Pescuit Stationar

Acum este 29 Iun 2024, 05:05

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 03 Apr 2010, 18:16 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 20:18
Mesaje: 109
Localitate: Alba Iulia
Da cred ca a luat ceva apa la bord Alin.....cand am trecut pe acolo se pregatea sa decoleze :) ...da parca a zis ca s-a prins ceva pe balta ...nu el ..altii :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 03 Apr 2010, 20:17 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Am plecat la Alba Iulia si...m-am schimbat , dupa care m-am intors!!! Cea mai mare greseala... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Am prins pana la urma 3 carasi , spre kil bucata... si atat... Langa mine , intr-o zona cu cea mai adanca apa din lac , s-a prins. A fost una din cele mai negre partide de pescuit din ultimele decenii !!! :lol: :lol: :lol: Asa o ...uie doar Petrisor a mai luat acum , la Cupa Sensas... Si el , daca pleca dupa prima mansa , era muuult mai castigat... Eu , ud si zgribulit , daca plecam si nu ma mai intorceam , eram MAREEE !!! Dar m-am intors... :( :( :( :( :( :(
Asta a fost... :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 03 Apr 2010, 20:19 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 20:18
Mesaje: 109
Localitate: Alba Iulia
Asta pe unde este ....zona cu apa adanca?? pe la mijloc si mai aproape de mal unde au decolmatat??


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 03 Apr 2010, 20:22 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
radu_t scrie:
Asta pe unde este ....zona cu apa adanca?? pe la mijloc si mai aproape de mal unde au decolmatat??

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Cauta si tu , nu sta la soare... :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 03 Apr 2010, 22:19 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
alintudose scrie:
Am plecat la Alba Iulia si...m-am schimbat , dupa care m-am intors!!! Cea mai mare greseala... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Am prins pana la urma 3 carasi , spre kil bucata... si atat... Langa mine , intr-o zona cu cea mai adanca apa din lac , s-a prins. A fost una din cele mai negre partide de pescuit din ultimele decenii !!! :lol: :lol: :lol: Asa o ...uie doar Petrisor a mai luat acum , la Cupa Sensas... Si el , daca pleca dupa prima mansa , era muuult mai castigat... Eu , ud si zgribulit , daca plecam si nu ma mai intorceam , eram MAREEE !!! Dar m-am intors... :( :( :( :( :( :(
Asta a fost... :mrgreen:



deci un pic de teapa pana la urma.......crapii o fi iesit la pascut cu oile acelea care te behaieeee toata ziua in jurul lacului.

dupa cum mi-am dat eu seama nici nu a contat nada, ci doar locul mai mult sau mai putin noroocs unde ai picat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 04 Apr 2010, 18:33 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
Daia este o balta cu ceva peste (nu foarte mult pentru ca Bedreaga stie el ce face ca doar e o afacere foarte foarte profitabila pentru el pentru ca majoritatea dupa cum am mai spus prind putin sau chiar nimic si el si paznici vin cu comentari ca peste e foarte mult parerea mea ca nu este foarte mult) iar pesti mai ales primavara umbla in bancuri si pe niste trasee cunoscute numai de iei si de uni pescari si am uitat pardon si de paznici care pot oferi informatii bune dar nu la toata lumea,adica ceva de genu : vezi ca azi sa prins la gunoaie si la spalp, ieri sa prins pe dig si asa mai departe deci intradevar sunt cateva locuri in care se prinde bine si daca nimeresi (sau sti care sunt acele locuri prinzi si peste ) intradevar conteaza foarte putin nada mai mult stilul de pescuit, cat despre taxa parerea mea ca este putin cam mare la ce conditi ofera si la ce reguli mai ales ar trebui si domnul Bedreaga sa i-a exemplul celor din sudul tari cu balti populate taxa de 50 ron si ai voie sa reti 7 sau la unele 10 kg de peste si sunt balti mari nu de 6 si 4 ha ca si la Daia unde ca sa prinzi un loc bun trebuie sa mergi la 2 noaptea, aceasta e parerea mea :?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 06 Apr 2010, 18:52 
Daia este o balta cu ceva peste (nu foarte mult pentru ca Bedreaga stie el ce face ca doar e o afacere foarte foarte profitabila pentru el pentru ca majoritatea dupa cum am mai spus prind putin sau chiar nimic si el si paznici vin cu comentari ca peste e foarte mult parerea mea ca nu este foarte mult) iar pesti mai ales primavara umbla in bancuri si pe niste trasee cunoscute numai de iei si de uni pescari si am uitat pardon si de paznici care pot oferi informatii bune dar nu la toata lumea,adica ceva de genu : vezi ca azi sa prins la gunoaie si la spalp, ieri sa prins pe dig si asa mai departe deci intradevar sunt cateva locuri in care se prinde bine si daca nimeresi (sau sti care sunt acele locuri prinzi si peste ) intradevar conteaza foarte putin nada mai mult stilul de pescuit, cat despre taxa parerea mea ca este putin cam mare la ce conditi ofera si la ce reguli mai ales ar trebui si domnul Bedreaga sa i-a exemplul celor din sudul tari cu balti populate taxa de 50 ron si ai voie sa reti 7 sau la unele 10 kg de peste si sunt balti mari nu de 6 si 4 ha ca si la Daia unde ca sa prinzi un loc bun trebuie sa mergi la 2 noaptea, aceasta e parerea mea Ai perfecta dreptate Mihai, am fost luni la Daia si din cel putin 80 de nebuni care eram pe lac au prins doar pe partea cu dealu 3 bucati si 1 pe partea cu drumu asta cel putin cit am stat eu. Am pescuit in coada lacului si nu am avut nici macar o trasatura, dezamagire totala pesti si dupa parerea mea sint destui de putin in balta,si intradevar nu a contat nada cei care au prins au avut sansa sa fie pe un loc mai bun doar atit.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 08 Apr 2010, 12:28 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
mai are cineva ceva informatii de saptamana asta????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 09 Apr 2010, 15:21 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
iacob scrie:
mai are cineva ceva informatii de saptamana asta????



asa de bine merge treaba la Daia de nu mai are nimeni habar de ce se intampla acolo.?????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se deschide DAIA !!!
MesajScris: 09 Apr 2010, 15:43 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 20:18
Mesaje: 109
Localitate: Alba Iulia
Din cate mi-a zis cineva azi a fost activita-te pe Daia....cica s-a prins ... si nu doar cate o bucata de 1 cica au fost si care au luat 7 8 buc.de 1 ....duminica m-as duce si eu...sa vedem ce zice vremea


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.058s | 10 Queries | GZIP : Off ]