Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 06:17

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
Veronica Ispas scrie:
greere scrie:
Veronica Ispas scrie:
Buna baieti,

- sa se desfasoare campionatul ca si pana acum pana la interjudetene inclusiv!

Si acum pt faza finala propun:
-cei 15 ramasi in A , + cei 15 picati in B , + cei 15 calificati de la interjudetene
1. Sa aiba 5 concursuri pe piste diferite din tara , fiecare concurs cu un punctaj.
sau
2. sa fie 3 concursuri organizate de AGVPS pe piste diferite si sa puncteze 3 Cupe la alegere pt fiecare pescar din acesti 45.). Puteti participa la toate dar puctati doar cu 3, sau participati la minim 3!

!!


asta am inteles eu daca e gresit corectatima :
ramane actuala oraganizare la care se adauga 3 cupe din cele private ( puncte pe fiecare cupa si astfel se alege campionul )
sau
ramane actuala organizare si se adauga alte 5 concursuri pe ape diferite pt cei 45 tot pe puncte la sfarsit se alege campionul


doamana veronica fara suparare dar eu unul nu am inteles ce forma de campionat doriti sa propuneti :oops: :oops:


un campionat tre sa fie cat mai simplu pt a fi bun ;) la ce avem acum sunt 3 solutii :
1 mai adaugati 1 2 concursuri pt primi 30 sau 45 (cine iese campion si cine formeaza echipa de mondiale la individual ) pt o mai buna selectie
2 scoateti finalele lasati doar interjudetenele si in locul lor intra openurile unde au "intrare divizionarii si calificatii " dupa care ceilalti doritori
3 desfiintati campionatul actual iar atunci puncteaza 7 8 openuri (sau cate vreti ) si oricine poate participa la campionat la sf de an se trage linie se aduna punctele se alege campionul si cine pleaca la mondiale

ca tot vreti pareri :oops: :oops: :roll: :geek: :ugeek: luati :lol:



Este o propunere si nimic mai mult !
La 1. Incorect spus - se scoat finalele - in loc de 2 concursuri finale vor fi 3 pt toti 45 concurenti ( nu numai pt unii)
2. Nu exista "doritori" doar cei care au dreptul deci cei 45 --e foarte simplu !
3. Eu nu desfintez nimic ...doar ca fac o propunere la cererea concurentilor - vezi acest topic- pentru desemnarea Campionului National in urma unui campionat nu doar a unui singur concurs ( finala A) si formarea unei echipe a Ro, in urma acestui camp.

Vedeti de asta nu-mi place politica ....e greu domnule ! Poate nu am explicat eu bine ....si nu sunt sigura ca tu cunosti regulamentul actual !



la puntul 1 am spus acelasi lucru ;)
2 daca varianta dv se aproba trebuie organizate 3 finale, ( concursuri de selectie) in care participa DOAR cei 45 separate de openuri, pt ca asa stricati tot farmecul unui open


probabil nu cunosc regulamentul :oops: :oops: :oops: eu concurand in congo nu in romania de vreo 8 ani

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 13:59 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
in loc sa simplificam noi le compicam
nu toti conc au 100-150mil sa strice pe conc mai ales acuma in perioada asta
deci clar o sa fie avantajati cei cu bani degeaba is conc buni daca nu au bani pt atatea conc deci tot cel cu bani ii mai castibat chit ca nu stiu f bine pescui
pana nu au fost diviizile era problema ca de ce nuii pe divizii
acuma cand is diviizile iara iii problema ca......
nu stiu ce nu e bine in sistemul asta dar cei din div a si b de aia is in divizii ca au meritat si sau descurcat cand a fost momentul
sau poate cei care nu pot sa ajunga in b si a ar dori sa fie asa poate asa au si ei o sansa ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 14:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Este corect acest sistem pentru desemnarea unui campion national meritoriu, DAR cel mai important este sa urmarim si alegerea unor piste care sa fie asemanatoare pistei din Spania. Propun in mod obligatoriu cel putin un concurs pe Varsolt si Horgesti (nu am fost niciodata acolo, sper sa poata gazdui un numar suficient de concurenti). Sa nu uitati ca telul principal este sa ne reprezinte o echipa competitiva si mai apoi sa avem un campion national complet si corect desemnat. Personal nu cred ca in stiuatia in care pescarii care vor pleca la mondiale si vor avea inainte de asta 3-4 pescuituri in regim de competitie de nivel inalt, pe o pista asemanatoare celei care organizeaza mondialul, nu vor avea un rezultat bun, daca nu chiar foarte bun. Sa gandim in asa fel regulamentul incat pistele sa fie alese in interesul primordial al echipei care ne va reprezenta la mondiale si asta sa fie o variabila de la an la an, la care sa se adauge alte piste de talie pentru a se ''cerne'' un camipion national.
Un exemplu pentru acest an: 2 x Varsolt in perioade diferite ale anului, 1 x Horgesti, 1 x Doripesco, 1 x Medgidia, 1 x Sacel.
Sau daca mai exista piste asemanatoare in tara, asemanatoare pistei din Spania, pot fi prioritare in raport cu altele.
Cred ca este un sistem care rezolva doua lucruri: o pregatire a echipei pentru mondial si un sistem de desemnare a unui campion complet.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 14:11 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
LuciP scrie:
Este corect acest sistem pentru desemnarea unui campion national meritoriu, DAR cel mai important este sa urmarim si alegerea unor piste care sa fie asemanatoare pistei din Spania. Propun in mod obligatoriu cel putin un concurs pe Varsolt si Horgesti (nu am fost niciodata acolo, sper sa poata gazdui un numar suficient de concurenti). Sa nu uitati ca telul principal este sa ne reprezinte o echipa competitiva si mai apoi sa avem un campion national complet si corect desemnat. Personal nu cred ca in stiuatia in care pescarii care vor pleca la mondiale si vor avea inainte de asta 3-4 pescuituri in regim de competitie de nivel inalt, pe o pista asemanatoare celei care organizeaza mondialul, nu vor avea un rezultat bun, daca nu chiar foarte bun. Sa gandim in asa fel regulamentul incat pistele sa fie alese in interesul primordial al echipei care ne va reprezenta la mondiale si asta sa fie o variabila de la an la an, la care sa se adauge alte piste de talie pentru a se ''cerne'' un camipion national.
Un exemplu pentru acest an: 2 x Varsolt in perioade diferite ale anului, 1 x Horgesti, 1 x Doripesco, 1 x Medgidia, 1 x Sacel.
Sau daca mai exista piste asemanatoare in tara, asemanatoare pistei din Spania, pot fi prioritare in raport cu altele.
Cred ca este un sistem care rezolva doua lucruri: o pregatire a echipei pentru mondial si un sistem de desemnare a unui campion complet.



Bravo Luci ai inteles ! Adica este destul de explicit cred eu. ESTE foarte simplu ........Ma bucur ca tu m-ai inteles !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 15:07 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
ticairlandezu scrie:
ATENTIE!!!! PORUMBELLL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Bogdan

- prezenta obligatorie la minim 4 etape
- se iau in considerare(pentru cei care participa la toate 6 etapele)doar cele mai bune 5 etape

Adica...Maty vine doar la cele 4 obligatorii si le castiga pe toate deci acumuleaza( 4 x 30) 120 puncte...iar Tepuse vine la toate 6 din care la 5 ia locul 5 (5 x 25) si acumuleaza 125 puncte ...deci cine e mai bun pescar....Teuseee!!!!...are mai multe puncte ...nu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

TRAIASCA LIBERTATEA DE EXPRIMARE!!!!!


Iar n-ai inteles nimic :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vor fi 6 etape. Obligatorii 5 etape. Cine participa la 6 i se iau in considerare cele mai bune 5 etape. Este un exemplu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 15:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Da vad ca tot dam indicatii care mai de care dar problemele reale ale aceestui sistem sunt in continuare ignorate .
Vorbim frumos ca politicienii dar rezultatele vor fi ZERO.
Veti vedea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 15:12 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
zsolty scrie:
1. Ghioghiu Andrei- Trabucco Team Romania
2.Lupei Nelutu-Trabucco Team Romania
3. Romica Barsan- Top Mix
4. Radu Prisecaru- Sensas Team
5. Adi Suciu- Trabucco Team Romania
6. Tudor Bodocan- Trabucco Team Romania
7. Alin Tudose- Trabucco Team Romania
8. Stefan Szatmari- Trabucco Team Romania
9.Constantinescu Bogdan- Top Mix
10 Benzar Zsolt- Energoteam
11 Baltac Eugen
12 Lazar Cristian- Avat Team
13 Hotca Calin
14 Petruta Luci
15 Petrisor Adi
16 Palcau Florin
17 Tepusa Dorel
18 Adi Mihut
19 Onita Eugen



din lista astasunt cativa care nu is de acord da nahhh......


Hai da exmplu, ca io am vb personal cu toti in afara de vreo3 care si-au exprimat dorinta pe forum


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 15:15 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
zsolty scrie:
in loc sa simplificam noi le compicam
nu toti conc au 100-150mil sa strice pe conc mai ales acuma in perioada asta
deci clar o sa fie avantajati cei cu bani degeaba is conc buni daca nu au bani pt atatea conc deci tot cel cu bani ii mai castibat chit ca nu stiu f bine pescui
pana nu au fost diviizile era problema ca de ce nuii pe divizii
acuma cand is diviizile iara iii problema ca......
nu stiu ce nu e bine in sistemul asta dar cei din div a si b de aia is in divizii ca au meritat si sau descurcat cand a fost momentul
sau poate cei care nu pot sa ajunga in b si a ar dori sa fie asa poate asa au si ei o sansa ....


Da' te rog sa-mi spui de ce e mai bun sistemul actual decat ceea ce propunem aici?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Si eu sunt tare incantat de ideea asta... si daca cumva conteaza parerea mea: sunt si eu de acord!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 16:33 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
eu nu dau nume.
dupa ce au analizat ei cam care ar fi treaba (timp bani etc)siau cam schimbat parerea (3 pers la nr)
deci pe mine nu ma mai intere
ce va fi va fi
mai avem catea luni de asteptat!!!! ;) ;) ;)


Ultima oară modificat de zsolty pe 04 Dec 2009, 16:36, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.100s | 12 Queries | GZIP : Off ]