Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 13:56

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 09 Mar 2020, 19:55 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Start ! :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 09 Mar 2020, 23:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Avand in vedere ca am aflat numele Campionilor Nationali, as dori sa aflu totusi la ce competitii internationale urmeaza sa participe(campionat mondial in special) si la ce organizatii internationale este afiliata Federatia Romana.
Asta deoarece trebuie sa stim si noi daca aceasta Federatie are recunoastere internationala, adica daca este afiliata FIPS!
Intreb aceste lucruri deoarece multi dintre noi, chiar daca sunt membri cotizanti ai unor cluburi de pescuit care detin CIS si sunt afiliate la Federatie, nu le cunosc si cred ca ar trebui sa le cunoasca.
Alta intrebare ar fi legata de Campionatul National de pescuit la feeder si la stationar din acest an:
cand se va disputa, unde si care sunt conditiile de inscriere, taxa de inscriere, regulament....amanunte de genul acesta. Am tot cautat si nu am gasit nimic online despre aceste subiecte care ma intereseaza in mod direct.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 11:57 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2019, 11:25
Mesaje: 10
alintudose scrie:
Start ! :mrgreen:

De ce participantii la proba individuala de feeder clasic (de exemplu )pot participa la competitiile FRPS doar cu obligativitatea inscrierii lor intr un club, club musai afiliat FRPS?! A doua intrebare: Puteti dezvolta sau explica termenul de pista omoligata? Ce criterii trebuie sa aiba pista y sau x ptr a primi omologare? Intrebarea 3:Cat vor fi cheltuielile unui concurs pe o pista omologata, cu arbitri certificati, cu asistenta medicala, etc. Pista respectiva , daca nu apartine FRPS, va cere mult mai multi bani, speculand banii dati ptr omologare, costurile arbitrilor ( 4 la numar) vor fi mari, la fel pe principiul ca doar ei au dreptul asta. Aici este posibil ca in fiecare sport acesti arbitri sa aibe nevoie de cazare, transport( 3-4 zile). De aceea as dori sa structurati un pic desfasurarea unui eveniment de acest gen. Toate cheltuielile si masurile prevazute de lege ptr desfasurarea unui astfel de concurs vor fi suportate de catre participanti sau Frps isi asuma aceste cheltuieli ?Multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 13:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Voi aveti impresia ca Tudose va poate da raspunsurile astea? El se plictiseste si a vrut sa mai agite spiritele cu federatia. Dar nu are nici o gara cu federatia lui popescu. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 13:24 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Mai aflati noutati , atata timp cat ramane o discutie contradictorie , dar civilizata , poate posta. De unde ati aflat ca , adevarat - momentan - liga de stationar si cea de feeder sunt dizolvate/lichidate sau cum puii mei se numeste ? Aici mai gasim informatii , adevarate sau nu , dar acestea pot fi verificate. Eu nu omologhez piste , nu pregatesc arbitrii , nu scot campioni...Si nu faceti confuzie intre Campinatul privat AGVPS si cel al Federatiei...Sunt doua Marii cu doua palarii...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Cred ca ar fi bine sa fim informati care este organismul care omologheaza pistele de concurs(conform legislatiei) si as fi curios sa vad si eu documentul care atesta omologarea unei piste de concurs in Romania.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 14:06 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2019, 11:25
Mesaje: 10
alintudose scrie:
Mai aflati noutati , atata timp cat ramane o discutie contradictorie , dar civilizata , poate posta. De unde ati aflat ca , adevarat - momentan - liga de stationar si cea de feeder sunt dizolvate/lichidate sau cum puii mei se numeste ? Aici mai gasim informatii , adevarate sau nu , dar acestea pot fi verificate. Eu nu omologhez piste , nu pregatesc arbitrii , nu scot campioni...Si nu faceti confuzie intre Campinatul privat AGVPS si cel al Federatiei...Sunt doua Marii cu doua palarii...

Intrebarile mele au fost adresate strict catre Dl Popescu. Si ma intereseaza partea financiara, structura, etc, pentru a putea compara Mariile si palariile


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 16:09 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
grikrbon19 scrie:
popescu stefan scrie:
pivo scrie:
Si la ce competitii internationale a fost reprezentata Romania de acesti campioni?

Nu au putut pentru că acolo mergeau niște impostori trimiși de AGVPSR. Dar s-a terminat și cu asta.

La care alte concursuri in tara au particiapat acesti Campioni ?! Numiti cativa eu chiar mor de curiozitate.


Uite aici ce zice Ministerul Tineretului si Sportului despre campeonii Federatiei...cica nu exista!!!!sa-au de fapt nu au existat niciodata!!!

https://scontent.ftsr1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E8F1BC7

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 21:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Se pare ca cineva a ramas fara raspunsuri.....pacat, mai ales ca i-a fost dedicat un topic special in care se putea adresa pescarilor. De fapt, in cazul de fata, si tacerea e un raspuns.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POPESCU STEFAN - INFORMATII , DISCUTII
MesajScris: 10 Mar 2020, 22:19 
Neconectat

Membru din: 30 Dec 2016, 22:28
Mesaje: 108
Localitate: Chisineu-Cris, Arad
Se pare ca a pierdut microfonul vorba dumnealui!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 180 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.045s | 15 Queries | GZIP : Off ]