pentru ei!...oricum in afara de absenta sistematica de la festivitatile de 1 Decembrie nu vad nicio coerenta nici la UDMR-ul asta... deci probabil si UDMR se incadreaza in acelasi loc la moralitate politica!

Nu-mi ramane decat sa dau dreptate lui Sollo.... politica e mama curvelor..... cu precizarea ca " mama" are aci sens de matroana, sefa de bordel si nu neaparat cea care le-a dat nastere bilologic!...Adica curvele se nasc singure...politica doar le creste si le administreaza!
Iar concluzia devine evidenta: in acest caz Romania e " Crucea de Piatra" a Europei!
Vai noua!!!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 08:39 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Ce parere aveti despre manifestatiile masive din tara :?:
Guvernul actual ar trebui sa tina cont de ele :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 09:26 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
APSHD scrie:
Ce parere aveti despre manifestatiile masive din tara :?:
Guvernul actual ar trebui sa tina cont de ele :?:



DA ! Sa tina cont si sa nu mai repete prostiile facute !
Dar cum la noi foamea e mare si se mosteneste din tata in fiu ( vezi parlamentari tati care si-au bagat si fii/ficele in parlament - parca ar fi popi) , asta nu o sa se intample prea repede !

Ghinion !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 09:55 
Neconectat

Membru din: 02 Mar 2012, 09:20
Mesaje: 52
Localitate: Timisoara
APSHD scrie:
Colegi de suferinta de pe malurile Apelor , Baltilor si Lacurilor.
Feceti tot posibilu si iesiti la vot . Trebuie sa alegem un Parlament si un Guvern cu care sa fim mindri .Daca nu votam degeaba mai injuram Parlamentarii si Guvernanti. Iesiti masiv la vot.



Jawohl!
Absolut adevarat si de acord!
Spune-mi care-s aia si io-i votez fara retinere!
Ehrenwort!
Parol, adica!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 11:02 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Dupa Ordonanta lui Dragnea pot sa fur din banii Asociatiei pina la 199.999 lei si nu voi pati nimica .
Deci SUS PSD . :evil:
Duminica m-am simtit mindru ca avem in tara o patura a populatiei care stiu ce vor de la viitor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 11:14 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Ni ma parca au mai ratacit permise pe-colo! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 11:21 
Neconectat
Administratorul site-ului
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:47
Mesaje: 755
Localitate: Moinești...undeva lîngă Bacău...
Mdea....deci daca ma duc la Truia si ii fur 1000 de lei din buzunar este furt !...la APSHD e "delapidare" la limita legii !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Deci JOS PSD !!!!
Si asta in contextul in care ABSOLUT nimeni, din toata clasa asa zis "politica", nu a facut nimic pentru tara asta. Si stiti de ce ??!!....pentru ca nu avem singe in instalatie....
Iliescu este parintele distrugerii Romaniei....si implicit toata sleahta ce a inflorit sub umbra lui (si ulterior), din TOATE patidele politice, mai bine zis din marea structura mafiota.
Ma opresc aici, ca daca spun tot ce gindesc se creeaza tendinta sa ma clasificati un pic "nazist" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

http://pandyfloats.com/site

https://www.facebook.com/pandyfloats

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VOTATI PENTRU PARLAMENT
MesajScris: 06 Feb 2017, 11:35 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Am un membru din familie care sufera in fiecare noapte cind vede ce se intimpla in Tara .
Spune oftind ca : Domnul Presedinte Dragnea i-a marit pensia cu 40 de lei iar acum Golanii astia vor s-al distruga sa nu mai mareasca pensiile.
Nu reusesc sa-i explic ce se intimpla in realitate , este peste inteligenta lui sa inteleaga. Din pacate astai viata , atias oamenii , astias votantii . Sper sa nu ne influenteze viitorul.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.045s | 13 Queries | GZIP : Off ]