Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 06:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 17:06 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
posibilitatea participarii la un concurs o da un singur lucru ...achitarea taxei...nu scopul.
poate scopul meu este sa particip pana la un anumit punct , poate merg pana la capat.
aceste lucruri se vor rezolva cand nu vom mai amesteca amatorismul cu performanta.
@ andrei ghighiu
ai primit mp?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Dec 2009, 17:24 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
La cei de la spinning se poate si la noi nu? :D :D :D :D Ca e democratie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.lrs.ro/regulamente/regulamen ... eneral.php

Pt Nitu V

Acel punct de oprire trebuie sa fie minimul de etape, daca nu astepti randul la inscriere. Apoi te califici in primii 30 si pt anul viitor ai prioritate la inscriere. E simplu.

ps. exact ce ai spus tu vrem sa facem, pana la punctul cu concursurile organizate de agvps.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Dec 2009, 06:51 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
Si credeti ca organizatorii Openurilor vor accepta sa li se impuna concurentii?Credeti ca toti calificatii de la interjudetene vor venii la minimul de etape? Dar se poate ca Ajvps-urile sa organizeze concursuri pentru membri. In Alba ,marea majoritate, vin pentru bere si mici. In plus cati concurenti buni din zonele Mures- Cluj-Oradea-.... si Arad-Alba-Hunedoara-..... raman pe dinafara deoarece aici concurenta este acerba, iar din alte zone de-abia se strang de un concurs si vin cu o plasa de rafie in care este si setul de bete.
Iar cine vrea sa participe cu adevarat la campionatul national, pt performanta, sa participe la etape.



Da , ar fi o chestie inscrierea in campionat, chiar foarte buna. Cei care doresc sa se inscrie vor fi cu siguranta cei care se vor bate sa castige campionatul !
Este de studiat !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Dec 2009, 18:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
Cret Mihai
de acord cu ideea

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 01:00 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Andrei,sa ma anunti cand cei de la spining vor pescui de pe mal si le trebuie vreo 120 de standuri si noi pescuim ....din barci :lol: :lol: :lol: ,sa-mi cumpar si eu una :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 07:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Andrei, deci sa inteleg ca la acest nou sistem au voie numai divizionarii, pulimea, sa stea pe margini, in plus este un concurs exclusivist, la care participa numai cei care au mai participat la cupe gen Trabucco, Sensas...deci care au cotizat, noi restul care suntem insignifiantzi, sa ne batem cu cei cu plase de rafii...E bine gandit sistemul. Am mai spus-o undeva si au mai spus-o si altii, in curand concursurile vor deveni exclusiviste, doar pentru cei cu Q7, X6, etc. Trebuie sa va ganditi bine. Daca Cupa Sensas, Trabucco, X-Carp sau cum se numeste cea de la Horgest, intra in acest sistem competitional, care stabileste campionul, cei care doresc sa perticipe din afara sistemului la o cupa, adica precum in sistemul de pana acum, platesti->concurezi, si care nu vor sa adere la Campionatul National, practic nu vor mai putea concura....

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 08:50 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
1. Am spus ca vor fi organizate pe balti care pot gazdui 60 de persoane sau mai mult , din care divizionari sunt 30 :!:
2. RaduDan la cate cupe gen Trabucco Sensas profimix ai participat de esti asa scandalizat, ca nu ai loc? La cate interjudetene ai participat? La cate din acestea vrei sa participi? Sincer te tin minte doar la Apulum si cred ca mai mergi la oras si judet. Asa ca nu spune ca nu este loc la openuri. Daca ajungi la interjudetene si apoi la finala b si apoi a tot pe acolo cheltui.
3, Iti mai repet odata, oricat te zbati sa stii ca fara multi bani nu faci performanta
4. Nu ti se pare ciudat ca aproape toata lumea buna din pescuit e de acord cu sistemul? Doar tu, Zsolti si Pami, ca Tica nu conteaza :lol: :lol: :lol: , nu sunte-ti de acord.
5. Apoi daca fac ajvps-urile concursuri crezi ca noi nu o sa participam ? Vine primavara si ma mai prinzi tu pe mine pe net?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 09:01 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Lasa ca e mai bun sistemul actual. ca sunt judete unde exista pescari buni care participa pana la judet, se califica si apoi vand locurile de interjudetene.
IMI TOT POVESTITI MIE CA NU E BUN SISTEMUL CU ETAPE, DAR SPUNE-TI DE CE E MAI BUN ACTUALUL SISTEM?

si sa-mi raspunde-ti exact la intrebare fara ocolisuri si glume(pt tine Tica :D )


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 10:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Andrei Ghioghiu scrie:
Lasa ca e mai bun sistemul actual. ca sunt judete unde exista pescari buni care participa pana la judet, se califica si apoi vand locurile de interjudetene.
IMI TOT POVESTITI MIE CA NU E BUN SISTEMUL CU ETAPE, DAR SPUNE-TI DE CE E MAI BUN ACTUALUL SISTEM?

si sa-mi raspunde-ti exact la intrebare fara ocolisuri si glume(pt tine Tica :D )

Andrei,eu te-as ruga sa nu te enervezi ptr. ca din postarea lui RaduDan se vede ca e nedocumentat si nu participa la acest gen de concursuri.Adica e "pe langa".Out-siderii gen Tica+RaduDan lasa-i eventual pentru sondaje de opinie!!!
In legatura cu Pami si Zsolty(Pami e prietenul meu),ei nu participa la openuri.Deci,nu comentez.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 10:45 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Buna baieti,

E greu cu regulamentul asta!
Propunerea mea:
- sa se desfasoare campionatul ca si pana acum pana la interjudetene inclusiv!

Si acum pt faza finala propun:
-cei 15 ramasi in A , + cei 15 picati in B , + cei 15 calificati de la interjudetene
1. Sa aiba 5 concursuri pe piste diferite din tara , fiecare concurs cu un punctaj.
sau
2. sa fie 3 concursuri organizate de AGVPS pe piste diferite si sa puncteze 3 Cupe la alegere pt fiecare pescar din acesti 45.). Puteti participa la toate dar puctati doar cu 3, sau participati la minim 3!

Sa va aud ce nu va place ! Acest sistem s-ar putea aplica foarte usor din sezonul 2010 daca v-a fi bunavointa din partea tuturor !!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.136s | 12 Queries | GZIP : Off ]