Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 06:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 10:57 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Nu ma enervez dar vreau argumente si solutii nu sa fie toti Gica Contra. Ca e mai usor sa critici si sa blamezi, decat sa imbunatatesti si sa vii cu solutii viabile. Ca altcumva vor ramane doar de umplutura in pulime, vb lu Radu.

Doamna Vera, da AGVPS bani pt organizarea acestor concursuri? Noi ne gandeam ca e o solutie viabila si vom imbina utilul cu placutul ca oricum se merge la acele openuri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 11:00 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
Nu ma enervez dar vreau argumente si solutii nu sa fie toti Gica Contra. Ca e mai usor sa critici si sa blamezi, decat sa imbunatatesti si sa vii cu solutii viabile. Ca altcumva vor ramane doar de umplutura in pulime, vb lu Radu.

Doamna Vera, da AGVPS bani pt organizarea acestor concursuri? Noi ne gandeam ca e o solutie viabila si vom imbina utilul cu placutul ca oricum se merge la acele openuri.


Oricum AGVPS ul organizeaza ( vorba vine ca le org AJVPS) 2 ( finala A si B ), cred ca unul in plus nu ar conta! Contributia lor este minima !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 11:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
2 concursuri mari care ar putea inlocui finalele ar fi sensas si profimix . trabucco nu merge pt ca se tine de obicei prin mai si atunci e prohibitie + ca interjudetenele se tin de obicei la 1 2 sapt dupa terminarea prohibitiei sfarsitul lui iunie gasitil pe al treilea unde sa intre cei 45 (15 din a 15 din b 15 calificati ) plus cei ce nu vor sa participe la campionat dar vor sa participe la openul respectiv si ar putea merge ;)
+ ca daca sar putea sa ajute si aps-urile concurentii nu cu toti banii pt toate concursurile dar macar ceva acolo nu ar deranja pe nimeni :oops: :roll:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 11:32 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
greere scrie:
2 concursuri mari care ar putea inlocui finalele ar fi sensas si profimix . trabucco nu merge pt ca se tine de obicei prin mai si atunci e prohibitie + ca interjudetenele se tin de obicei la 1 2 sapt dupa terminarea prohibitiei sfarsitul lui iunie gasitil pe al treilea unde sa intre cei 45 (15 din a 15 din b 15 calificati ) plus cei ce nu vor sa participe la campionat dar vor sa participe la openul respectiv si ar putea merge ;)
+ ca daca sar putea sa ajute si aps-urile concurentii nu cu toti banii pt toate concursurile dar macar ceva acolo nu ar deranja pe nimeni :oops: :roll:



Mai draga , ideea nu este sa inlocuiesti finalele si nici sa participe TOTI 45 la fiecare open sau cupa sau ce o fi !

Mai citeste te rog inca o data ce am scris si sper sa intelegi !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 12:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
Veronica Ispas scrie:
Buna baieti,

- sa se desfasoare campionatul ca si pana acum pana la interjudetene inclusiv!

Si acum pt faza finala propun:
-cei 15 ramasi in A , + cei 15 picati in B , + cei 15 calificati de la interjudetene
1. Sa aiba 5 concursuri pe piste diferite din tara , fiecare concurs cu un punctaj.
sau
2. sa fie 3 concursuri organizate de AGVPS pe piste diferite si sa puncteze 3 Cupe la alegere pt fiecare pescar din acesti 45.). Puteti participa la toate dar puctati doar cu 3, sau participati la minim 3!

!!


asta am inteles eu daca e gresit corectatima :
ramane actuala oraganizare la care se adauga 3 cupe din cele private ( puncte pe fiecare cupa si astfel se alege campionul )
sau
ramane actuala organizare si se adauga alte 5 concursuri pe ape diferite pt cei 45 tot pe puncte la sfarsit se alege campionul


doamana veronica fara suparare dar eu unul nu am inteles ce forma de campionat doriti sa propuneti :oops: :oops:


un campionat tre sa fie cat mai simplu pt a fi bun ;) la ce avem acum sunt 3 solutii :
1 mai adaugati 1 2 concursuri pt primi 30 sau 45 (cine iese campion si cine formeaza echipa de mondiale la individual ) pt o mai buna selectie
2 scoateti finalele lasati doar interjudetenele si in locul lor intra openurile unde au "intrare divizionarii si calificatii " dupa care ceilalti doritori
3 desfiintati campionatul actual iar atunci puncteaza 7 8 openuri (sau cate vreti ) si oricine poate participa la campionat la sf de an se trage linie se aduna punctele se alege campionul si cine pleaca la mondiale

ca tot vreti pareri :oops: :oops: :roll: :geek: :ugeek: luati :lol:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
RaduDan scrie:
Andrei, deci sa inteleg ca la acest nou sistem au voie numai divizionarii, pulimea, sa stea pe margini, in plus este un concurs exclusivist, la care participa numai cei care au mai participat la cupe gen Trabucco, Sensas...deci care au cotizat, noi restul care suntem insignifiantzi, sa ne batem cu cei cu plase de rafii...E bine gandit sistemul. Am mai spus-o undeva si au mai spus-o si altii, in curand concursurile vor deveni exclusiviste, doar pentru cei cu Q7, X6, etc. Trebuie sa va ganditi bine. Daca Cupa Sensas, Trabucco, X-Carp sau cum se numeste cea de la Horgest, intra in acest sistem competitional, care stabileste campionul, cei care doresc sa perticipe din afara sistemului la o cupa, adica precum in sistemul de pana acum, platesti->concurezi, si care nu vor sa adere la Campionatul National, practic nu vor mai putea concura....


Radule...esti pe langa subiect

SE PROPUNE:

-6 etape open, in urma carora sa se stabileasca ierarhia pescarilor de stationar(INDIVIDUAL) din Romania.
-desfintarea concursurilor de calificare ,gen: asociatie,oras,judet,interjudetene,finala B,finala A
-oricine poate participa la aceste etape open,firesc au prioritate divizionarii existenti din A si B in numar de 30... in restul de 30 de locuri se inscriu ceilalti aspiranti la puncte si/sau alti pescari care vor sa dovedeasca ca nu sun pelicani :twisted: si au stofa de campioni(o sa vedem multe surprize)
-punctajul se va face in ordine descrescatoare...locul 1=30 de pct...locul 30=1 pct....locurile de la 31 in jos =0 pct
-prezenta obligatorie la minim 4 etape
-se iau in considerare(pt cei care participa la toate cele 6 etape)doar cele mai bune 5 rezultate


acum intervin problemele de organizare:

promit ca revin astazi...am putina treaba acum


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:16 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
greere scrie:
Veronica Ispas scrie:
Buna baieti,

- sa se desfasoare campionatul ca si pana acum pana la interjudetene inclusiv!

Si acum pt faza finala propun:
-cei 15 ramasi in A , + cei 15 picati in B , + cei 15 calificati de la interjudetene
1. Sa aiba 5 concursuri pe piste diferite din tara , fiecare concurs cu un punctaj.
sau
2. sa fie 3 concursuri organizate de AGVPS pe piste diferite si sa puncteze 3 Cupe la alegere pt fiecare pescar din acesti 45.). Puteti participa la toate dar puctati doar cu 3, sau participati la minim 3!

!!


asta am inteles eu daca e gresit corectatima :
ramane actuala oraganizare la care se adauga 3 cupe din cele private ( puncte pe fiecare cupa si astfel se alege campionul )
sau
ramane actuala organizare si se adauga alte 5 concursuri pe ape diferite pt cei 45 tot pe puncte la sfarsit se alege campionul


doamana veronica fara suparare dar eu unul nu am inteles ce forma de campionat doriti sa propuneti :oops: :oops:


un campionat tre sa fie cat mai simplu pt a fi bun ;) la ce avem acum sunt 3 solutii :
1 mai adaugati 1 2 concursuri pt primi 30 sau 45 (cine iese campion si cine formeaza echipa de mondiale la individual ) pt o mai buna selectie
2 scoateti finalele lasati doar interjudetenele si in locul lor intra openurile unde au "intrare divizionarii si calificatii " dupa care ceilalti doritori
3 desfiintati campionatul actual iar atunci puncteaza 7 8 openuri (sau cate vreti ) si oricine poate participa la campionat la sf de an se trage linie se aduna punctele se alege campionul si cine pleaca la mondiale

ca tot vreti pareri :oops: :oops: :roll: :geek: :ugeek: luati :lol:



Este o propunere si nimic mai mult !
La 1. Incorect spus - se scoat finalele - in loc de 2 concursuri finale vor fi 3 pt toti 45 concurenti ( nu numai pt unii)
2. Nu exista "doritori" doar cei care au dreptul deci cei 45 --e foarte simplu !
3. Eu nu desfintez nimic ...doar ca fac o propunere la cererea concurentilor - vezi acest topic- pentru desemnarea Campionului National in urma unui campionat nu doar a unui singur concurs ( finala A) si formarea unei echipe a Ro, in urma acestui camp.

Vedeti de asta nu-mi place politica ....e greu domnule ! Poate nu am explicat eu bine ....si nu sunt sigura ca tu cunosti regulamentul actual !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:46 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
1. Ghioghiu Andrei- Trabucco Team Romania
2.Lupei Nelutu-Trabucco Team Romania
3. Romica Barsan- Top Mix
4. Radu Prisecaru- Sensas Team
5. Adi Suciu- Trabucco Team Romania
6. Tudor Bodocan- Trabucco Team Romania
7. Alin Tudose- Trabucco Team Romania
8. Stefan Szatmari- Trabucco Team Romania
9.Constantinescu Bogdan- Top Mix
10 Benzar Zsolt- Energoteam
11 Baltac Eugen
12 Lazar Cristian- Avat Team
13 Hotca Calin
14 Petruta Luci
15 Petrisor Adi
16 Palcau Florin
17 Tepusa Dorel
18 Adi Mihut
19 Onita Eugen



din lista astasunt cativa care nu is de acord da nahhh......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:47 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
ATENTIE!!!! PORUMBELLL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Bogdan

- prezenta obligatorie la minim 4 etape
- se iau in considerare(pentru cei care participa la toate 6 etapele)doar cele mai bune 5 etape

Adica...Maty vine doar la cele 4 obligatorii si le castiga pe toate deci acumuleaza( 4 x 30) 120 puncte...iar Tepuse vine la toate 6 din care la 5 ia locul 5 (5 x 25) si acumuleaza 125 puncte ...deci cine e mai bun pescar....Teuseee!!!!...are mai multe puncte ...nu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

TRAIASCA LIBERTATEA DE EXPRIMARE!!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:50 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.110s | 14 Queries | GZIP : Off ]