Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 04:39

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 06:38 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Din povestile cu unii pescari mai "vechi" imi aduc aminte ca pomeneau de un campionat de pescuit in Romania! Tibi si Adi intrebati-l pe prietenul nostru comun - profe- poate stie el ceva! Inainte vreme ... AGVPS-ul organiza altfel CN. Cam asa cum doriti voi acum ! Dar s-a renuntat pt ca erau cheltuielile mari .

Intrebati si voi si incercati sa participati cati mai multi pescari de competitie la sedinta din februarie , pt ca si cei de la crap asa au reusit sa-si faca campionat serios!

PS pentru cei ce doresc solutii ....aceste exista ,dar trebuie sa vrei sa faci ceva ...ca daca astepti sa faca altii si tu doar sa te pui pe scaun cu rubi in mana,...putem astepta mult si bine. La cat de ocupati se dau cei de la AGVPS nu o sa modifice niciodata nimic.(Nu vedeti ca si alegerile se amana de 2 ani)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 07:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
multumim Veronica; o sa mergem la sedinta.
apropos da incercarea trecuta ,acu 10 ani nu erau atitea concursuri traditionale care pot fi folosite in campionat fara cheltuieli suplimentare din partea AJVPS. :)

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 08:15 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Veronica Ispas scrie:

PS pentru cei ce doresc solutii ....aceste exista ,dar trebuie sa vrei sa faci ceva ...ca daca astepti sa faca altii si tu doar sa te pui pe scaun cu rubi in mana,...putem astepta mult si bine. La cat de ocupati se dau cei de la AGVPS nu o sa modifice niciodata nimic.(Nu vedeti ca si alegerile se amana de 2 ani)


Pai nu vedeti ca Tica ar fi de acord cu ideea in cazul in care ar fi un regulament bun. El e impotriva doar pt ca nu cunoaste detaliile si regulamentele. In Irlandezia el participa la un asemenea campionat. 8-) 8-)
PS nu ca ar conta parerea lui :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 08:36 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
Veronica Ispas scrie:

PS pentru cei ce doresc solutii ....aceste exista ,dar trebuie sa vrei sa faci ceva ...ca daca astepti sa faca altii si tu doar sa te pui pe scaun cu rubi in mana,...putem astepta mult si bine. La cat de ocupati se dau cei de la AGVPS nu o sa modifice niciodata nimic.(Nu vedeti ca si alegerile se amana de 2 ani)


Pai nu vedeti ca Tica ar fi de acord cu ideea in cazul in care ar fi un regulament bun. El e impotriva doar pt ca nu cunoaste detaliile si regulamentele. In Irlandezia el participa la un asemenea campionat. 8-) 8-)
PS nu ca ar conta parerea lui :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Conteaza parerea tuturor pescarilo romani orinde s-ar afla....dar... eu zic ca exista un regulament bun de desfasurare a concursurilor, pb este forma sau modalitatea de desemnare a Campionilor Nationali ...la toate categoriile. Daca asa cum am spus se v-a aproba ca , cele mai importante Cupe sa puncteze in CN ( o forma de punctaj nu este greu de facut)ar fi ok. Mai ales ca la aceste Cupe participa majoritatea pescarilor de competitie din tara ( deci oricum se cheltuie )!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 10:26 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
D-na Veronica ,n-a fost niciodata in romania un altfel de campionat,decat tot unul construit pe baza de eliminatoriu.Pe vremuri au fost 3 divizi A,B si C.Divizionari C intrau in hora numai de la interjudetene,divizionarii B intrau direct, la cele 2 ,retineti 2 ,semifinale B ,independente,impartite pe zone geografice,iar ,div.A ,direct in finala(una).Acum cati se calificau mai departe si cati picau nu mai stiu sigur,la toate etapele,dar sigur am scris pe undeva prin arhivele mele din Rom..Eu am cochetat cu ideea ,de a se reintroduce sistemul, inca din 2000,da pe vremea aceea nu erau forumuri sau alte locuri unde sa-ti poti sustine ideea,decat pe la coltul strazii :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 11:28 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
ticairlandezu scrie:
D-na Veronica ,n-a fost niciodata in romania un altfel de campionat,decat tot unul construit pe baza de eliminatoriu.Pe vremuri au fost 3 divizi A,B si C.Divizionari C intrau in hora numai de la interjudetene,divizionarii B intrau direct, la cele 2 ,retineti 2 ,semifinale B ,independente,impartite pe zone geografice,iar ,div.A ,direct in finala(una).Acum cati se calificau mai departe si cati picau nu mai stiu sigur,la toate etapele,dar sigur am scris pe undeva prin arhivele mele din Rom..Eu am cochetat cu ideea ,de a se reintroduce sistemul, inca din 2000,da pe vremea aceea nu erau forumuri sau alte locuri unde sa-ti poti sustine ideea,decat pe la coltul strazii :lol: :lol:


Daca doriti sa aveti actualul regulament de desfasurare a competitiilor de pescuit sportiv din ROMANICA vi-l trimit cu draga inima !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 14:10 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:oops: Multumesc ,Vera,nu e nevoie,cunosc si regulamentul actual,l-am cunoscut si pe cel vechi,si cred ca am demonstrat ca l-am cunoscut si pe cel ...din -nainte de-a ma naste eu :lol: .De fapt stiu istoria pescuitului din romania de la inceputuri 1954 pana in prezent,am chiar si o cartulie cu toti campionii +loc 2 si 3 ,editata cu ocazia camp.mondial feminin din 1996, de la Navodari.
De fapt tot ce mai astept eu ,acum ,este ....sa inceapa baietii sa scoata...porumbeii pe gura :lol: :lol: ...sa le dau peste cioc :lol: :lol: ...de fapt am un porumbel pana acum ,dar am vrut sa-l tin pe mai tarziu...suna cam asa....la concursurile OPEN ...noi ...sa avem prioritate :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....a-s lua democratia de gat ,a-s tranti-o de pamant si a-s ingropa-o sa nu mai stie nimeni de ea :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 15:05 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Da ,Tica, prioritate, pentru a nu se face un preconcurs de inscrieri viteza.
Ex: Concurs in data de 30mai. Pana la data de 15 aprilie sa se inscrie divizionarii, apoi restu care vor dori sa participe la concurs. De aceea am spus ca pistele de concurs trebuie sa poata suporta un numar mare de concurenti. Nu mi se pare normal ca sa ramana Benzar pe dinafara fiindca Georgica scrie mai repede la tastatura. Daca nu e buna ideea spune alta, fiindca e loc de idei bune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 15:24 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
Da ,Tica, prioritate, pentru a nu se face un preconcurs de inscrieri viteza.
Ex: Concurs in data de 30mai. Pana la data de 15 aprilie sa se inscrie divizionarii, apoi restu care vor dori sa participe la concurs. De aceea am spus ca pistele de concurs trebuie sa poata suporta un numar mare de concurenti. Nu mi se pare normal ca sa ramana Benzar pe dinafara fiindca Georgica scrie mai repede la tastatura. Daca nu e buna ideea spune alta, fiindca e loc de idei bune.


Asta nu cred ca o sa se intample, pentru ca TREBUIE sa existe o selectie judeteana ( pe asociatii), ca doar nu credeteti ca e normal si suficienta inscriere!
PS. Eu am un prieten care considera ca daca si-a luat rubi si scaun nu trebuie sa si castige un concurs ( a se intelege califice)

Eu asa vad lucrurile: - etapele premergatoare fazelor nationale sa se desfasore ca si pana acum.

Discutii sa fie vizavi de interjudetene si restu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 15:45 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Si credeti ca organizatorii Openurilor vor accepta sa li se impuna concurentii?Credeti ca toti calificatii de la interjudetene vor venii la minimul de etape? Dar se poate ca Ajvps-urile sa organizeze concursuri pentru membri. In Alba ,marea majoritate, vin pentru bere si mici. In plus cati concurenti buni din zonele Mures- Cluj-Oradea-.... si Arad-Alba-Hunedoara-..... raman pe dinafara deoarece aici concurenta este acerba, iar din alte zone de-abia se strang de un concurs si vin cu o plasa de rafie in care este si setul de bete.
Iar cine vrea sa participe cu adevarat la campionatul national, pt performanta, sa participe la etape.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.146s | 12 Queries | GZIP : Off ]