Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 13:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 10:24 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 17:27
Mesaje: 334
Foarte frumoasa pista de la Mures!
Cred ca piste similare mai sunt in romania :!: :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 10:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Încă două poze, făcute în data de 21 iunie 2010. Menționez că găleata este una Sensas de 15 l, capacul fiind al găleții. Peștii au fost eliberați.

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:09 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
hoglet scrie:
intr-adevar, tudore, exista! totusi cand i-am sugerat lui gigi sa tina cupa trabucco pe olt (sun km intregi intre bv si sb unde cu siguranta s-ar putea da startul unui nou inceput) mi-a replicat ca n-ar veni nimeni, concurentii vor sa-ndese-n juvelnice tone de crapi fatalai, sa se distreze...
concluzie proprie si personala: nereusitele echipei se datoreaza tocmai faptului ca noi (voi) n-e duelam pe carpodroame si nu pe locatii naturale unde e cu totul o alta poveste...
ganduri bune!


ia uitate hamstere cate mondiale din ultimii 5 ani au fost cu crap si apoi mai povestim? ;)
ps1. sa nu se inteleaga ca nu ma intereseaza concursurile pe rau, dar e un neadevar din partea majoritatii ca, concursurile de crap nu ajuta si prostesc pescarii. Romanii nu stiu sa prinda pestii mari. Punct.
ps2. si tu si RaduDan o cam aiuriti cu crapu, parerea mea
ps3. raspunde-mi te rog la intrebarea initiala.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:15 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
cu tot respectul da' una e sa prizi acel crap pe doripesco si alta e sa-l tragi din curent!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:18 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Cu tot respectu, omu din africa si australia are cam aceleasi obiceiuri privind mancarea, adica stilul de hranit e aceleasi difera meniul ;)
Cat despre trasul de pesti e acelasi doar ca dureaza mai mult ;)
Acum raspunde-mi la intrebare, te rog :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:22 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
iti voi raspunde cu o intrebare: cati dintre concurentii care participa la openurile desfasurate pe carpodroame s-ar fi descurcat pe Madunice cum a facut-o Varghics? sunt sigur ca n-ar fi avut nicio ciupitura!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:25 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Iti voi raspunde tot cu o intrebare. Cati s-au descurcat la Spinadesco, spania,italia in Africa de sud la femei......unde s-a prins si crap?
da raspunde-mi te rog la intrebarea mea, nu cu o intrbare ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:34 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
andrei, vrei numaidecat sa evidentiezi cunostintele tale in domeniu in detrimentul meu? se prea poate, din cat i-mi sugerezi tu ca ar fi, ca toate pistele pe care s-au desfasurat mondiale tin si crapi. nu stiu de ce faci atata pledoarie pentru crap?! din cate stiu eu peste mare poate fi si platica, mreana, vaduvita...
sau ce, s-au tras din apa la mondiale dihanii de crapi care aveau 8 kg?
mai tre' sa raspund la ceva? as vrea sa merg cu mama viitoarei noastre fetite sa vedem bradul din piata sfatului...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 15:39 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
du-te hamstere linistit.
Dar, doar pentru fa o proportie intre pistele cu crap si curgatoare. oricum cine merge la mondiale trebuie sa stie de toate, inclusiv oblete(nu e cazul meu si a tau ;), de mers la mondiale )


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 12 Dec 2010, 16:50 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
Andrei ... la noi concurs de crap inseamna balta suprapopulata. la mondiale concurs de pescuit unde intra si crapul inseamna o locatie cu curent , apa destul de adanca , standuri cu semnul intrebarii de unde mai bine extragi oblet pt ca nu intra peste mare ...nu-i tot una si tu stii bine . daca vrei sa faci o evaluare sau o statistica sau o ce vrei tu atunci imparte in piste salbatice si amenajari . primul lucru constatat v-a fi ca participantii la cupele tinute pe amenajari o cam iau in freza pe ape salbatice . sunt si exceptii care de obicei se invart in cercul a 6-7 oameni . in ultimii ani nici un concurs mai imbracat sau macar mediatizat nu a fost tinut pe o apa curgatoare cu 2 m adancime si un torpedo de 25 gr macar . cine face fata .

sunt generalitati nu exemple concrete. in primul rand noi nu avem locatii pe ape salbatice care sa se preteze la un concurs . asta din pct vostru de vedere al celor care participati. in general se cauta piste usoare care nu pun mari probleme. si asta an de an. acum imi vine in minte conditiile de care povesteau nutzu si petrisor cu apa de vedeai la 2 m fundul canalului si erai fericit cu obleti.
la noi exista un lant al slabiciunilor ...
daca...agvps ar avea bani de mondiale sa nu fiti nevoiti sa cautati voi sponsori....
daca ...acolo ar exista o mana de fier care sa stie sa impuna o disciplina .
daca ...oamenii vor intelege ca pescar bun nu inseamna neaparat o cantitate mare .
pun daca pana maine. s-ar rezolva multe .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.072s | 11 Queries | GZIP : Off ]