Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 23:09

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
cismas scrie:
o parere,
cred ca imediat ce se stabileste locatia urmatorului CM, cineva ( cativa ) pescari experimentati sa faca un pescuit pe viitoarea pista a CN, sa-si formeze o parere si sa stabileasca o pista din tara care sa se apropie cel mai mult de conditiile respective, sa se stabileasca de cei care au fost acolo, fara alte propuneri (niciodata nu va fi toata lumea multumita ) dupa care antrenamente si concursuri pregatitoare la greu pe acea pista ( eventualele semifinale tot acolo ), urmand ca finala (cat mai apropiata ca data de CN, sa desemneze componenta echipei
din cate am citit cam asa au procedat englezii in 2014
ar mai fi partea financiara, de exemplu daca Energofish sponsorizeaza expeditia, sa poata sa-si impuna 1-2 oameni in echipa
altfel, degeaba facem noi cea mai buna echipa nationala care sa bata tot, dar sta acasa din lipsa de fonduri

este parerea unui feederist neinteresat in problema, dar care urmareste tot ce se intampla



1-niciodata nu-mi va impune nimeni oameni in echipa
2-campionatul mondial anul viitoasr este pe rau in serbia
3-totul se rezuma la bani..campionat..etape ...mondiale...niciodata nu a decontat nimeni tot..taxa de participare si nada..maxim
4-BANI PT SELECTIE DE UNDE?


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 29 Ian 2015, 09:21, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:14 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
am inteles,
daca e in Serbia (nu stiu de ce eu stiam ca e in Olanda pe un canal) cu atat mai bine, cred ca nu e foarte greu de gasit o locatie cat de cat asemanatoare, cu acelasi gen de populatie piscicola
ce sa caute finala ( selectia ) pe o pista asemanatoare CN de anul trecut
si daca nu impune nimeni pe nimeni, sa facem cum fac americanii la atletism, inainte de olimpiada se face un concurs de selectie si primi clasati merg la olimpiada
de exemplu, daca un atlet clasat pe primul loc neeligibil este multiplu recordman mondial, daca in ziua aia la...durut burta, sta acasa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Deci punem punc oricarei discutii..exista 2 variante..

1-Horgesti
2-Canalul Midia Navodari

gata cu discutiile aiurea ,culmea ca nimeni nu comenteaza decat cei din zona Bucuresti..voi tot timpul ati avut ceva de impartit...astea sunt variantele..se va vota la Sibiu locatia exacta,punct
atata timp cat noi am sponsorizat toate deplasarile la mondiale si ne-am organizat singuri...nu ne-a ajutat nimeni..dar nimeni inafara de Energofish nu cred ca ar trebui sa-mi mai bage niimeni nasul in cheltuielile despre un campionat mondial,vorbiti strict probleme tehnice de concurs..


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 29 Ian 2015, 09:49, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:45 
Neconectat

Membru din: 06 Aug 2014, 08:47
Mesaje: 46
Iar se ajunge cu piste impuse ,la Sibiu trebuie sa se decida in functie de ce va decide majoritatea ,daca bineinteles functioneaza jocul democratic (minoritatea se supune majoritatii) .Hai sa vorbim si sa decidem la SIBIU .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
NITA DANIEL scrie:
Iar se ajunge cu piste impuse ,la Sibiu trebuie sa se decida in functie de ce va decide majoritatea ,daca bineinteles functioneaza jocul democratic (minoritatea se supune majoritatii) .Hai sa vorbim si sa decidem la SIBIU .


nu-ti convine stai acasa..gata cu balacarelile..pana aici..tot timpul comentam..gata ..pana aici...nu va convine nu veniti..simplu.
Benzar a incercat sa ne propuna o pista noua..voi scrieti romane aici....daca e o pista veche..nu e buna ca o cunoaste Benzar si Petrisor..daca e noua..nu e buna ca e la Benzar acasa..iaca acum aveti 2 variante pe care va rog sa le votati..atat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 09:57 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
adi petrisor scrie:
NITA DANIEL scrie:
Iar se ajunge cu piste impuse ,la Sibiu trebuie sa se decida in functie de ce va decide majoritatea ,daca bineinteles functioneaza jocul democratic (minoritatea se supune majoritatii) .Hai sa vorbim si sa decidem la SIBIU .


nu-ti convine stai acasa..gata cu balacarelile..pana aici..tot timpul comentam..gata ..pana aici...nu va convine nu veniti..simplu.



Petrisor ai luat-o razna...calmeaza-te Petrisor....Petrisooor hai la tata ;) :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 10:01 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Petrisooor topicul asta a fost creat pentru "propuneri" ;) ....nu pentru vot ;) ....votul mai incolo la "Sighiu" ;) :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 10:04 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
nu vad ce legatura are ce am spus eu cu zona in care locuiesc acum, ca aradean ar trebui sa-ti dai seama, dupa nume, din ce zona provin
eu totusi nu vad cum poti sa faci selectia pe un lac de mare adancime pentru un concurs ce se va tine pe un rau, cu toata consideratia pentru cei ce vor vota la Sibiu
si apropo de " carcoteala " bucurestenilor nu am vazut unul sa propuna o locatie din Muntenia, raul respectiv poate sa fie oriunde, chiar si in Serbia, nu asta e important, eu am spus ca locatia sa semene cat de cat cu viitorul CM
altfel, eu ma retrag din discutie si sa decida cei care chiar sant interesati in selectia pentru echipa nationala, nu neaparat la Sibiu,(locul meu de bastina ) poate sa fie si un vot prin corespondenta, important este ca cei ce voteaza sa fie interesati in selectie (in primul rand selectionerul)

Tica, tie ti s-a pus paraponul pe Adi (zic eu nemeritat, eu de la el am invatat multe dealungul anilor, in emisiunea Fir intins Arad ) cum scrie doua randuri...cum te iei de el... :lol: :lol: :lol:


Ultima oară modificat de cismas pe 29 Ian 2015, 10:09, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 10:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
cismas scrie:
nu vad ce legatura are ce am spus eu cu zona in care locuiesc acum, ca aradean ar trebui sa-ti dai seama, dupa nume, din ce zona provin
eu totusi nu vad cum poti sa faci selectia pe un lac de mare adancime pentru un concurs ce se va tine pe un rau, cu toata consideratia pentru cei ce vor vota la Sibiu
si apropo de " carcoteala " bucurestenilor nu am vazut unul sa propuna o locatie din Muntenia, raul respectiv poate sa fie oriunde, chiar si in Serbia, nu asta e important, eu am spus ca locatia sa semene cat de cat cu viitorul CM
altfel, eu ma retrag din discutie si sa decida cei care chiar sant interesati in selectia pentru echipa nationala, nu neaparat la Sibiu,(locul meu de bastina ) poate sa fie si un vot prin corespondenta, important este ca cei ce voteaza sa fie interesati in selectie (in primul rand selectionerul)


nu am facut referire nici o sec la dumneavoastra,nu-mi permit sa vorbesc daca nu va cunosc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 10:15 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
adi petrisor scrie:
Catalin,daca Benzar garanteaza ca este o pista buna nu vad care ar fi problema,nici eu nu am mai pescuit acolo,mergem pe mana lui daca asa este,pe subiect se poate discuta mult si bine,niciodata nu vom putea multumi pe toata lumea,voi cei din zona Bucuresti nu ati comentat nimic la pista doar cand a fost la Sarulesti,acum ce sa spun,din punctul meu de vedere Doripesco balta 3..e o poveste trista...



Daca ai fi citit cu atentie , ai fi vazut ca nu ma interesa sa fie aproape sau departe. Ma interesau cu totul alte lucruri ... se pare ca si Zsolt a ajuns la concluzia ca este inaccesibila pe timp de ploaie.... Exact la asta ma refeream , intrucat nu cunosc , nu obiectez la pista ca nu imi place mie , a fost vorba sa facem propuneri si imi place sa fac o propunere sau sa sunstin alta in momentul in care am date despre o locatie , nu cum s-a facut acum , alegem toti o pista ca suna bine si cand mergem acolo vedem ca nu avem acces, ca nu mai exista apa sau cine mai stie ce balarii ...

Numai tu esti capabil sa intelegi ceva atat de stramb, de fiecare data trebuie sa fie vorba ba de X ba de Y ba de aia de la Bucuresti .

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.151s | 11 Queries | GZIP : Off ]