Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 22:43

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 07:10 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Pentru cei care au fost prea pesimisti ! Pentru cei care nu au crezut in proiectul Sacel 4

Si mai ales pentru cei care au ramas alaturi de noi si nu au incetat sa creada in proiectul SACEL 4 !

Ieri, orele 14,30 au intrat utilajele in actiune. S-a inaintat pe o lungime de 80 de m de mal & dig. Adincime corespunzatoare la 0 la 10-12 m, dig/drum cu latime de 10-14 m la coronament.

Cine vine sa vada ? Invit in mod special ped care care spuneau:

cu speranta ca se vor termina lucrarile neincepute inca la Sacel... Exista varianta de a schimba locatia , functie de evolutia lucrurilor...

S-a dovedit ca "nerabdarea" celor citati, a fost complet nefondata si cam pripita! Si rog pe toti cei care fac afirmatii "publice" legate de activitatea angajata pe banii altuia, sa fie cel putin politicosi si sa treaca pe la noi. Sa facem o poza impreuna, acolo pe front, unde se lucreaza, acolo unde vom pescui in martie 2010, asa cum am promis ! Si daca nu ne place o balta in lucru, atunci, aveti putina rabdare si va invit peste 2 saptamini, sa fiti de fata la popularea cu pestele promis !

Va astept, pe toti, inscrisi si neinscrisi la cupe,

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 08:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
logitax scrie:
Pentru cei care au fost prea pesimisti ! Pentru cei care nu au crezut in proiectul Sacel 4

Si mai ales pentru cei care au ramas alaturi de noi si nu au incetat sa creada in proiectul SACEL 4 !

Ieri, orele 14,30 au intrat utilajele in actiune. S-a inaintat pe o lungime de 80 de m de mal & dig. Adincime corespunzatoare la 0 la 10-12 m, dig/drum cu latime de 10-14 m la coronament.

Cine vine sa vada ? Invit in mod special ped care care spuneau:

cu speranta ca se vor termina lucrarile neincepute inca la Sacel... Exista varianta de a schimba locatia , functie de evolutia lucrurilor...

S-a dovedit ca "nerabdarea" celor citati, a fost complet nefondata si cam pripita! Si rog pe toti cei care fac afirmatii "publice" legate de activitatea angajata pe banii altuia, sa fie cel putin politicosi si sa treaca pe la noi. Sa facem o poza impreuna, acolo pe front, unde se lucreaza, acolo unde vom pescui in martie 2010, asa cum am promis ! Si daca nu ne place o balta in lucru, atunci, aveti putina rabdare si va invit peste 2 saptamini, sa fiti de fata la popularea cu pestele promis !

Va astept, pe toti, inscrisi si neinscrisi la cupe,

Michel D., adm.balti.


cred ca era suficient sa spune-ti ca ati inceput lucrarile,ironiile nu-si au locul din partea dumneavoastra,deocamdata avem nevoie unii de altii,ati vb in citatul de mai sus cu prea multa ura.....noi am promis concursuri la dumneavoastra.....iar dumneavoastra ati promis balta ....si dati-mi voie sa-i dau dreptate lui dobitocul de tudose care era nemultumit din cauza lucrarilor neincepute.....crede-ti ca de bucurie a vb asa cu dumneavoastra?
sau mai de graba ca dorea cu adevarat sa faca ceva?luati partea buna din toata cacialmaua asta va rog....
respect Adi Petrisor.


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 24 Feb 2010, 08:22, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 08:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
POZE !! POZE !! POZE !! POZE!!
CA PE EARTH (google earth) NU VAD MARE LUCRU :cry: :cry: :cry: :cry:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 08:31 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Nu cred ca sunt omul care poarta ura fata de cineva, nici daca ma"calca". Impresia ca am citat cu rautate, nu cred ca-si are locul. Daca "am sifonat" pe careva, scuze !

Dar sa nu uitam un lucru marunt: atunci cind facem o afirmatie, de orice natura ar fi ea, si vizeaza pe cel care trebuie sa puna umarul, este cam "ieftin" sa nu-i acordam sansa sa arate ce poate, macar tinind cont de faptul ca evident se vede, de la distanta,(daca dorim bineinteles...) ca este bine intentionat !

Discutie incheiata !

Voi incerca, pentru cei care se afla la distanta si se pot deplasa mai greu pina la SACEL, sa postez ceva imagini, cit mai edificatoare. Punctam pe realitati si fapte si nu pe vorbe in vint, nu !?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
logitax scrie:
Nu cred ca sunt omul care poarta ura fata de cineva, nici daca ma"calca". Impresia ca am citat cu rautate, nu cred ca-si are locul. Daca "am sifonat" pe careva, scuze !

Dar sa nu uitam un lucru marunt: atunci cind facem o afirmatie, de orice natura ar fi ea, si vizeaza pe cel care trebuie sa puna umarul, este cam "ieftin" sa nu-i acordam sansa sa arate ce poate, macar tinind cont de faptul ca evident se vede, de la distanta,(daca dorim bineinteles...) ca este bine intentionat !

Discutie incheiata !

Voi incerca, pentru cei care se afla la distanta si se pot deplasa mai greu pina la SACEL, sa postez ceva imagini, cit mai edificatoare. Punctam pe realitati si fapte si nu pe vorbe in vint, nu !?


spor la treaba...fa si un gratar ca mie-mi plac micii :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 08:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
logitax am o singura intrebare : care din urmatoarele este lacul dvs ?
Imagine

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: LACURILE DE LA SACEL
MesajScris: 24 Feb 2010, 09:15 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
D-le Greere,

Raspunsul nostru: toate !

Ferma piscicola SACEL, are in proprietate 8 lacuri, 4 elestee si 4 bazine de reproductie. total suprafata teren peste 300 ha din care 234 luciu de apa.

pentru imagini ceva mai actuale, rugam accesati: www.pescarsibiu.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 10:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
ok multumesc :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 12:34 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Buna ziua baieti!

Personal , salut inceperea lucrarilor la prima pista special facuta pentru pescuitul stationar in Roamania!

Prieteni pescari , eu stiu ca pe noi pescarii ne caracterizeaza - rabdarea - si calmul, de aceea haideti sa fim rabdatori si sa avem incredere in domnul Dalacu si vom vedea ce iese ! Sunt convinsa ca v-a fi OK !!!

Ne intalnim la deschiderea festiva din 10-11 aprilie pe Sacel 4 ! Petrisor nu uita ce te-am rugat !


Domnul Dalacu spor la treaba , noi apreciem efortul financiar pe care-l faceti , vom face si noi efortul de a fi mai buni ( rabdatori )!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA DEMARAREA LUCRARILOR
MesajScris: 24 Feb 2010, 12:58 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
In atasament citeva fotografii din prima zi de lucru.

Daca sunt observatii critice, rog acum, sa putem modifica in timp util.


Fişiere ataşate:
Comentariu fişier: adancime de minim 1,5 m
P1040492.JPG
P1040492.JPG [ 178.37 KiB | Vizualizat de 11129 ori ]
Comentariu fişier: latime drum acces de minim 10 m
P1040489.JPG
P1040489.JPG [ 177.55 KiB | Vizualizat de 11129 ori ]
Comentariu fişier: filtrele de motorina s-au infundat.calitatea motorinei .......
P1040484.JPG
P1040484.JPG [ 180.46 KiB | Vizualizat de 11129 ori ]
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.080s | 15 Queries | GZIP : Off ]