Pescuit Stationar

Acum este 03 Oct 2024, 06:24

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tub lansete
MesajScris: 03 Ian 2018, 20:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2013, 21:30
Mesaje: 615
Localitate: Tg Carbunesti
and 2 tuburi pt lansete in lungime de 165 cm si circumferinta de 9 cm,pret 170 ron ambele.Rel la tel 0765335996.


Fişiere ataşate:
C0C47BE5-76B9-4944-B5FD-D7077A113D94.jpeg
C0C47BE5-76B9-4944-B5FD-D7077A113D94.jpeg [ 63.09 KiB | Vizualizat de 3484 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tub lansete
MesajScris: 04 Ian 2018, 10:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2013, 21:30
Mesaje: 615
Localitate: Tg Carbunesti
Rezervate


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tub lansete
MesajScris: 19 Ian 2018, 10:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2013, 21:30
Mesaje: 615
Localitate: Tg Carbunesti
Deoarece pers pt care le-am rezervat nu a mai dat nici un semn,revin la vanzare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tub lansete
MesajScris: 19 Ian 2018, 14:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Ian 2013, 21:30
Mesaje: 615
Localitate: Tg Carbunesti
Vandute,se poate inchide anuntul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tub lansete
MesajScris: 22 Ian 2018, 15:43 
Neconectat

Membru din: 29 Sep 2013, 09:39
Mesaje: 94
Localitate: Tg-Mures
Tuburile au fermoarele si capetele inferioare rupte, asta dupa ce vanzatorul te asigura ca nu au nici un defect. Bineinteles plata prin transfer bancar, ca nu cumva sa ai o sansa sa poti refuza coletul daca observi magaria. Cateva fragmente din discutia noastra:

Eu: V am intrebat de fermoare daca sunt rupte. A ti spus ca nu. Vi se par intregi?
El: Scuze pt neintelegere, eu m am gandit ca va referiti la fermoar daca nu se inchide, adica rupt fermoarul efectiv, nu metalul de care se trage pt a inchide fermoarul, il schimbam cu altul de la alt fermoar si o rez simplu.
Eu: Ok, atuci e ca si rezolvata. Va trimit inapoi, schimbati ambele cheite de la fermoare, si mi le trimiteti inapoi pe cheltuiala dvs. ca eu am platit ca sa ajunga la mine un produs fara defecte (nu noi). deci e ok asa? Si va timit poza cu capetele celelalte. (pe poza se vede rupturile la capetele inferioare)
El: Eu v am trimis exact ce era in poza pusa de mine pe site. Puteati sa imi cereti mai multe fotografii si va faceam fara probleme, mai mult decat atat puteati sa refuzati coletul cand l ati primit. Nu a fost rea intentie din partea mea, nu erau ambalate sa nu observati aceste detalii si il refuzati daca nu va convenea in momentul cand le ati ridicat. Imi trimiteti tuburile inapoi si va dau banii, mai mult nu pot face.
Eu: Imi transferati 180lei (150 + 30 transportul) si vi le trimit inapoi.
El: Eu vi le am dat cu 150 ron, atat mi ati dat pe ele, iar dvs. ati platit transportul. Daca doriti va dau inapoi suma de 150 ron si atat, nu eu cumpar, iar transportul a fost vorba ca il plateste cumparatorul, adica dvs. Deci daca doriti va dau banii pe tuburi inapoi (150) si platiti transportul pt ca repet dvs nu sunteti multumit de produse care sunt cele din poza de pe site si aveati posibilitatea sa le returnati si atat.
Eu: 1. Pe poza de pe site in mod curios nu se vede nici un capat al tuburilor, si pe ambele capete au probleme.
2. Nu am cerut mai multe poze pt ca mi ati spus ca nu sunt rupte. Am avut incredere in dvs.
3. Am fost de acord sa transfer banii in cont si sa platesc transportul daca produsele sunt conform descrieri dvs.
4. Nu sunt de acord sa platesc transportul de 2 ori. Adica sa platesc 62 roni pt ca nu sunteti in stare sa verificati ce vindeti.
5. Nu aveam posibilitatea sa va returnezi pt ca mi ati cerut sa va transfer bani in cont. Puteam sa raman si fara tuburi si fara bani.
6. Da, nu sunt multumit de tuburi pt ca nu sunt conform descrierii dvs., sunt deteriorate.
El: Am inteles, o ultima oferta, va dau bani pe tuburi (150) ron, platiti dvs. transportul si eu rambursul la bani, toate pe Fancurier, care este c am cat platiti dvs transportul. Daca sunteti de acord sa imi spuneti.
Eu: Viata este preascurta ca sa pierd timpul cu oameni fara caracter.
El: Ok, o zi buna atunci si fire intinse.

Trageti voi concluzia.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.105s | 14 Queries | GZIP : Off ]