Pescuit Stationar

Acum este 21 Sep 2024, 03:53

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sistemul
MesajScris: 27 Ian 2017, 19:17 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Buna! Vreau sa va cer parerea, cum vedeti sistemul asta fain din Romania cu o gramada de lacuri private in concesiune si aproape toate apale neamenajate distruse. Chiar statul este asa de inapt sau scoate mai multi bani asa? Vi se pare corect sa dati bani pe permis si cind vreti sa prindeti ceva,trebuie sa apelati la lacuri private? Ce parere aveti despre amenajarea si popularea lacurilor private fara cap si fara sa se mentina un echilibru ecologic si despre distrugerea sau popularea speciilor dupa interes?


Ultima oară modificat de agent fish pe 29 Ian 2017, 19:22, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacuri private
MesajScris: 28 Ian 2017, 17:42 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Bun! Chiar nici o parere! Vad pe multi dintre voi, ascunse dupa scaune fratilor! :twisted: :twisted:
Atunci va spun eu parerea prima data!
Statul se spala pe miini scoate bani de la voi si de pe concesionarea apelor, pina ce lacurile private si asociatiile la fel va ard la buzunar! In multe cazuri pescuitul si popularea speciilor se face fara cap si dupa interese,fara sa se tina cont de un echilibru ecologic. :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacuri private si asociatii
MesajScris: 29 Ian 2017, 15:24 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Dar,oare in alte tari cum este posibil,ca totul sa mearga bine? Cu pretul permisului idem ca in ape neamenajate in Romania, pesti peste tot, si realizat fara populari. Platiti bani grei pentru un sistem de pescuit recreativ,care nu functioneaza! :twisted:


Ultima oară modificat de agent fish pe 30 Ian 2017, 11:36, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacuri private si asociatii
MesajScris: 29 Ian 2017, 16:19 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
agent fish scrie:
Sunteti fraieriti,dragi pescari din Romania! :twisted:


Nu stiu care este mai fraierit .
Noi cei care credem ca se poate si la noi in tara si ne batem cu SISTEMU s-au cei care la primul obstacol isi baga coada intre picioare si fug din tara fara sa puna si ei osul la bataie sa schimbe ceva.
In Spania unde ai fugit nu ai sa fii in veci Spaniol . Tot un EMIGRANT anonim vei ramine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacuri private si asociatii
MesajScris: 29 Ian 2017, 16:38 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Da ai dreptate. A fost putin dur si jignitor ce am scris . Nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Scuze. Nu a fost intentia mea. Corectez.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacuri private si asociatii
MesajScris: 29 Ian 2017, 16:51 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Cred ca am dreptul sa-mi scriu parerea. Multi deja sunteti constienti ca este un sistem care nu functioneaza si va zbateti cu SISTEMU, dar sunt multi care inca nu stiu unde este problema. Poate nici eu, doar va scriu parerile mele.
Motivele pentru care am plecat,nu-i treaba ta. Daca vrei vorbim despre pescuit.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistemul
MesajScris: 29 Ian 2017, 20:25 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Chiar nici o parere fratilor? Asta inseamna ca totul este ok, sau ca aveti interese cu sistemul respectiv, sau vi frica sa vorbiti, sau nu va intereseaza?
Singurul care a dat parerea sunt eu? :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistemul
MesajScris: 30 Ian 2017, 07:27 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
agent fish scrie:
Chiar nici o parere fratilor? Asta inseamna ca totul este ok, sau ca aveti interese cu sistemul respectiv, sau vi frica sa vorbiti, sau nu va intereseaza?
Singurul care a dat parerea sunt eu? :shock:


Dar tu unde "pescuiesti" acum ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistemul
MesajScris: 30 Ian 2017, 08:40 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2017, 12:54
Mesaje: 88
Stau in strainatate,dar nu de asta este vorba, ci de sistemul pescuitului recreativ din Romania.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistemul
MesajScris: 30 Ian 2017, 08:53 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
agent fish scrie:
Stau in strainatate,dar nu de asta este vorba, ci de sistemul pescuitului recreativ din Romania.


Si cam cati bani scoti din buzunar ca sa pescuiesti ?
Nu-ti mai bate capul cu sistemul din Romania, ca nu iese nimic, uni tot incearca dar degeaba.

Mai bine postezi pe subiectele tehnice, mai importante decat obrambureala legislative.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.097s | 11 Queries | GZIP : Off ]