Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 23:32

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 22 Noi 2012, 08:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
RaduDan scrie:
Pescuitul la feeder este doar o alta metoda de pescuit, cum spunea Adi Mihut. Nu este mai prejos sau mai presus de pescuitul cu rbs, varga, bolo, crap cu bile, spinning. Este un alt stil, care ascunde o gramada mere, mare de subtilitati si trucuri, la fel ca si restul stilurilor de pescuit. Feederul nu este o ramura, sau subdiviziune. Este un stil de pescuit. Nu este stationar, nu este pescuit de crap. Este o cu totul alta mancare de peste.
Chiar ieri am pescuit cu pickerul. Si cum pestii nu prea mancau, am decis sa ma joc putin cu rbs. Venind la mine un indicid, m-a intrebat daca am prins ceva la rbs. I-am raspuns ca nu, dar ca la picker mai intra cate un caras, cu mare greutate. Raspunsul m-a lasat perplex...."la feeder, ala nu e pescuit, ala e p@#a. La rbs ma intereseaza, ala e pescuit". Tipul nici macar nu are rbs, dar el stia ca "ala e pescuit adevarat". Ce-i poti spune unui astfel de individ?

Deci degeaba va tot certati. Nu mai bine s-ar discuta chestiuni interesante si necesare, atat de necesare pentru pescuitul la feeder, fie el competitional sau de placere. Inteleg ca iarna e lunga, dar nu s-ar putea fara certuri, jigniri si alte cele??


Toate bune.


:lol: :lol: :lol: :lol: Ha, ha ce intamplare ti " s a intamplat " alaltaieri ... Jura te ca nu o e o intamplare inchipuita ca este prea amuzanta ... Ha ,ha , ha ...

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 22 Noi 2012, 18:50 
Neconectat

Membru din: 07 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 98
Fortza fie cu voi ;) Adevarul e ca la feeder poate pescui orice ,,bulangiu" :D .Inca mai e un pescuit cat de cat jeftin. Ashadar noi ,,bulangii" care nu ne permitem ,,gioarse " de mii de euro ne bucuram de ,,bigudiurile" magice care ne tzine montura pe substrat. Noi ne vedem in_continuare de ale noastre shi salut moderatori pt. infintzarea acestei noi rubrici. Atentzie celor dornici de mishtocareala intratzi aici shi luatzi_o la c
kokos ori de cate ori doritzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Cataline pe ei pe m....a lor :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 22 Noi 2012, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
:lol: :lol: :lol: :lol: Bv., Forta fie cu tine, Jedi!

In legatura cu dotarile ... la concurs la Cornesti eram sg. cu scaun de panza si feeder Balzer (astea sunt dotarile mele de feeder, e adevarat) ... :lol: :lol: :lol: toti aveau scaune moderne de pescuit, multi chiar de factura recenta si de firma (Daiwa, Preston) - am vazut oameni cu echipament complet Preston, care numai ieftin nu e ...

Nu la dotari e diferenta, Petrisor cred ca mai are un magazin acasa :lol: :lol: :lol:

Iar acum cu banii de 2 feedere bune iti iei o rubi, suficienta ptr. un start competitional.

Pace voua, si eu practic feederul, am mai spus, dar in general pe ape curgatoare, cand nu am chef sau timp sa desfasor echipamentul de rubi - adica din comoditate , sau cand stiu ca pestele nu il gasesc mai aproape de 15m. Pe balta, invariabil, daca pot sa aleg, aleg match-ul sau rubi. Si aici, insist cu argumente ptr cine vrea, ca o montura match e mult mai sensibila decat una feeder.

Pe de alta parte, salut aparitia campionatului de feeder, a ceea ce a facut Petrisor si astept cat mai multe concursuri de feeder, la unele din acestea intentionand sa particip, probabil, cu dotarea mea modesta. Astept si pescarii de feeder la concursurile de stationar. De altfel, marii pescari de feeder din circuitul international provin din stationar (Erdely, Ringers etc.). Sunt doua discipline inrudite si sunt convins ca cei mai buni din stationar ar fi si cei mai buni la feeder - vezi Petrisor, Benzar, Suciu (care a castigat sg. concurs de feeder la care a participat), Brola etc.

In concluzie, e un inceput si asta, mergeti la concursuri si ... veti fi virusati de febra competitiei :lol: :lol: :lol:

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 22 Noi 2012, 21:03 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Maestre Yoda , eu ma delimitez de un limbaj atat de dur si radicalism in discutii... Asaa ca ....te annt cu regret ca pe calea asta vei merge singur :D

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 28 Noi 2012, 22:11 
Neconectat

Membru din: 09 Noi 2009, 18:15
Mesaje: 351
Localitate: arad
Pachet scrie:
RaduDan scrie:
Pescuitul la feeder este doar o alta metoda de pescuit, cum spunea Adi Mihut. Nu este mai prejos sau mai presus de pescuitul cu rbs, varga, bolo, crap cu bile, spinning. Este un alt stil, care ascunde o gramada mere, mare de subtilitati si trucuri, la fel ca si restul stilurilor de pescuit. Feederul nu este o ramura, sau subdiviziune. Este un stil de pescuit. Nu este stationar, nu este pescuit de crap. Este o cu totul alta mancare de peste.
Chiar ieri am pescuit cu pickerul. Si cum pestii nu prea mancau, am decis sa ma joc putin cu rbs. Venind la mine un indicid, m-a intrebat daca am prins ceva la rbs. I-am raspuns ca nu, dar ca la picker mai intra cate un caras, cu mare greutate. Raspunsul m-a lasat perplex...."la feeder, ala nu e pescuit, ala e p@#a. La rbs ma intereseaza, ala e pescuit". Tipul nici macar nu are rbs, dar el stia ca "ala e pescuit adevarat". Ce-i poti spune unui astfel de individ?

Deci degeaba va tot certati. Nu mai bine s-ar discuta chestiuni interesante si necesare, atat de necesare pentru pescuitul la feeder, fie el competitional sau de placere. Inteleg ca iarna e lunga, dar nu s-ar putea fara certuri, jigniri si alte cele??


Toate bune.


:lol: :lol: :lol: :lol: Ha, ha ce intamplare ti " s a intamplat " alaltaieri ... Jura te ca nu o e o intamplare inchipuita ca este prea amuzanta ... Ha ,ha , ha ...

pachet pachet pachet :o :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 28 Noi 2012, 22:40 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2011, 11:51
Mesaje: 34
Milka ai scapat de ;fratele; Cosmin sau te mai bantuie? :shock: :shock: :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 29 Noi 2012, 20:14 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Pachet scrie:
mrvily scrie:
Salutam aparitia acestei sectiuni pe forum chiar se simtea nevoia.
Sigur sunt multi pescari de feeder pe acest forum care vroiau o sectiune a lor.
Felicitari adminilor!


Parca era un site si implicit un forum dedicat exclusiv la pescuitul la feeder :twisted: :twisted: :twisted: .I ati cam taiat zarurile . :lol: In urma acestei noi sectiuni se poate spune cu adevarat : " Sa i fie tarana usoara ! " Aici ii este locul si da mai bine asa , ca subramura a pescuitului stationar cum e pescuitul la match , rube , bolo si nu asimilat pescuitului de crap . Mai bine mai tarziu decat deloc . ;)


Subscriu!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 02 Dec 2012, 22:21 
Neconectat

Membru din: 09 Noi 2009, 18:15
Mesaje: 351
Localitate: arad
valentin scrie:
Milka ai scapat de ;fratele; Cosmin sau te mai bantuie? :shock: :shock: :shock:

da :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 04 Dec 2012, 21:32 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nagy ioan milka scrie:
valentin scrie:
Milka ai scapat de ;fratele; Cosmin sau te mai bantuie? :shock: :shock: :shock:

da :mrgreen:


Da ce?...te mai bantuie inca ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Frumoasa aparitie
MesajScris: 04 Dec 2012, 21:33 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Mah da de ce nu faceti voi "frumos" la el ;) .... si sa-i spuneti si de "forumul" asta ;) :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 13 Queries | GZIP : Off ]