Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 06:20

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 16:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Pe mine, domnule Tica, taiati-ma de pe orice lista, cuvantul si parerea mea nu conteaza, doar sunt pe dinafara, din afara...sau de unde si cum oi fi. Conteaza doar parerile unora, altora. celorlalti...

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 16:38 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
intreb eu atunci
ce e asa rau in sistemul asta ?????
era mai bine acum 4-5 ani cand in fiecare ani incepeai de la oras(bine sunt multi care si acum asa incep anul)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 16:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
eu unu ma abtin ,dar daca tot vreti sa antrenati/selectati viitorii reprezentanti la mondiale tineti ori finala A (in caz ca ce tine tot ca pana acum ) ori ultimele 2 etape pe ape care sa fie cat mai apropiate de lacul pe care se tin mondialele :? :? :? :? si cei mai buni acolo sa ne reprezinte :oops: :oops: :oops: o sugestie o parere nu strica ;)

zsolty sti care e problema : la agvps nu ai parte de nici un premiu pana in finala (unde si ala care e vai mama lui ) si nici nu prinzi prea mult peste asta e motivul pt care se vrea schimbarea (parerea mea )

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:03 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Findca se poate intampla ca la slatina cand unii "norocosi" au tras cele mai proaste standuri o data sau de doua ori :lol: . Oare Benzar si Orosz au uitat sa pescuiasca? Si daca au dat chics o data salut titlu pt ei. Se poate intampla ca locatie sa fie proasta cum e cazul nostru cu Daia, unde Lupei (nu a tras bine la sorti si acolo e de noroc 90%; alta balta nu avem in Alba) a trecut de judet doar fiindca s-a retras unu si acum a ramas in A; Tinerete a ajuns in finala B , dupa fiasco de la Daia, doar fiindca s-au retras divizionari si apoi a ajuns campion si exemplele pot continua.
Cei mai buni si completi pescari din tara se vor alege doar dupa un asemenea sistem, cand se va pescui 2 manse la caras sau platica sau oblete(Varsolt), 2 manse la crap(Doripesco), .... Sarulesti...s-ar parea Slatina(alta pista).... Sibiu- daca reuseste Logitax sa-si realizeze proiectul...Ciuslea(spun razesii :D )....Medgedia.... Una e sa se aleaga campionul dupa 8 manse pe ape diferite si alta dupa 3 pe aceeasi apa. E parerea mea si tin sa mentionez ca locul meu e cel mult in B in momentul de fata si nu am absolut nici un interes sau castig in urma sistemului propus.
Acum raspunde tu la intrebarea si te rog sa nu-mi raspunzi tot cu o intrebare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:08 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
greere scrie:
eu unu ma abtin ,dar daca tot vreti sa antrenati/selectati viitorii reprezentanti la mondiale tineti ori finala A (in caz ca ce tine tot ca pana acum ) ori ultimele 2 etape pe ape care sa fie cat mai apropiate de lacul pe care se tin mondialele :? :? :? :? si cei mai buni acolo sa ne reprezinte :oops: :oops: :oops: o sugestie o parere nu strica ;)

zsolty sti care e problema : la agvps nu ai parte de nici un premiu pana in finala (unde si ala care e vai mama lui ) si nici nu prinzi prea mult peste asta e motivul pt care se vrea schimbarea (parerea mea )

Nu e greere motivu' ala. Ca lumea oricum ar merge la finale. Si in plus nici o apa nu seamana cu alta zic eu mai ales daca se afla la distante asa mari cu clima diferita etc..... in plus toti banii care ar fi economisiti cu ocazia desfintarii finalei A ar putea fi atribuiti celor care merg la Mondiale.
E vorba sa se aleaga cei mai buni si completi pescari din tara.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:44 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
desi nu sunt in div a sau b, (inca, sper :D) imi permit sa afirm ca ar trebui un numar de 6 concursuri,cumva cautat sa fie pe specii predominante(1 crap doripesco, doar unul ;) ,platica la sarulesti, un medgidia, slatina, horgesti(vedeti mondialele de la anul ;) si un ciuslea, vrancea asa um spun razesii :) )...

mi s-a demonsttrat ca nu e f importanta cantitatea de peste prinsa atata timp cat conditiile sunt cat de cat egale prin prisma sectorizarii binenteles...asa ca se poate...cu taxa rezonabila se pot strange si ceva banutzi pt baietzii ce ne vor reprezenta la mondiale...si daca mai exista si doamne ajuta vreun sponsor :roll: ...ar fi ceva, nuh?

P.S:daca bat campi, imi cer scuze, este doar parerea mea ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
ticairlandezu scrie:
ATENTIE!!!! PORUMBELLL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Bogdan

- prezenta obligatorie la minim 4 etape
- se iau in considerare(pentru cei care participa la toate 6 etapele)doar cele mai bune 5 etape

Adica...Maty vine doar la cele 4 obligatorii si le castiga pe toate deci acumuleaza( 4 x 30) 120 puncte...iar Tepuse vine la toate 6 din care la 5 ia locul 5 (5 x 25) si acumuleaza 125 puncte ...deci cine e mai bun pescar....Teuseee!!!!...are mai multe puncte ...nu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

TRAIASCA LIBERTATEA DE EXPRIMARE!!!!!



DA TICA.....este corect ce ai inteles
Tepusa s-a preocupat mai mult ,a cheltuit mai mult,si-a dorit mai mult etc etc
daca Maty se multumeste cu pct castigate in 4 manse si ii ajung pt ca anul viitor sa aibe prioritate la inscrieri in noul an competitional ..ASTA E...daca vrea sa mai castige un titlu de campion ,o sa faca un efort sa mai vina la un concurs, doua ,sa mai puna ceva pct la zestre si adio TEPUSA

acum pistele propuse si sponsorii de etapa
1 Horgesti-cupa Olympus...s-a vorbit cu Lozinca ..v-a face eforturi iarna asta pt o pista egala de 60 de standuri echilibrate
2 Doripesco-cupa Trabucco.....asteptam confirmarea de la dl Moroiu...pista are 60 de standuri echilibrate
3 Varsoltz-cupa Profimix...asteptam confirmarea de la Energo ...pista are 60 de standuri echilibrate
4 ..........-cupa Senssas....asteptam confirmarea de la Energo...interesant ar fi o etapa pe Dunare in curent puternic
5 Slatina sau Focsani de ce nu Sibiu....asteptam sponsor pe masura
6 Medgidia....cu sau fara sponsor ...are 60 de standuri echilibrate ...etapa finala, unde se v-a stabili podiumul final

atentie,toate etapele vor fi sub egida AGVPS si supuse regulilor CIPS,doua manse in doua zile ,pescuit liber fara manse tematice
vrem nu vrem ,tot AGVPS-ul decerneaza oficial titlul de campion national si ne reprezinta in organizatiile internationale de profil
pana se v-a face acea Federatie reprezentativa pt pescarii de competitie mai trebuie sa curga ceva apa pe rauri

Etapele vor fi cu taxa de inscriere ,dupa cum v-a fi anuntata de organizatori (a se citi sponsori)...premiile de etapa tot dupa cum vor anunta organizatorii,arbitrajul,asigurat de organizatori si super vizat de o persoana delegata de AGVPS

ar fi frumos ca toti sponsorii sa puna mana de la mana si sa premieze si etapa finala

PAREREA MEA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
rubex scrie:
desi nu sunt in div a sau b, (inca, sper :D) imi permit sa afirm ca ar trebui un numar de 6 concursuri,cumva cautat sa fie pe specii predominante(1 crap doripesco, doar unul ;) ,platica la sarulesti, un medgidia, slatina, horgesti(vedeti mondialele de la anul ;) si un ciuslea, vrancea asa um spun razesii :) )...

mi s-a demonsttrat ca nu e f importanta cantitatea de peste prinsa atata timp cat conditiile sunt cat de cat egale prin prisma sectorizarii binenteles...asa ca se poate...cu taxa rezonabila se pot strange si ceva banutzi pt baietzii ce ne vor reprezenta la mondiale...si daca mai exista si doamne ajuta vreun sponsor :roll: ...ar fi ceva, nuh?

P.S:daca bat campi, imi cer scuze, este doar parerea mea ;)


6 concursuri sunt prea multe pt posibilitatile noastre (ale romanilor) dar cateva axate pe balti lacuri rauri care sa fie cat mai apropiate cu pista pe care o sa se tina mondialele sar putea gasi

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 17:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
bogdanpesc scrie:
ticairlandezu scrie:
ATENTIE!!!! PORUMBELLL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Bogdan

- prezenta obligatorie la minim 4 etape
- se iau in considerare(pentru cei care participa la toate 6 etapele)doar cele mai bune 5 etape

Adica...Maty vine doar la cele 4 obligatorii si le castiga pe toate deci acumuleaza( 4 x 30) 120 puncte...iar Tepuse vine la toate 6 din care la 5 ia locul 5 (5 x 25) si acumuleaza 125 puncte ...deci cine e mai bun pescar....Teuseee!!!!...are mai multe puncte ...nu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

TRAIASCA LIBERTATEA DE EXPRIMARE!!!!!



DA TICA.....este corect ce ai inteles
Tepusa s-a preocupat mai mult ,a cheltuit mai mult,si-a dorit mai mult etc etc
daca Maty se multumeste cu pct castigate in 4 manse si ii ajung pt ca anul viitor sa aibe prioritate la inscrieri in noul an competitional ..ASTA E...daca vrea sa mai castige un titlu de campion ,o sa faca un efort sa mai vina la un concurs, doua ,sa mai puna ceva pct la zestre si adio TEPUSA

acum pistele propuse si sponsorii de etapa
1 Horgesti-cupa Olympus...s-a vorbit cu Lozinca ..v-a face eforturi iarna asta pt o pista egala de 60 de standuri echilibrate
2 Dorimpesco-cupa Trabucco.....asteptam confirmarea de la dl Moroiu...pista are 60 de standuri echilibrate
3 Varsoltz-cupa Profimix...asteptam confirmarea de la Energo ...pista are 60 de standuri echilibrate
4 ..........-cupa Senssas....asteptam confirmarea de la Energo...interesant ar fi o etapa pe Dunare in curent puternic
5 Slatina sau Focsani de ce nu Sibiu....asteptam sponsor pe masura
6 Medgidia....cu sau fara sponsor ...are 60 de standuri echilibrate ...etapa finala, unde se v-a stabili podiumul final

atentie,toate etapele vor fi sub egida AGVPS si supuse regulilor CIPS,doua manse in doua zile ,pescuit liber fara manse tematice
vrem nu vrem ,tot AGVPS-ul decerneaza oficial titlul de campion national si ne reprezinta in organizatiile internationale de profil
pana se v-a face acea Federatie reprezentativa pt pescarii de competitie mai trebuie sa curga ceva apa pe rauri

Etapele vor fi cu taxa de inscriere ,dupa cum v-a fi anuntata de organizatori (a se citi sponsori)...premiile de etapa tot dupa cum vor anunta organizatorii,arbitrajul,asigurat de organizatori si super vizat de o persoana delegata de AGVPS

ar fi frumos ca toti sponsorii sa puna mana de la mana si sa premieze si etapa finala

PAREREA MEA



bogdane eu te intreb simplu pt toti cei care nu sunt in A si B :Cum pot sa ajung in circuitul asta ? toti spun ca se joaca meciul acolo acolo si acolo dar nimeni nu spune cum pot sa intru in joc :oops: :roll: pt ca tre sa ai un sistem de calificari altfel o sa concureze aceasi divizionari A si B MEREU

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 18:03 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Iti raspund eu

Va fi o perioada in care se vor inscrie divizionarii, apoi se va inscrie cine doreste. La sfarsitul anului,vor ramane in divizie primii 30 care vor avea prioritate la inscriere in anul urmator


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.100s | 11 Queries | GZIP : Off ]