Pescuit Stationar

Acum este 20 Mai 2024, 10:38

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 28 Ian 2020, 07:47 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Dar eu nu am incredere in tipul ala cu bolovanii... :lol: :lol: :lol: Pun camera de supraveghere pe el... :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 28 Ian 2020, 18:36 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2018, 21:37
Mesaje: 26
Va fi greu sa scapi de acest rol. Eu te voi propune, si iti voi asigura 3 voturi. :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 28 Ian 2020, 20:28 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2018, 21:37
Mesaje: 26
Vreau sa fac niste clarificari cu privire la cele mai frecvente intrebari pe care le primim, referitor la participarea in cadrul Campionatului AGVPS Method.
1. Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa pot participa?
R: sa am permis de pescuit recreativ vizat pe anul in curs la un Club/Asociatie Judeteana, afiliata AGVPS, in regiunea in care vreau sa particip la calificari
2. Pana la ce data ma pot inscrie?
R: Pana la data de 31 martie 2020, exceptie facand calificarile individuale pe regiunea SE, aici, inscrierile se fac pana la data de 1 martie 2020, deoarece mansele propriu-zise se vor desfasura la sfarsitul lunii martie, pentru ca pistele aveau deja calendarul competitional ocupat.
3. Cum ma inscriu?
R: Desi exista niste liste de intentie, inscrierea efectiva o reprezinta efectuarea platii in contul Ligii de Feeder, RO59BTRLRONCRT0442826002, deschis la Banca Transilvania.
4. Cat este taxa de inscriere?
R: 210 lei, pentru calificarile individuale, din care 10 lei reprezinta costul eliberarii legitimatiei emise de catre Liga de Feeder, legitimatie care da dreptul de a participa la toate evenimentele organizate de Liga de Feeder, Method individual, Method pe echipe, Feeder "Clasic" individual, Feeder "Clasic" pe echipe. In cazul concursului pe echipe, taxa este de 1000 de lei, plus 10 lei pentru fiecare membru al echipei, in vederea eliberarii legitimatiei emise de Liga de Feeder. Daca un membru al echipei, a platit deja cei 10 lei, in cadrul taxei concursului individual, la echipe nu mai trebuie sa plateasca. Legitimatiile le veti primi la sedinta tehnica. Tot atunci, se vor lipi pe legitimatii si pozele tip buletin ale fiecaruia.


Ultima oară modificat de mariasiu mihai pe 29 Ian 2020, 16:39, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 28 Ian 2020, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
mariasiu mihai scrie:
Vreau sa fac niste clarificari cu privire la cele mai frecvente intrebari pe care le primim, referitor la participarea in cadrul Campionatului AGVPS Method.
1. Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa pot participa?
R: 2 variante, si anume :
a) sa am permis vizat pe anul in curs la un Club/Asociatie Judeteana, afiliata AGVPS, in regiunea in care vreau sa particip la calificari
b) sa fiu membru al unui club, afiliat direct la AGVPS, sa am asupra mea, la sedinta tehnica, carnetul de membru in acel club, vizat pe anul in curs si dovada ca acel club a platit cotizatia catre AGVPS.
2. Pana la ce data ma pot inscrie?
R: Pana la data de 31 martie 2020, exceptie facand calificarile individuale pe regiunea SE, aici, inscrierile se fac pana la data de 1 martie 2020, deoarece mansele propriu-zise se vor desfasura la sfarsitul lunii martie, pentru ca pistele aveau deja calendarul competitional ocupat.
3. Cum ma inscriu?
R: Desi exista niste liste de intentie, inscrierea efectiva o reprezinta efectuarea platii in contul Ligii de Feeder, RO59BTRLRONCRT0442826002, deschis la Banca Transilvania.
4. Cat este taxa de inscriere?
R: 210 lei, pentru calificarile individuale, din care 10 lei reprezinta costul eliberarii legitimatiei emise de catre Liga de Feeder, legitimatie care da dreptul de a participa la toate evenimentele organizate de Liga de Feeder, Method individual, Method pe echipe, Feeder "Clasic" individual, Feeder "Clasic" pe echipe. In cazul concursului pe echipe, taxa este de 1000 de lei, plus 10 lei pentru fiecare membru al echipei, in vederea eliberarii legitimatiei emise de Liga de Feeder. Daca un membru al echipei, a platit deja cei 10 lei, in cadrul taxei concursului individual, la echipe nu mai trebuie sa plateasca. Legitimatiile le veti primi la sedinta tehnica. Tot atunci, se vor lipi pe legitimatii si pozele tip buletin ale fiecaruia.

As avea si eu o intrebare:
Daca pentru a participa la acete "campionate" o conditie obligatorie este calitatea de membru COTIZANT al unei asociatii judetene afiliate AGVPS sau calitatea de membru al unui club COTIZANT afiliat la AGVPS (calitate care trebuie dovedita la inscrierea in concurs), avand in vedere ca acest campionat se va finanta EXCLUSIV din banii participantilor, ar fi interesant de stiut ale cui sunt de fapt aceste "campionate" si ce legatura mai are AGVPS in aceasta ecuatie in care nu investeste nimic?

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 29 Ian 2020, 09:44 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
mariasiu mihai scrie:
Vreau sa fac niste clarificari cu privire la cele mai frecvente intrebari pe care le primim, referitor la participarea in cadrul Campionatului AGVPS Method.
1. Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa pot participa?
R: 2 variante, si anume :
a) sa am permis vizat pe anul in curs la un Club/Asociatie Judeteana, afiliata AGVPS, in regiunea in care vreau sa particip la calificari
b) sa fiu membru al unui club, afiliat direct la AGVPS, sa am asupra mea, la sedinta tehnica, carnetul de membru in acel club, vizat pe anul in curs si dovada ca acel club a platit cotizatia catre AGVPS.
2. Pana la ce data ma pot inscrie?
R: Pana la data de 31 martie 2020, exceptie facand calificarile individuale pe regiunea SE, aici, inscrierile se fac pana la data de 1 martie 2020, deoarece mansele propriu-zise se vor desfasura la sfarsitul lunii martie, pentru ca pistele aveau deja calendarul competitional ocupat.
3. Cum ma inscriu?
R: Desi exista niste liste de intentie, inscrierea efectiva o reprezinta efectuarea platii in contul Ligii de Feeder, RO59BTRLRONCRT0442826002, deschis la Banca Transilvania.
4. Cat este taxa de inscriere?
R: 210 lei, pentru calificarile individuale, din care 10 lei reprezinta costul eliberarii legitimatiei emise de catre Liga de Feeder, legitimatie care da dreptul de a participa la toate evenimentele organizate de Liga de Feeder, Method individual, Method pe echipe, Feeder "Clasic" individual, Feeder "Clasic" pe echipe. In cazul concursului pe echipe, taxa este de 1000 de lei, plus 10 lei pentru fiecare membru al echipei, in vederea eliberarii legitimatiei emise de Liga de Feeder. Daca un membru al echipei, a platit deja cei 10 lei, in cadrul taxei concursului individual, la echipe nu mai trebuie sa plateasca. Legitimatiile le veti primi la sedinta tehnica. Tot atunci, se vor lipi pe legitimatii si pozele tip buletin ale fiecaruia.



Sunteti dusi , doctore...mai trebuie timbre fiscale sa le lipim pe p... Pai , daca sunt intr-un club MEMBRU FONDATOR al ligii , de exemplu , de ce trebuie sa am si o legitimatie de 10 lei emisa de liga ? Puneti in pana mea o taxa , care sa includa tot si sa nu irite...

"b) sa fiu membru al unui club, afiliat direct la AGVPS, sa am asupra mea, la sedinta tehnica, carnetul de membru in acel club, vizat pe anul in curs si dovada ca acel club a platit cotizatia catre AGVPS."
Pai nu poate sa va dea AGVPS lista cluburilor si ajvps-urilor afiliate , acceptate ? Sunt multi , crede-ma , care vor sa participe si vor deveni membrii la un club , ajvps , doar pentru asta.Si gandeste-te , cum va fi cand pe balta Vera le zica ca nu pot participa , ca n-au stampila nus'cui sau ajvps-ul cutare nu e primit , clubul x n-are dovada platii , etc... cotizatia platita catre agvps pe ce an ? Ca poate termenul de plata pe 2020 e iunie , iulie , 31 dec 2020...cine stie ? :P :P :P :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 29 Ian 2020, 09:46 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
"Tot atunci, se vor lipi pe legitimatii si pozele tip buletin ale fiecaruia."

Color , alb-negru ? 3 x 4 sunt bune ? Tip pasaport sau buletin?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu te supara , nu ma pot abtine... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 29 Ian 2020, 13:01 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Chiar ca e exagerat!!! Sa isi rezolve problemele financiare Ajvps cu Agvps. Daca nu sa ii dezafilieze. Ce treaba avem noi?
Pt noi nu e sucient sa ai carnet de membru vizat la zi la un Ajvps afiliat sau Club afiliat???? E o prostie cat casa!
Ne omoara birocratia in Romania!!!

Ps.1 Sa vedeti ce fata fac aia de la Ajvps cand le ceri dovada platii!!!
Ps.2 Cluburile ar trebui afiliate la Liga de Feeder, nu la Agvps. Iar apoi ar trebui o conventie, intre Liga si Agvps pt reprezentarea la Mondiale, Europene.....parerea mea... :)
Ps. 3 Simplicati procedurile astea, daca vreti multi participanti....din nou, parerea mea :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 29 Ian 2020, 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
alintudose scrie:
"Tot atunci, se vor lipi pe legitimatii si pozele tip buletin ale fiecaruia."

Color , alb-negru ? 3 x 4 sunt bune ? Tip pasaport sau buletin?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu te supara , nu ma pot abtine... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pana la concurs vor avea dispozitive de scanare a retinei si in loc de legitimatii se vor implanta CIP-URI

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 29 Ian 2020, 14:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2018, 12:16
Mesaje: 30
Localitate: Arad
RaduDan scrie:
dacianeros scrie:
Ideea este buna cu calificari pe regiuni chiar super misto.. Singura prolema este dece drecu faceti un lucru fara sa puteti sal puneti frumos la transparenta pe un site gen http://www.campionatagvps.ro? Unde stie lumea sa se inscrie pe facebook? Deci faceti site costa 1000 de lei un site. Omul sa poata sa vada acolo toate cerintle: Regulament, Cmpionat pe Echipe, ce echipe sau inscris, regiunile, campionat la individual, concurenti, Contacte / regiune etc... Poate cer eu prea multe...


Dacian, este un meme fain si ti se potriveste, daca gusti tipul acesta de umor. Ti-l trimit cumva :)

Nu am mai scris de foarte multa vreme pe forum, dar voiam sa iti raspund si, te rog, nu ma intelege gresit. Nu am absolut nimic personal cu tine. Dar e musai sa iti spun ca esti atat de utopic incat e amuzant. :)

Anul trecut mi-am propus ca anul acesta sa ma inscriu la concursul national de feeder sau cum s-o mai numi, de frica lui Popescu. Am cautat un regulament si am gasit vreo 2 pagini de document word postate aici de cucoana pescuitului romanesc. Doua pagini si jumatate, fara cap si fara coada, cu niste articole luate de undeva si atat.

Cum poti sa ceri profesionalism cand nici macar un regulement clar nu exista? De unde au fost cele doua pagini si jumatate?

Nu poti sa ceri calificari deoarece se va ajunge, ca si in cazul pescuitului stationar la situatii in care se prezinta 4-5 pescari si se califica toti in finala. Realitatea: nu mai avem concurenti de stationar si feeder clasic. Asta este realitatea. Nu te poti compara cu tarile si campionatele europene pentru ca efectiv nu ai: suicienti concurenti, infrastructura, organizare, regulement, etc. Este bine si frumos ca vrei si iti doresti, dar este timpul sa fim realisti. In Romania, disciplinele "clasice" sunt in moarte clinica(stationar si feeder clasic).

Spor si fir intins.




MARE DREPTATE AI ATAT POT SA ZIC.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul AGVPS - feeder 2020
MesajScris: 30 Ian 2020, 09:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Andrei Ghioghiu scrie:
Chiar ca e exagerat!!! Sa isi rezolve problemele financiare Ajvps cu Agvps. Daca nu sa ii dezafilieze. Ce treaba avem noi?
Pt noi nu e sucient sa ai carnet de membru vizat la zi la un Ajvps afiliat sau Club afiliat???? E o prostie cat casa!
Ne omoara birocratia in Romania!!!

Ps.1 Sa vedeti ce fata fac aia de la Ajvps cand le ceri dovada platii!!!
Ps.2 Cluburile ar trebui afiliate la Liga de Feeder, nu la Agvps. Iar apoi ar trebui o conventie, intre Liga si Agvps pt reprezentarea la Mondiale, Europene.....parerea mea... :)
Ps. 3 Simplicati procedurile astea, daca vreti multi participanti....din nou, parerea mea :)



+ Cazier Judiciar

Lasand gluma la o parte, nu inteleg de ce, mereu, pescarii trebuie sa cada la mijloc in discutiile si divergentele dintre cluburi, asociatiie, filiale, etc. E tipic romanesc sa complicam lucrurile mai mult decat este necesar, din pacate.

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.018s | 10 Queries | GZIP : Off ]