Pescuit Stationar

Acum este 17 Iun 2024, 06:00

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 08 Dec 2009, 17:48 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2009, 17:39
Mesaje: 1
Mihai Constantin scrie:
da asa este zamfi Tarnava e ff aglomerata vin aici de peste tot Sibiu, Medias,Hunedoara, Alba,Aiud, Cluj, si de prins ...nu toate locurile sunt bune intredevar sunt citeva bune dar nu merita sa mergi scobari sunt mici, si ca sa prinzi loc trebuie sa mergi de cu noapte si in plus sunt citeva trupe din medias care dau cu ancora legata mai jos de cirlig si prind mai mult agatati de afara AVIZ persoanelor abilitate POLITIE, ANPA, si AJVPS daca mai exista
pentru blajeni.
invatati draq. sa pescuiti odata si nu mai mintiti poporul. am vazut cu ochi mei cum se pescuieste la BLAJ. INTRADEVA si sibieni si albaiuleni pescari ce stiu sa pescuiasca cu fire subtiri de 0,06-0,08 cu miez de paine si cu nada buna. si voi , va uitati ca la extraterestri ca nu ati mai vazut fire subtiri , la voi 0,14 e limita . nu mai mintiti . invatati sa pescuiti .nu da nimeni cu carlige triple sa fie clar.. SI FACETIVA SI UN MAGAZIN IN BLAJ SA MAI VADA SI OMUL DE RAND SCULE DE PESCUIT
VOICU ANDREI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 08 Dec 2009, 18:10 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Ha,Ha,Ha,Ha, :lol: :lol: :lol: Uite... Mihai ...aici un caz concret de EXTRATERESTRU,si tu zicea-i ca nu exista :lol: :lol: :lol:
D-nu,Andrei V ,am vazut cu ochii mei acum 1-2 ani pe Tarnava, din sus de podul de la Mihalt,mai tineti minte cand se prindea in draci ,scobarei, acolo!!,chiar si pe unii de pe acest forum cum pescuiau cu triple... :oops: :oops: :oops: .Deci fenomenul EXISTA :!: :!: :!: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 08 Dec 2009, 19:40 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
Domnu Voicu zice ca nu se da cu tripla ca poate si el da :D :D :D :D :D
iar cand pescuiam eu cu paine trandafir si cu 0.08 la podu de fier poate tu nici nu stiai cei aia..... toti credeau ca dau cu guma de mestecat , si am prins scobari de tu nici nu visez...

Deci cum zice Tica fenomenu exista .. :mrgreen: :mrgreen: :twisted: .dar din pacate nu putem face nimic :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 09 Dec 2009, 12:20 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
andrei voicu scrie:
Mihai Constantin scrie:
da asa este zamfi Tarnava e ff aglomerata vin aici de peste tot Sibiu, Medias,Hunedoara, Alba,Aiud, Cluj, si de prins ...nu toate locurile sunt bune intredevar sunt citeva bune dar nu merita sa mergi scobari sunt mici, si ca sa prinzi loc trebuie sa mergi de cu noapte si in plus sunt citeva trupe din medias care dau cu ancora legata mai jos de cirlig si prind mai mult agatati de afara AVIZ persoanelor abilitate POLITIE, ANPA, si AJVPS daca mai exista
pentru blajeni.
invatati draq. sa pescuiti odata si nu mai mintiti poporul. am vazut cu ochi mei cum se pescuieste la BLAJ. INTRADEVA si sibieni si albaiuleni pescari ce stiu sa pescuiasca cu fire subtiri de 0,06-0,08 cu miez de paine si cu nada buna. si voi , va uitati ca la extraterestri ca nu ati mai vazut fire subtiri , la voi 0,14 e limita . nu mai mintiti . invatati sa pescuiti .nu da nimeni cu carlige triple sa fie clar.. SI FACETIVA SI UN MAGAZIN IN BLAJ SA MAI VADA SI OMUL DE RAND SCULE DE PESCUIT
VOICU ANDREI


Ca mai trebuie sa invatam sa pescuim e adevarat, dar cred ca pe acest forum putini sunt profesori cu adevrat si au si rezultate in spate cu care sa se laude.
Urmaresc si eu clasamentele de la concursuri din ultimi ani, dar nu am vazut nicaieri numele tau pe pozitii fruntase, deci mai vorbim cand prinzi un podium ca sa poti da lectii.

Pescuitul la stationar cu ancora sub carlig se practica la noi pe Tarnave si i-a amploare, dar va trebui luate masuri cumva.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:05 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
chiar asa cine-i Andrei Voicu de da el lectii de pescuit.... :?: :?: :?: oare cate concursuri o fi castigat :D :D :D :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:12 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
oricum baieti sunt si in Blaj pescari buni care prind peste mult mai mult decat uni de pe acest forum dar nu prea zic unde prind asa ca cei care nu stiu sa nu vorbeasca :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 09 Dec 2009, 22:02 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Mihai Constantin scrie:
chiar asa cine-i Andrei Voicu ......


Bine , bine , da' cine-i Tepusa ala din Turda???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 10 Dec 2009, 12:10 
Neconectat

Membru din: 30 Oct 2009, 18:10
Mesaje: 44
in zona arad se mai prinde ceva


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 10 Dec 2009, 12:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Dec 2009, 19:24
Mesaje: 213
Localitate: Aiud
Mihai Constantin scrie:
oricum baieti sunt si in Blaj pescari buni care prind peste mult mai mult decat uni de pe acest forum dar nu prea zic unde prind asa ca cei care nu stiu sa nu vorbeasca :)

Corect.Am intalnit sambata trecuta unul dintre ei.Om mai in varsta, pescar format,umblat din Delta-n Carpati 8-) A pescuit langa mine si a prins .E drept ca a fost mirat ca eu prind cu viermi ,dar dupa ce a dat si el si a prins...S-a lamurit cand i-am lasat niste nada la plecare :lol: Oricum un pescar corect, sociabil.Ce nu mi-a placut :era o punga (printre altele!) ,fosta de nada, aruncata pe jos pe care omul a reclamat-o !In sensul ca "E a mea de ieri" :evil: Pacat!Mi-a fost rusine sa-l atentionez deoarece era mai in varsta... :oops: Si nu-mi place sa dau cu bolo la scobar!Ceea ce facea el si cam toti pescarii din zona(Blaj,Medias, Alba).Optiunea mea este varga (tunul) atunci cand terenul imi permite.Pa!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Scobar , morunas pe Mures
MesajScris: 10 Dec 2009, 20:04 
Neconectat

Membru din: 07 Noi 2009, 07:48
Mesaje: 42
zamfi scrie:
Mihai Constantin scrie:
oricum baieti sunt si in Blaj pescari buni care prind peste mult mai mult decat uni de pe acest forum dar nu prea zic unde prind asa ca cei care nu stiu sa nu vorbeasca :)

Corect.Am intalnit sambata trecuta unul dintre ei.Om mai in varsta, pescar format,umblat din Delta-n Carpati 8-) A pescuit langa mine si a prins .E drept ca a fost mirat ca eu prind cu viermi ,dar dupa ce a dat si el si a prins...S-a lamurit cand i-am lasat niste nada la plecare :lol: Oricum un pescar corect, sociabil.Ce nu mi-a placut :era o punga (printre altele!) ,fosta de nada, aruncata pe jos pe care omul a reclamat-o !In sensul ca "E a mea de ieri" :evil: Pacat!Mi-a fost rusine sa-l atentionez deoarece era mai in varsta... :oops: Si nu-mi place sa dau cu bolo la scobar!Ceea ce facea el si cam toti pescarii din zona(Blaj,Medias, Alba).Optiunea mea este varga (tunul) atunci cand terenul imi permite.Pa!


ce nada ai folosit?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.073s | 11 Queries | GZIP : Off ]