Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 03:24

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 12:47 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
zsolt scrie:
n-am vazut partea financiara rezolvata!Rezolva lovelele si-ti fac lotul!


Pentru rezolvarea problemei financiare al Lotului Romaniei care va reprezenta Romania la Campionatul Mondial PROPUN :
Pescarii de competitie care sunt direct interesati sa sprijine Lotul Romaniei sa organizeze Concursuri de pescuit incepind din luna martie pina la inceperea Campionatului Mondial .
Taxa de participare sa se adune intr-un cont iar la definitivarea Lotului sa fie predata Capitanului echipei
Un singur participant la Campionatul Mondial daca organizeaza un singur concurs pe luna din care s-ar aduna minim 500 de euro si-ar putea asigura finantarea la Campionatul Mondial fara probleme.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 12:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
nu ar fi mai bine sa se puna o suma modica(de ex 50 lei ) peste taxa de la concursurile de stationar care sa se adune undeva intr-un cont si sa fie folosita de echipa pt mondiale :roll: :roll: :roll: :roll: sa fim seriosi ori cu ori fara 50 de lei lumea tot participa la trabucco, maver ,profimix etc ........ in 3 4 concursuri mari s-ar aduna suma necesara nu credeti :oops: :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 18:45 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
propunere: sa se tina un mega concurs organizat de toti cei brand_uiti in domeniu (maver, trabucco, olympus, energo) iar toate incasarile sa fie colectate pentru echipa reprezentativa; s-ar ingropa securile ambitiilor si orgoliilor iar cu acea ocazie s-ar putea stabili la marele fix ceea ce trebuie a se stabili...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 18:48 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
APSHD, cu tot respectul pentru dvs insa 500 euro nu cred ca ar putea satisface necesitatile curente ale unui concurent. ganduri bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 19:04 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
toate propunerile sint binevente si vom incerca sa le punem in practica.
nici o suma nu este prea mica pentru a ajuta la asta , toate sint binevenite ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 18 Dec 2010, 19:29 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
greere scrie:
nu ar fi mai bine sa se puna o suma modica(de ex 50 lei ) peste taxa de la concursurile de stationar care sa se adune undeva intr-un cont si sa fie folosita de echipa pt mondiale :roll: :roll: :roll: :roll: sa fim seriosi ori cu ori fara 50 de lei lumea tot participa la trabucco, maver ,profimix etc ........ in 3 4 concursuri mari s-ar aduna suma necesara nu credeti :oops: :oops: :oops:



daca cineva acolo sus ar iubi pescarii de competitie ar propune o taxa de participare la orice concurs agvps . o suma care sa fie folosita numai la campionatele mondiale. sunt mai multe pt ca sunt mai multe categorii. tehnica sa si-o asigure participantul iar cosumabile etc din taxa.
nu cred ca este corect sa pui presiune pe cupe mai ales ca sunt private si participa si nemembri agvps. un 20 lei incepand de la asociatie eu cred ca nu se simte.
ne -concurentii , membrii agvps pot contribui si ei cu 5-10 lei achitati odata cu taxa permisului.
mai ramane sa gasim pe cineva acolo sus care sa iubeasca categoria asta de pescari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 19 Dec 2010, 08:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
nitu de la neconcurenti nu vezi un leu ;) ;) da 5 10 lei :cry: :cry: :cry:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 19 Dec 2010, 09:44 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
hoglet scrie:
APSHD, cu tot respectul pentru dvs insa 500 euro nu cred ca ar putea satisface necesitatile curente ale unui concurent. ganduri bune!


500 de euro se poate aduna minim de la un singur concurs .
Incepind din martie si pina incepe Campionatul Mondial se pot tine usor 15-20 de Concursuri la nivel national .
Este o singura conditie : Trebuie sa se implice toti greii pescuitului de competitie din Romania.
20 de pescari de competitie (fosti , actuali si viitori pretendenti la titlul de campion al Romaniei care ar organiza un singur concurs de pescuit s-ar putea aduna usor 10.000 DE EURO


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 19 Dec 2010, 10:21 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ apshd
ma scuzati , ce faceti cu 10 mii.? poate numai pt o echipa -un concurs . si poate va referiti numai la seniori. avem pescarite f bune , avem tineret sau copii f talentati .nu-i nominalizez dar ii cunoastem . sunt tineri care intra in cupele private cot la cot cu seniorii . acolo incurca pariurile si ies in primii 3-4 in mod curent. nu mai spun ca unii dintre ei chiar au posibilitati financiare si intelegere in familie sa fie sustinuti. numai cu 10 bastoane nu transporti o echipa , o cazezi , asiguri consumabile si hrana , ii dai si un om in spate in antrenamente care nu inseamna 2-3 zile si concurs.
@ greere .
acum permisele de pescuit sportiv se dau numai prin asociatii. pe baza de estimari etc etc . nu trebuie sa vezi banii . trebuie sa majorezi taxa cu 5 lei. obligatoriu. cat inseamna ? un kil de peste. deocamdata reprezentam agvps romania . nu vreun brand privat. pescuitul este sportiv si in viitorii ani suntem obligati sa impunem asta . sau poate ne place sa pescuim numai in jocurile de pe calculator .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROPUNERE
MesajScris: 19 Dec 2010, 12:05 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Pentru cei care inca n-au aflat , si in momentul de fata , sau altfel spus , de ani buni , din taxa de permis platita 0.5 sau 1 euro de fiecare pescar pleca la Bucuresti la Comisia de competitii ;) ;) ;) ;) ;) Din acesti bani ar trebuii sa se finanteze macar o parte din competitii . Sint citeva sute de mii de pescari ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.088s | 14 Queries | GZIP : Off ]