Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 15:33

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 19 Dec 2010, 17:21 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
nutzu_z scrie:
Andrei Ghioghiu scrie:
Ok, nu mai stiu ce exemplu sa dau ca sa ma intelegeti :D :D :D :D :D
Vasile, crezi ca un crap de la spinadesco sau spania are un comportament complet diferit de unul de la doripesco? Eu zic ca nu. Exista doar mici diferente.


Andrei, inca iti dau dreptate. Dar o sa testez niste afirmatii facute de niste pescari de pe aici. Cica ar fi doua lacuri populate cu crap aici in Mallorca. Sunt sinngurele doua, Gorg Blau si Cuber. Ambele au apa super limpede. Din ce mi-au zis baietii de aici se pare ca modul de hranire si comportamentul sunt fffff diferit de crapii nostri. Astept sa merg la peste si sa testez...


Tare mai facut curios :shock: Te rog tine-ma la curent :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 20 Dec 2010, 22:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
adi suciu scrie:
nutzu_z scrie:
Andrei Ghioghiu scrie:
Ok, nu mai stiu ce exemplu sa dau ca sa ma intelegeti :D :D :D :D :D
Vasile, crezi ca un crap de la spinadesco sau spania are un comportament complet diferit de unul de la doripesco? Eu zic ca nu. Exista doar mici diferente.


Andrei, inca iti dau dreptate. Dar o sa testez niste afirmatii facute de niste pescari de pe aici. Cica ar fi doua lacuri populate cu crap aici in Mallorca. Sunt sinngurele doua, Gorg Blau si Cuber. Ambele au apa super limpede. Din ce mi-au zis baietii de aici se pare ca modul de hranire si comportamentul sunt fffff diferit de crapii nostri. Astept sa merg la peste si sa testez...


Nutzu-le , din ce am vazut la Iberian Master , concurentii de acolo nu pescuiau nici cu vata pe bat , nici nu nadeau cu capsuni si portocale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...si tot porumbul , rimele rosii si viermii colati au fost baza . ;) ;) ;) ;) ;)
Sau crezi tu ca or fii avut nuci de cocos macinate prin galeti ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



... ai dreptate maxima. Numa ca acel canal este ticsit maxim de crap si e cam singurul din Spania care tine atat de mult crap. Si totusi si acolo sunt perioade in care nu prinzi.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURS PE RAU
MesajScris: 21 Dec 2010, 20:04 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:13
Mesaje: 363
Nutule mai sant cateva canale bune in delta ebroului printre orezarii,,,tixite cu crap comun si caracuda mare chiar ff mare.
te salut muchachito


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 12 Queries | GZIP : Off ]